Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσημα πλέον, στο Fringe δεν καταλαβαίνω τον Χριστό μου! Έχει ξεφύγει η φάση;

 

Δεν ξέρω αν έφταιξε που έριξα και κάτι ύπνους στον προηγούμενο κύκλο, και μαζεύτηκαν τα κενά, αλλά πλέον απλά κοιτάζω τα χρώματα στην οθόνη...

 

 

το έχουν κάνει λίγο Beverly Hills 90210.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Σοβαρά τώρα;

 

 

 

Σε περίπτωση που μιλάς σοβαρά, πάρε! :P

 

Λοιπόν, με λένε Γιώργο και είμαι πάνω-κάτω 31 χρονών. Έχω μια γυναίκα περίπου 2 χρόνια μικρότερη και περιμένω μία κόρη. Το 1996 κατατάχτηκα στο Ελληνικό Πολεμικό Ναυτικό και ύστερα μπήκα στην Σχολή Ναυτικών Δοκίμων. Αποφοίτησα με τον τίτλο του Αρχηγού των Δοκίμων και έδωσα κατατακτήριες και πέρασα στο Φυσικό του ΕΚΠ (για να γίνω Στρατιωτικός Μετεωρολόγος). Τα επόμενα τέσσερα χρόνια τα πέρασα σε μεταπτυχιακά έως ότου με δέχτηκαν στην Σχολή Υποβρύχιων Καταστροφών (με καθυστέρηση κάτι χρόνων αλλά τέλος πάντων). Αποφοίτησα και από εκεί και από τότε συνεχίζει η καριέρα μου στο Πολεμικό Ναυτικό με τον τίτλο που φέρω σήμερα του Υποπλοιάρχου. Το στυλ μου το οποίο αναφέρεις ήταν το κλασσικό ροκαμπίλικο στυλ του 80' και του 90' (μακρύ μαλλί --το οποίο μετά έκοψα-- δερμάτινα μπουφάν, δερμάτινα παντελόνια ή τζιν, aviator γυαλιά ηλίου κτλ) αν και τώρα πια με βλέπεις με κάνα κουστούμι (πιο σοφιστικέ το στυλ μου τώρα πια). Αν και είμαι πιο πολύ των ταινιών επιστημονικής φαντασίας και δράσεων/περιπετειών ο Kieslowski είναι όντως πολύ καλός αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε και τον Wajda. Για πες μου κι εσύ για εσένα....

 

 

 

 

 

 

Το όνομα και η ηλικία μου δεν παίζουν ρόλο. Μια φορά ένας καθηγητής μηδένισε απροκάλυπτα εμένα κι άλλους τόσους σε εξέταση, ύστερα έμαθα πως είναι νιχιλιστής κι αν τον πετύχω τον γάμησα. Δηλώνω υπεύθυνα ότι ο afentiko7 είναι παλικάρι και έδινε μια λαμπερή αίγλη στο Μπλα-Μπλα. Πιστεύω ειλικρινά πως οι μελαχρινές τους έχουν όλους. Εγκρίνω Ήβη Αδάμου, Aubrey Plaza και Anne Hathaway, αν και διαφωνώ με την επιλογή της τελευταίας να κόψει τα μαλλιά της κοντά. Η μεγαλύτερη αμαρτία μου και ταυτόχρονα η πιο ενδόμυχη απόλαυση μου είναι να ακούω Lady Gaga κρυφά στο σπίτι, φορώντας ακουστικά. Έχω zertifikat στα γερμανικά αλλά θεωρώ πως είμαι άσχετος, ο μόνος λόγος που δεν τα παράτησα στην τελευταία τάξη πριν τις εξετάσεις όπως σκόπευα να κάνω είναι γιατί ένιωθα μια υποχρέωση σ' αυτούς που χρηματοδότησαν τα μαθήματα μου. Η μόνη μου επαφή με τα γερμανικά εδώ και πολύ καιρό είναι οι Rammstein, τους οποίους θεωρώ κορυφαίο συγκρότημα και όταν το διαλύσουν (σύντομα, αν επαληθευτούν οι φήμες) ένα κομμάτι της ψυχής μου θα πεθάνει. Δεν αντέχω την ποίηση, σέβομαι αυτούς που τους αρέσει αλλά είναι η μόνη μορφή τέχνης με την οποία δε μπορώ να ασχοληθώ, ούτε να εκτιμήσω. Καπνίζω σαν πουτάνα και αισθάνομαι πιο λευκός απ' τον Κασιδιάρη ή τον Μιχαλολιάκο. Μεγάλωσα σαν καθολικός και παρά το ότι δεν ασπάζομαι κάποια θρησκεία, πιστεύω ακράδαντα πως η όστια είναι πολύ καλύτερη απ' την ορθόδοξη κοινωνία. Για όνομα, αυτό το κουτάλι το έβαλαν στο στόμα τους μπεκροκανάτες, φαφούτηδες παππούδες και παιδάκια που τρώνε τον εμετό τους, δε σιχαίνεσαι; Οι καθολικοί (ή ένα ποσοστό τους τέλος πάντων) παίρνουν τα χριστουγεννιάτικα δώρα τους παραμονή Χριστουγέννων και όχι παραμονή πρωτοχρονιάς. Μικρός προσπάθησα να διαπραγματευτώ 2 δώρα, ένα τα Χριστούγεννα και ένα την πρωτοχρονιά. Δεν πέτυχε. Τότε ήταν που άρχισα να αναρωτιέμαι αν έχω εβραϊκές ρίζες. Το αγαπημένο μου μέσο μεταφοράς είναι το τρένο και όχι, δεν είμαι αυτιστικός. Έχω βάσιμες υποψίες πως έχω Asperger's βασικά, αλλά καμία επίσημη διάγνωση από επαγγελματία υγείας και πρόνοιας. Πιστεύω πως οτιδήποτε έχει 20% περιεκτικότητα και γράφει πάνω "vodka" είναι για το πούτσο και νιώθω οργή από μέσα μου για όσους πίνουν αυτά τα πράματα, δεν εκφράζω όμως τις σκέψεις μου λόγω κοινωνικού καθωσπρεπισμού. Ο Kubrick ήταν ένας άρτιος τεχνικά σκηνοθέτης και δούλεψε με μεγάλο εύρος genres αλλά δεν τον αντέχω, η μόνη του καλή ταινία είναι το Full Metal Jacket. Ο Johny Depp είναι ένα "ωραίο παιδί" που έτυχε να κάνει καριέρα, όλοι του οι ρόλοι είναι "ένας περίεργος πρεζάκιας Χ που αγγίζει τα όρια της ομοφυλοφιλίας με τη συμπεριφορά του". Ο Tim Burton έκανε ωραίες ταινίες κάποτε αλλά τώρα γαμιέται γιατί castάρει συνέχεια τον Depp και τη γκόμενα του(Bonham Carter). Η καλύτερη του ταινία και μία που προσωπικά έχω δει πολλές φορές είναι το Ed Wood στην οποία ο Depp παίζει έναν περίεργο πρεζάκια σκηνοθέτη που αρέσκεται στο να φοράει γυναικεία ρούχα και αγγίζει τα όρια της ομοφυλοφιλίας. Θεωρώ ότι η προτίμηση σου στο τζιν τόνικ σε κάνει φλώρο, διαφωνώ με την άποψη σου αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου σου το δικαίωμα να την εκφράζεις. Πιστεύω ότι είσαι φιδέμπορας αλλά δεν έχω πρόβλημα. Αν η ιστορία με το φόρεμα είναι αληθινή, έκανες σκατά επιλογή. Το άσπρο παραπέμπει σε γάμο και αγνότητα, οπότε γάμα το. Το κόκκινο πάλι παραπέμπει σε Hollywood, starlets και κόκκινο χάλι, καμπαρέ, noir καταστάσεις και femme fatale, απαιτεί πολύ ειδικές περιστάσεις ή/και σώμα. Έπρεπε να πάρεις το μαύρο, αν στηρίχτηκες σε όσα είπε η evabb περί κατακλυσμού από μαύρα φορέματα έκανες λάθος γιατί: α)είναι χημικός μηχανικός β)σημασία έχει το τι έχεις δίπλα σου, όχι γύρω σου. Ο Τοξοβόλος είναι 99% troll, αν είναι legit όμως τονίζω πως δε μισώ τους gay. Απλά θεωρώ πως η γκροτέσκα λεπτομέρεια και το "in your face" στυλάκι έχει τα αντίθετα αποτελέσματα. Έχω έρθει σε επαφή με content που αφορούσε εξ' ολοκλήρου την ομοφυλοφιλία και δεν ένιωσα απέχθεια ή κάτι, κι αυτό γιατί έγινε με σεβασμό και είχε ένα συγκεκριμένο taste, μια ποιότητα. Κράζει το Ελλαδιστάν και την συνδεδεμένη με αυτό νοοτροπία, αλλά έσπευσε να αναγνωρίσει το πτυχίο του στην Ελλάδα και έκανε παράπονα για την αντιστοιχία του βαθμού του. Λόγω αυτού και μόνο δεν θα έπρεπε να έχει δικαίωμα στα παιδιά, έστω και με υιοθεσία. Επίσης είναι ψυχολόγος. Ο alitiz είναι άνετα καλύτερος από το 70% (τουλάχιστον) του ελληνικού hip hop. Δεν ξέρω αν θα κάνω παιδιά, αν συμβεί όμως θέλω κόρη για να τρομοκρατώ τα πουστρίδια - υποψήφιους μνηστήρες. Οι Θεσσαλονικείς γενικά είναι καλά παιδιά εκτός από κάτι Άνθιμους, Ψωμιάδηδες και Παοκτσήδες. Ο Wajda, αν και υπολογίσιμο κεφάλαιο του κινηματογράφου θεωρείται γραφικός, ξεμωραμένος και προπαγανδιστής, δεν είναι ούτε μια τρίχα του Kieslowski. Ο Polanski πάλι rollαρε με ανήλικα στα νιάτα του αλλά δε μου αρέσουν οι ταινίες του.

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Slipknot ακούς ακόμα;

 

Δεν είμαι καν υπό την επήρεια ουσιών, όλα αυτά είναι σε sober mode. Είμαι ένας μικροαστός και διασκεδάζω βλέποντας dancing with the stars.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι καν υπό επήρεια ουσιών, όλα αυτά είναι σε sober mode. Είμαι ένας μικροαστός και διασκεδάζω βλέποντας dancing with the stars.

Αυτο αρνουμαι να το πιστεψω....

Υπαρχουν καλυτερα πραγματα.

 

Ασχετο: παιζει να ειμαι η μόνη που να έχει μάνα που δε βλέπει τουρκικα, dancing κλπ κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο: παιζει να ειμαι η μόνη που να έχει μάνα που δε βλέπει τουρκικα, dancing κλπ κλπ...

Μην το λες η δικιά μου ταβλιάζεται από τις 10 και σχεδόν όλη την άλλη μέρα είναι έξω κάνοντας δουλειές οπότε και να θελε δεν προφταίνει.Ώρες ώρες απορώ πως αντέχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σερν δεν το γουσταρες και το παράτησες ε μπρικμαν; Τα γραφεία του σερν στην Ελλαδα δατ ιζ.

Τρελο mindFAK το "θελω να σας γαμησω ολες" οταν το ειδα μπροστα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελο mindFAK το "θελω να σας γαμησω ολες" οταν το ειδα μπροστα μου.

 

Είδες όμως, ο τουρίστας βλέπει αλλιώς το χωριουδάκι σας. Ήθελα να γράψω από κάτω "σιγά ρε φίλε, δεναι και τόσο πολλές, έλα Αθήνα που 'χουμε πληθωρισμό."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

/ μπήκε δάχτυλο (sic) στην τούρτα! Αμε στο διάολο, δεν θα με τρελάνει εμένα ο mc hammer! Θα πω ότι έτσι μου την πούλησαν. :ph34r:

Αράζεις καναπε με κουτάλι παρέα, την κανεις πουτανα τρωγοντας οτι γουστάρεις και πας με άδεια χέρια "χρονια πολλα, τουρτες και μαλακίες δεν έχει, να σε χαιρομαστε"

 

 

Είδες όμως, ο τουρίστας βλέπει αλλιώς το χωριουδάκι σας. Ήθελα να γράψω από κάτω "σιγά ρε φίλε, δεναι και τόσο πολλές, έλα Αθήνα που 'χουμε πληθωρισμό."

Μικρή τέντα,τιγκα στη τέχνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...