Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Εκεί είναι η παγίδα, εγώ δεν έχω πρίζα στο μπάνιο. Τις προάλλες αποφάσισα πως η μπανιέρα παραείναι σκοτεινή (έχει και καμπίνα γύρω της) οπότε αποφάσισα να προσθέσω επιπλέον φωτιστικό, συνδέοντάς το απευθείας στην παροχή με κλέμα για να ανάβει μαζί με τα φώτα του μπάνιου. Σήμερα είπα να κάνω συντήρηση στα ντουί μιας και δεν έχει γίνει ποτέ από τότε που χτίστηκε το σπίτι.

 

Γελάτε, αλλά αποδείχτηκε πως ένα λαμάκι (άνοδος ή κάθοδος) στο μεσαίο ντουί, ΩΘΟΥΜΕΝΟ από συγκέντρωση αλάτων λόγω χαλαρής βίδας του ντουί στη βάση του, είχε πάει προς το κέντρο, καρφώνοντας και τρυπώντας τη βάση του λαμπτήρα. 2 ώρες έκανα να τον βγάλω και μόνο όταν το κατάφερα, αντιλήφθηκα τι είχε συμβεί.

 

Έχω φοβερή υπερένταση, έβαλα και πλυντήρια, έπλυνα παπλώματα, δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

Έχω σκεφτεί μια πατέντα με την οποία την στιγμή που χέζεις, το σφίξιμό σου σε συνδυασμό με την επιτάχυνση της βαρύτητας και την ευθύγραμμη ομαλά επιταχυνόμενη κίνηση της σκατούλας, παράγουν έργο, το οποίο με μια ειδική συσκευή ενσωματωμένη στο καζανάκι την μετατρέπει την ενέργεια σε ηλεκτρική. Ψήνεσαι να ανοίξουμε μαζί εταιρία σκατουλοηλεκτρισμού (μέτοχος θα είναι και ένας φίλος μου μηχανοσυνθέτης ο οποίος θα μας φτιάξει αυτήν την συσκευή);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lufi αυτό που πας να ξεβιδώσεις την λάμπα και μένει μέσα το μεταλλικό της, το έχεις πάθει;

 

Το είχα φτιάξει σε μία πρώην μου. Είχα σκάσει με όλο το "πακέτο" (levis/άσπρο αισχρό φανελάκι/μυτοτσίμπιδο στην κωλότσεπη κτλ) και όταν το έργο τελεσφόρησε, γλίστρησα στα υγρά της.

 

Αν είχα και φαλάκρα... ΑΧ ΑΝ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΦΑΛΑΚΡΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παραπατήσω και χτυπήσω κανα πόδι εν ώρα υπηρεσίας μέχρι 12 μέρες αναρρωτική δικαιούμαι ? γιατι τα σκαλοπάτια είναι σπασμένα και γλιστράει

Λοιπόν. Ανακάλυψα κάτι φοβερό. Καμία γυναίκα δε θα σας το πει και αν της το πείτε εσείς θα το θεωρήσει απαίσιο και σιχαμένο. Ελπίζω να μη το διαβάσει αυτό ποτέ η δικιά μου και σίγουρα δε θα το πω ποτέ στη μάνα μου.

 

Σφουγγάρισα τον τοίχο μου και δούλεψε.

εμένα μια φορά με έβαλαν υπηρεσία εστιατόρια στην προηγούμενη μονάδα και σφουγγάρισα τα τραπέζια και γυάλιζαν

σιγα μην έπιανα το σιχαμένο vetex

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) αν παραπατήσω και χτυπήσω κανα πόδι εν ώρα υπηρεσίας μέχρι 12 μέρες αναρρωτική δικαιούμαι ? γιατι τα σκαλοπάτια είναι σπασμένα και γλιστράει

2)εμένα μια φορά με έβαλαν υπηρεσία εστιατόρια στην προηγούμενη μονάδα και σφουγγάρισα τα τραπέζια και γυάλιζαν

σιγα μην έπιανα το σιχαμένο vetex

1) Αναλόγως.

2)  :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω σκεφτεί μια πατέντα με την οποία την στιγμή που χέζεις, το σφίξιμό σου σε συνδυασμό με την επιτάχυνση της βαρύτητας και την ευθύγραμμη ομαλά επιταχυνόμενη κίνηση της σκατούλας, παράγουν έργο, το οποίο με μια ειδική συσκευή ενσωματωμένη στο καζανάκι την μετατρέπει την ενέργεια σε ηλεκτρική. Ψήνεσαι να ανοίξουμε μαζί εταιρία σκατουλοηλεκτρισμού (μέτοχος θα είναι και ένας φίλος μου μηχανοσυνθέτης ο οποίος θα μας φτιάξει αυτήν την συσκευή);

κάτι σχετικό με αυτό

έχω ανακαλύψει τρόπο να χέσεις χωρίς σφίξιμο ακόμα και αν δεν σου έχει έρθει!

κάθεσαι σε μια θέση που το έντερο μπαίνει σε ευθεία και ζουλάς την κοιλιά σου ταυτόχρονα με την πλάτη σου δημιουργώντας κίνηση! παίρνει μπροστά το μοτέρ και παράγει έργο !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μια φορά με έβαλαν υπηρεσία εστιατόρια στην προηγούμενη μονάδα και σφουγγάρισα τα τραπέζια και γυάλιζαν

σιγα μην έπιανα το σιχαμένο vetex

ΔΕΕ ΧΟΡΟΡ! :shock:

στο τραπεζι που σφουγγαρισες, εφαγες ΚΙΟΛΑΣ;;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΕ ΧΟΡΟΡ! :shock:

στο τραπεζι που σφουγγαρισες, εφαγες ΚΙΟΛΑΣ;;;;

οχι , εγω το πήρα στο χέρι (είχαμε κοτόπουλο κοκκινιστό και μου άρεσε να το τρώω στην λαδόκολλα )
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι σχετικό με αυτό

έχω ανακαλύψει τρόπο να χέσεις χωρίς σφίξιμο ακόμα και αν δεν σου έχει έρθει!

κάθεσαι σε μια θέση που το έντερο μπαίνει σε ευθεία και ζουλάς την κοιλιά σου ταυτόχρονα με την πλάτη σου δημιουργώντας κίνηση! παίρνει μπροστά το μοτέρ και παράγει έργο !!!!!

Ναι αλλά εμάς σκοπός είναι να παράγουμε ηλεκτρική ενέργεια! Εάν όμως βάλουμε δυναμό στον κώλο σου και εσύ χέζεις έτσι, κάτι μπορεί να γίνει! :P

 

οχι , εγω το πήρα στο χέρι (είχαμε κοτόπουλο κοκκινιστό και μου άρεσε να το τρώω στην λαδόκολλα )

Και οι άλλοι οι καημένοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά εμάς σκοπός είναι να παράγουμε ηλεκτρική ενέργεια! Εάν όμως βάλουμε δυναμό στον κώλο σου και εσύ χέζεις έτσι, κάτι μπορεί να γίνει! :P

 

 

Και οι άλλοι οι καημένοι;

ε σε δίσκους τρώμε ,τώρα όσοι βρομιάρηδες ακούμπησαν το ψωμί τους στο τραπέζι δεν τους φταίει κανείς. δηλαδή η σφουγγαρίστρα τους πείραξε που είχε και χλωρίνη ?
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε σε δίσκους τρώμε ,τώρα όσοι βρομιάρηδες ακούμπησαν το ψωμί τους στο τραπέζι δεν τους φταίει κανείς

Και εάν την ώρα που εσείς τρώτε, μπει μέσα ο Λοχαγός και σας σηκώσει όλους για προπόνηση και σας κόψει το φαΐ, αλλά μυρίσει την χλωρίνη και σας ρωτήσει τι έγινε, εσύ τι θα πεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ελα σοβαρα τωρα, η πιο αηδιαστικη ιστορια που εχετε ακουσει απο στρατο ειναι σφουγγαρισμα τραπεζιων? :lol:

 

@brickoman οτι σφουγγαρισε το πατωμα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα σοβαρα τωρα, η πιο αηδιαστικη ιστορια που εχετε ακουσει απο στρατο ειναι σφουγγαρισμα τραπεζιων? :lol:

Όχι, αλλά το φαΐ είναι άγιο πράγμα και κάτι τέτοιο είναι άκρως κατακριτέο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό δεν μπορώ να κρατηθώ θα το πω

 

μια φορά πήγα τουαλέτα και είχαν ρίξει μέσα κάτι και είχε βουλώσει (δεν φαινόταν όμως γιατι ακόμα δεν είχαν πέσει νερά).

 

πάω και εγω και ρίχνω κάτι μπαταριές και πατάω το καζανάκι και γεμίζει μέχρι επάνω νερά και σκατούλες

 

παίρνω το βουρτσάκι να την ξεβουλώσω και να την καθαρίσω σαν καινούρια και πάνω στον πανικό μου γίνετε χάλια ,προσπαθούσα να την ξεβουλώσω για ώρα χωρίς αποτέλεσμα. προσπαθώ να βγω απο την τουαλέτα σαν άλλος 007 χωρίς να με δει κανείς και ακούω βήματα στα σκαλοπάτια.

 

πανικοβάλλομαι και πετάω το βουρτσάκι απο πάνω και πάει σε μια άλλη ωστε να βγω και να μην έχει το ελεινό βουρτσάκι εκεί που ήμουν

 

πάει μετά ένας και λέει "ΡΕ Μ@λ@κες ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΣΕ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ "

 

Τελικά δεν υπολόγισα σωστά και αντί να πέσει στην χέστρα , βρήκε σε τοίχο

 

Ο_Ο νιώθω ανακουφισμένος που το μοιράστηκα μαζι σας

 

Και εάν την ώρα που εσείς τρώτε, μπει μέσα ο Λοχαγός και σας σηκώσει όλους για προπόνηση και σας κόψει το φαΐ, αλλά μυρίσει την χλωρίνη και σας ρωτήσει τι έγινε, εσύ τι θα πεις;

α δεν έχει θέμα , εδω μας έλεγαν να καθαρίζουμε τα τραπεζια με vetex με χλωρίνη για απολύμανση
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...