Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε ναι αφιέρωσα 22 χρόνια από τη ζωή μου στην κλασική, έβγαλα κάλους στα δάχτυλα για να πάρω τα πτυχία μου, έπαιζα μπαχ ακόμα και στον ύπνο μου, τι πιο πρητενσιους :ρ

Σιγά μαντάμ, και εμείς τον παίζουμε 20 χρόνια - δεν βγήκαμε στα φόρουμ να το πενευόμαστε :P
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

πες την φυτουκλα!

 

 

Σιγά μην σπαταλήσω τα μεγκαμπαιτς μου για το νέρντουλα να ουμ.;ρ

 

 

Πως μου μιλάς έτσι; Ξέρεις ποιος είμαι εγώ; Ε;Ε; Ε;

 

 

Ρε άντε ρε από κει ρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σιγά μαντάμ, και εμείς τον παίζουμε 20 χρόνια - δεν βγήκαμε στα φόρουμ να το πενευόμαστε :P

Ε τώρα μη γινω γραφική και πω "αν ήταν το βιολί πουλί". Τα αυτονόητα =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω - πριν από λίγο είχε στο ραδιόφωνο αυτό το theme από το james bond το καινούργιο, και googlαρα να δω ποια είναι αυτή που τραγουδάει.

Ακούγεται πιο όμορφη :/

 

 

 

Ε τώρα μη γινω γραφική και πω "αν ήταν το βιολί πουλί". Τα αυτονόητα =ρ

 

Με την μία στο πουλί το μυαλό σου. Βρωμοθήλυκο... η κλασική παιδεία σε μάρανε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μαντάμ, και εμείς τον παίζουμε 20 χρόνια - δεν βγήκαμε στα φόρουμ να το πενευόμαστε :P

 

 

Περδικολάστιχο και έτσι..;ρ

 

durex_spiaggia.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω - πριν από λίγο είχε στο ραδιόφωνο αυτό το theme από το james bond το καινούργιο, και googlαρα να δω ποια είναι αυτή που τραγουδάει.

Ακούγεται πιο όμορφη :/

 

 

 

 

 

Με την μία στο πουλί το μυαλό σου. Βρωμοθήλυκο... η κλασική παιδεία σε μάρανε...

ΕΣΥ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΠΡΩΤΟΣ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κόσιο είναι απ' τους τυχερούς που το "να προσπαθήσω να ξανακοιμηθώ ή να σηκωθώ να κατουρήσω" δεν είναι δίλημμα. Την πετάει σα λάσο στο μπάνιο και κλείνει τα μάτια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι stat, δεν είμαι τόσο ...κοντός  :lol:

 

 

Δεν μιλάμε για ύψος αλλά για «ξέντομα» που λέν και στο χωριό μου, απ το πολύ το «παίξε-παίξε» έφτασε στο πάτωμα.;ρ

 

ο κόσιο είναι απ' τους τυχερούς που το "να προσπαθήσω να ξανακοιμηθώ ή να σηκωθώ να κατουρήσω" δεν είναι δίλημμα. Την πετάει σα λάσο στο μπάνιο και κλείνει τα μάτια.

 

Πιστεύω ότι απλά την ακουμπάει στην λεκάνη και κατεβάζει το καπάκι για να μην γλιστρήσει κάτω, για παν ενδεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κόσιο είναι απ' τους τυχερούς που το "να προσπαθήσω να ξανακοιμηθώ ή να σηκωθώ να κατουρήσω" δεν είναι δίλημμα. Την πετάει σα λάσο στο μπάνιο και κλείνει τα μάτια.

 

Gifted στα όρια της κατάρας; Πλάκα πλάκα ΑΝ έχεις τεράστιο πούλι παίζει να αποκτήσεις ψυχολογικά κενά; Χμμ έχω φίλο με τεράστιο πουλί. Θα τον ρωτήσω.

 

Χμμ ν.2: Μα γιατί ξέρω ότι έχει τεράστιο πουλί;  :shock:  :lol:  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gifted στα όρια της κατάρας; Πλάκα πλάκα ΑΝ έχεις τεράστιο πούλι παίζει να αποκτήσεις ψυχολογικά κενά; Χμμ έχω φίλο με τεράστιο πουλί. Θα τον ρωτήσω.

 

Χμμ ν.2: Μα γιατί ξέρω ότι έχει τεράστιο πουλί:shock:  :lol:  :lol:

 

Θα του είσαι στενός φίλος πιθανότατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα όχι, η ιστορία ξεκινάει με το τρεις φίλοι κατουράνε σε ένα τοίχο και τελειώνει με το οι δύο φίλοι τρέχουν πανικόβλητοι φωνάζοντας κρυψ' τον πύθωνα ρεεεεε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που πιάσαμε τους Μπάχηδες και ανέβηκε λίγο το επίπεδο, πριν περάσουμε στα μακρυά πουλιά και βγω πάλι off-topic να προλάβω να ρωτήσω.

 

Ρε συ Luci, ή όποιος άλλος ελεήσει τι λέει τούτος εδώ?:

 

Solving George Boolos's "Hardest Logic Puzzle Ever "with head-exploding" questions that have no true or false answer puts the spotlight on the "law of non-contradiction". This axiom of classical logic states that no proposition may be both true and false. Graham Priest of the City University of New York is one logician who thinks it is at best a half-truth. He has spent the past three decades developing "paraconsistent" logical systems that admit the existence of dialetheia, or true contradictions.

 

The initial motivation was to get around the liar paradox -the 2500-year-old unsolved conundrum of  what truth lies in the statement “this statement is false". ''If you're using a paraconsistent logic, you can tolerate that sort of contradiction without it causing havoc elsewhere," says Priest. Some statements simply are both true and false. Allowing some elasticity in our logic might help us to model the world better under certain circumstances: in quantum physics, for example. where things are not necessarily always one thing or the other, but sometimes a bit of both.

 

It is an approach that dismays purists. "Many theorists wouldn't like the idea of logic being held hostage to the empirical realm," says Brian Rabern, a philosopher at the University of Illinois at Urbana-Champaign.  That's a debate unlikely to produce a true or false answer soon.

 

Εγώ ένα Αριστοτέλη ήξερα που έλεγε ότι το Α είναι είτε αληθές, είτε ψευδές. Δεν υπάρχει ενδιάμεσο. Νέες μόδες και τάσεις φοριούνται φέτο?

 

 

δεκτά και τα pm και τα α γαμήσου παρασκευιάτικα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα όχι, η ιστορία ξεκινάει με το τρεις φίλοι κατουράνε σε ένα τοίχο και τελειώνει με το οι δύο φίλοι τρέχουν πανικόβλητοι φωνάζοντας κρυψ' τον πύθωνα ρεεεεε!

 

 

Yeah, right..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...