Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Ρε συ μπρικι αποφασισε, μεχρι στιγμης εχεις αλλάξει 5 επαγγελματα και εχεις σπουδασει σε 3-4 διαφορετικα τμηματα, χώρια τα μεταπτυχιακα. Τελικά τι εκανες με το φορεμα για την πλαστικη κουκλ...εεεεε, τη γυναικα;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ μπρικι αποφασισε, μεχρι στιγμης εχεις αλλάξει 5 επαγγελματα και εχεις σπουδασει σε 3-4 διαφορετικα τμηματα, χώρια τα μεταπτυχιακα. Τελικά τι εκανες με το φορεμα για την πλαστικη κουκλ...εεεεε, τη γυναικα;

Έχω ξεκαθαρίσει πολύ καιρο τωρα το τι εχω σπουδασει. Σε περιπτωση που δεν ειχες διαβασει το ποστ στο τοπικ εδω στειλε μου πμ να σου τα ξανα-πω.

 

Το κοκκινο ειπα οτι πηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

brickoman, μίλησε μας λίγο για σένα χωρίς πολιτικές ορθότητες και new age γιατροσόφια. Θα έλεγα πως έχεις μια πολύ ενδιαφέρουσα περσόνα, μου θυμίζεις ένα διαμάντι μέσα στα σκατά το οποίο κανένας δεν έχει ανακαλύψει ακόμα. Μου δίνεις την εντύπωση πως έχεις εμπειρία και στυλ. Από τα γραφόμενα σου συμπεραίνω πως η γυναίκα σου είναι αρκετά μικρότερη σε ηλικία από σένα, έχεις δαμάσει επαγγελματικά τη ζωή δηλαδή. Συμφωνείς πως ο Kieslowski είναι ο μεγαλύτερος σκηνοθέτης που έχει αναδείξει η/την Πολωνία;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέθοδος ριφιφί; Viper κουφάλα, ενθουσιάστηκα...!

 

thank you sir, you are most kind

Ναι αλλά συνήθως το απο πανω ειναι το ωραίο. Εγω θα προτεινα να κοψεις ενα γεναιο κομμάτι απο ακρη σε ακρη και μετά να την ενώσεις ξανα, αν ειναι στρογγυλη θέλει προσοχη.

 

BIG TRUTH, very big

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

brickoman, μίλησε μας λίγο για σένα χωρίς πολιτικές ορθότητες και new age γιατροσόφια. Θα έλεγα πως έχεις μια πολύ ενδιαφέρουσα περσόνα, μου θυμίζεις ένα διαμάντι μέσα στα σκατά το οποίο κανένας δεν έχει ανακαλύψει ακόμα. Μου δίνεις την εντύπωση πως έχεις εμπειρία και στυλ. Από τα γραφόμενα σου συμπεραίνω πως η γυναίκα σου είναι αρκετά μικρότερη σε ηλικία από σένα, έχεις δαμάσει επαγγελματικά τη ζωή δηλαδή. Συμφωνείς πως ο Kieslowski είναι ο μεγαλύτερος σκηνοθέτης που έχει αναδείξει η/την Πολωνία;

Σοβαρά τώρα;

 

 

 

Σε περίπτωση που μιλάς σοβαρά, πάρε! :P

 

Λοιπόν, με λένε Γιώργο και είμαι πάνω-κάτω 31 χρονών. Έχω μια γυναίκα περίπου 2 χρόνια μικρότερη και περιμένω μία κόρη. Το 1996 κατατάχτηκα στο Ελληνικό Πολεμικό Ναυτικό και ύστερα μπήκα στην Σχολή Ναυτικών Δοκίμων. Αποφοίτησα με τον τίτλο του Αρχηγού των Δοκίμων και έδωσα κατατακτήριες και πέρασα στο Φυσικό του ΕΚΠ (για να γίνω Στρατιωτικός Μετεωρολόγος). Τα επόμενα τέσσερα χρόνια τα πέρασα σε μεταπτυχιακά έως ότου με δέχτηκαν στην Σχολή Υποβρύχιων Καταστροφών (με καθυστέρηση κάτι χρόνων αλλά τέλος πάντων). Αποφοίτησα και από εκεί και από τότε συνεχίζει η καριέρα μου στο Πολεμικό Ναυτικό με τον τίτλο που φέρω σήμερα του Υποπλοιάρχου. Το στυλ μου το οποίο αναφέρεις ήταν το κλασσικό ροκαμπίλικο στυλ του 80' και του 90' (μακρύ μαλλί --το οποίο μετά έκοψα-- δερμάτινα μπουφάν, δερμάτινα παντελόνια ή τζιν, aviator γυαλιά ηλίου κτλ) αν και τώρα πια με βλέπεις με κάνα κουστούμι (πιο σοφιστικέ το στυλ μου τώρα πια). Αν και είμαι πιο πολύ των ταινιών επιστημονικής φαντασίας και δράσεων/περιπετειών ο Kieslowski είναι όντως πολύ καλός αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε και τον Wajda. Για πες μου κι εσύ για εσένα....

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κοκκινο ειπα οτι πηρα.

 

Αυτό που είπε  η Εύα!  Όλοι οι υπόλοιποι σου λέγανε μαύρο! Τι μαλάκα σ' έκανε η μάνα σου! Μπράβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που είπε  η Εύα!  Όλοι οι υπόλοιποι σου λέγανε μαύρο! Τι μαλάκα σ' έκανε η μάνα σου! Μπράβο!

Δεν το είπε μόνο η Εύα! :P Κι εκτός αυτού όταν πήγα να το πάρω μου άρεσε περισσότερο όποτε το πήρα. Έτσι κι αλλιώς είχα πει ότι το ήθελα για επίσημο και όχι για απλό εξόδων!  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είπε μόνο η Εύα! :P Κι εκτός αυτού όταν πήγα να το πάρω μου άρεσε περισσότερο όποτε το πήρα. Έτσι κι αλλιώς είχα πει ότι το ήθελα για επίσημο και όχι για απλό εξόδων!  :-D

παιζει ποιο επισημο απο το μαυρο...? Ο_ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει ποιο επισημο απο το μαυρο...? Ο_ο

Αρχικά είναι "πιο" και όχι "ποιο". Άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Έχω βαρεθεί να βλέπω αυτό το λάθος.  (δεν το λέω μόνο για σε΄να αλλά γενικά)

 

Ναι, το κόκκινο φόρεμα είναι πιο επίσημο από το μαύρο. Δηλαδή σε δεξιώσεις άμα έχεις ένα σικάτο κόκκινο φόρεμα και διαλέξεις να βάλεις το μαύρο, κάτι δεν πάει καλά. Επίσης μαύρα έχει πολλά οπότε δεν ήθελα να της πάρω και άλλο ένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη αλλα το 96 που καταταχτηκες στο ναυτικο δεχοντουσαν 14χρονα?

Γιατι αφου εισαι 31 τοσο εισουν τοτε.

 

Andreas2 βγαλε τη μασκα και φανερωσου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη αλλα το 96 που καταταχτηκες στο ναυτικο δεχοντουσαν 14χρονα?

Γιατι αφου εισαι 31 τοσο ησουν τοτε.

 

Andreas2 βγαλε τη μασκα και φανερωσου.

Κατατάχτηκα είπα. Οι μαθητές γυμνασίου και Λυκείου μπορούν να καταταχτούν για προπόνηση με τους δοκίμους σε περίπτωση που θέλουν θητεία σε συγκεκριμένες μονάδες. Εγώ απλά μετά μπήκα και στην σχολή. 

 

Υ.Γ. ο geowizard είμαι, όχι ο andreas2

 

 

In other news Δείτε πόσο όμορφη κοπέλα ήταν! Μακάρι σήμερα οι όλες κοπέλες να ήταν το μισό όμορφες από την Christina. (Έχει και γαμάτο τραγούδι)

 

http://www.youtube.com/watch?v=wv-34w8kGPM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσημα πλέον, στο Fringe δεν καταλαβαίνω τον Χριστό μου! Έχει ξεφύγει η φάση;

 

Δεν ξέρω αν έφταιξε που έριξα και κάτι ύπνους στον προηγούμενο κύκλο, και μαζεύτηκαν τα κενά, αλλά πλέον απλά κοιτάζω τα χρώματα στην οθόνη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...