Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Χάλασε το mediafire

Όχι, μια χαρά λειτουργεί.

 

Το .rar φαίνεται ύποπτο, ποιος ξέρει τι θα βάλεις μέσα. Φτιάξε κάνα album σε κάνα image hosting site.

Και να κάθομαι να ανεβάζω μια-μια τις εικόνες; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

drag and drop στο imgur ρε γαβγαβ

Όχι, άσε. Θα το ανεβάσω σε rar και θα ανεβάσω και virus scan.

 

Το συγκεκριμένο παραμύθι το έγραψα το καλοκαίρι του 2009 καθώς ήμουν σε κάτι ταξίδια, και το έστειλα στην μικρή μου ξαδέλφη να το διαβάσει. Είναι αρκετά παιδικό όπως μπορείτε να καταλάβετε και έχει αρκετό χιούμορ, αλλά το πραγματικό πρόβλημα είναι τα γράμματά μου αφού το έγραφα κυριολεκτικά στο πόδι. Τεσπα, όπως και να έχει διαβάστε το και πείτε μου.

 

Το κατεβάζετε από εδώ:

 

http://www.crocko.com/4D4DE7FF9CAE43319081CC90DBA63FB9/Αναστασία_και_αδελφός.rar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, επειδή το topic για την κοπή πίτας έχει κλειδώσει για τώρα και μου ζήτησε ένας συμφορουμίτης με p.m. οδηγίες για το πώς θα έρθει στο σημείο συνάντησης, ποστάρω τις οδηγίες εδώ μήπως χρειαστούν και σε κανέναν άλλον:

 

 

Ανεβαίνεις την Τσαλδάρη μέχρι να συναντήσεις το χωριό του Πινόκιο. Στην πλατεία του χωριού, στρίβεις αριστερά και όλο ευθεία. Στα x-iπ ψευτοχιλιόμετρα, θα φτάσεις σε διασταύρωση, με μεγάλη πινακίδα: Αριστερά για το CERN, ευθεία για τη γέφυρα της Φ/Γ ΚΑΝΑΡΗΣ, δεξιά για την Χώρα του Ποτέ-Ποτέ. Στρίψε δεξιά και θα το βρεις...κάποτε...δε θυμάμαι ακριβώς πότε...

 

  H Tσαλδάρη ποια ειναι; Μπερδευτηκα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναστασια και αδελφος? more like τσοντα ναουμ...

λολ ρε! Ο τίτλος είναι αρκετά μεγαλύτερος απλά δεν μπορούσα να τον βάλω όλον ως όνομα στο rar. Απλά κατέβασε και διάβασε! :P

 

Άντε ρε, ακόμα να το διαβάσει κάποιος;

 

Τα ανεβάζω και στο imgur τώρα......

 

Τι μαλακία αυτό το imgur... Τα αποθηκεύω στο τέλος και μου λέει file not found........................

 

Το .rar φαίνεται ύποπτο, ποιος ξέρει τι θα βάλεις μέσα. Φτιάξε κάνα album σε κάνα image hosting site.

Ρε Σλιπ, το διάβασες να μου πεις την άποψή σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το παραμύθι είναι ακατάλληλο για παιδιά.

 

- Απ' την αρχή μέχρι το τέλος στοχοποιούνται οι γύφτοι. Οι κακοί της υπόθεσης είναι μια συμμορία από 6 "παλιοτόμαρα", οι "Γυφτοβρωμοκλεφτοκοτάδες". Έχουν δε ονόματα όπως "Τζων ο ψωριάρης", "Τζεκ ο βρωμιάρης" και "Τζικ ο λιγδιάρης". Το παζλ του μίσους έρχονται να συμπληρώσουν προτάσεις όπως "Ανάμεσα στους πολλούς καλούς κατοίκους, μαζεύτηκαν κι ένα σωρό κακοποιοί, γύφτοι και άλλοι κακοί άνθρωποι!..."

 

- Ανά τακτά χρονικά διαστήματα γίνεται λόγος για το πόσο όμορφος, γυμνασμένος, δυνατός κλπ είναι ο αδερφός της πριγκίπισσας, ο "νεαρός ιππότης Δον Νικολά". Διακρίνω μια εμμονή του συγγραφέα με τον χαρακτήρα αυτό, προφανώς πρόκειται για υποσυνείδητα ομοφυλοφιλικά μηνύματα.

 

- Στο τέλος, σαν να μην έφταναν όλα τα άλλα, διαβάζουμε το conclusion της ιστορίας όπου υπάρχουν υπόνοιες περί αιμομιξίας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το παραμύθι είναι ακατάλληλο για παιδιά.

 

- Απ' την αρχή μέχρι το τέλος στοχοποιούνται οι γύφτοι. Οι κακοί της υπόθεσης είναι μια συμμορία από 6 "παλιοτόμαρα", οι "Γυφτοβρωμοκλεφτοκοτάδες". Έχουν δε ονόματα όπως "Τζων ο ψωριάρης", "Τζεκ ο βρωμιάρης" και "Τζικ ο λιγδιάρης". Το παζλ του μίσους έρχονται να συμπληρώσουν προτάσεις όπως "Ανάμεσα στους πολλούς καλούς κατοίκους, μαζεύτηκαν κι ένα σωρό κακοποιοί, γύφτοι και άλλοι κακοί άνθρωποι!..."

 

- Ανά τακτά χρονικά διαστήματα γίνεται λόγος για το πόσο όμορφος, γυμνασμένος, δυνατός κλπ είναι ο αδερφός της πριγκίπισσας, ο "νεαρός ιππότης Δον Νικολά". Διακρίνω μια εμμονή του συγγραφέα με τον χαρακτήρα αυτό, προφανώς πρόκειται για υποσυνείδητα ομοφυλοφιλικά μηνύματα.

 

- Στο τέλος, σαν να μην έφταναν όλα τα άλλα, διαβάζουμε το conclusion της ιστορίας όπου υπάρχουν υπόνοιες περί αιμομιξίας.

1) Απλά τυχαίνει οι κακοί να είναι γύφτοι :P

2) Απλά τυχαίνει ο Δον Νικολά να είναι ΟΥΚας :P

3) Δεν υπάρχει αιμομιξία! :P

 

 

πιο αργο site δεν μπορουσες να βρεις?

 

 

Ήταν το μόνο που ανέβηκε γρήγορα το αρχείο.

 

 

BTW το artwork το είδατε;

 

Δεν φταίω εγώ που ήταν γύφτοι! :P

 

post-254966-0-69603100-1359130898_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα του artwork:

 

- Πετυχημένοι οι Γυφτοβρωμοκλεφτοκοτάδες. Βλέπω όμως πως από τους 6, οι 4 έχουν μονόφρυδο, άλλο ένα δείγμα στοχοποίησης γύφτων.

 

- Η πριγκίπισσα καλή είναι, αλλά μοιάζει 30άρα-40άρα. Επίσης κρατά ραβδί, γιατί δεν έσκασε μια fireball, ένα magic missile να τελειώνει, αντί να περιμένει τον αδερφό της να τη σώσει;

 

- Ο Δον Νικολά έχει κάτι πολύχρωμα φτερά στο καπέλο του και πιο πίσω στο κάστρο(?) κυματίζει μια πολύχρωμη σημαία. Επιμένεις ότι δεν είναι gay;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα του artwork:

 

- Πετυχημένοι οι Γυφτοβρωμοκλεφτοκοτάδες. Βλέπω όμως πως από τους 6, οι 4 έχουν μονόφρυδο, άλλο ένα δείγμα στοχοποίησης γύφτων.

 

- Η πριγκίπισσα καλή είναι, αλλά μοιάζει 30άρα-40άρα. Επίσης κρατά ραβδί, γιατί δεν έσκασε μια fireball, ένα magic missile να τελειώνει, αντί να περιμένει τον αδερφό της να τη σώσει;

 

- Ο Δον Νικολά έχει κάτι πολύχρωμα φτερά στο καπέλο του και πιο πίσω στο κάστρο(?) κυματίζει μια πολύχρωμη σημαία. Επιμένεις ότι δεν είναι gay;

1) Έτυχε να είχαν πάρει γκριμάτσα όπου τα φρύδια ενώνονταν!

2) Απλά δεν μου πέτυχε η κοπελιά! :P Και δεν ήταν ραβδί αυτό που κρατάει.

3) WTF??? Γιατί θέλεις να τον κάνεις gay; Στρειτ ήταν ο άνθρωπος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...