Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

  • Super Moderators

Αυτό τώρα είναι σχετική ενημέρωση, ή παραχώρηση από μεριάς σου; Έτσι για να βολιδοσκοπήσω λίγο το mentalité, γιατί είναι και μηχανικό το πληκτρολόγιο και το λυπάμαι ώρες ώρες...

 

Να το θέσω όσο πιο ξεκάθαρα μπορώ και, αν δεν συνεννοηθούμε πάλι, αναλαμβάνω εκ των προτέρων την ευθύνη για την αδυναμία μου να χειριστώ την Ελληνική γλώσσα επαρκώς ώστε να σου λύσω τυχόν εκκρεμείς απορίες:

 

Δεν ήμουν εγώ αυτός που μπήκε σε μια κουβέντα για να δηλώσει πως στο εξής θέλει tag για να προσπερνά γρηγορότερα μηνύματα που δεν του κάθισαν καλά. Λες και ενδιαφέρει οποιονδήποτε εδώ μέσα (πόσω μάλλον εμένα) το πόσο γρήγορα ή αργά προσπερνάς τα μηνύματα όσων διαφωνείς μαζί τους.

 

Αν είχες διατυπώσει άποψη για το θέμα που ανακίνησε ο liopyr, θα σου απαντούσα. Στο "γράφε άπλυτοι για να σε προσπερνάμε* γρηγορότερα, ρε", νομίζω ότι απάντησα όσο κοσμιότερα μπορούσα. Και είμαι βέβαιος ότι κάπου εδώ οφείλω να πάψω να σπαταλώ χρόνο για να εξηγώ τα αυτονόητα.

 

@liopyr: λυπάμαι, διαφωνούμε. Εσύ θεωρείς πως εκεί επιτελούταν κοινωνικό έργο, μακριά από πολιτικές και κομματικές σκοπιμότητες. Έχω εντελώς διαφορετική άποψη. Τόσο ως προς το σκέλος του "έργου", όσο και του πατροναρίσματος. Μακάρι να είχαμε άλλο πλαίσιο όρων χρήσης, για να την αναπτύξω περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μισή πολιτική κουβέντα έγραψα, πετάχτηκες αστραπιαία να "απορήσεις" που γίνεται τέτοια κουβέντα εδώ.

 

Προσπαθώ να βάλω ένα τέλος, πάλι φταίω.

 

Έτσι είναι, αν έτσι νομίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το θέσω όσο πιο ξεκάθαρα μπορώ και, αν δεν συνεννοηθούμε πάλι, αναλαμβάνω εκ των προτέρων την ευθύνη για την αδυναμία μου να χειριστώ την Ελληνική γλώσσα επαρκώς ώστε να σου λύσω τυχόν εκκρεμείς απορίες:

 

Δεν ήμουν εγώ αυτός που μπήκε σε μια κουβέντα για να δηλώσει πως στο εξής θέλει tag για να προσπερνά γρηγορότερα μηνύματα που δεν του κάθισαν καλά. Λες και ενδιαφέρει οποιονδήποτε εδώ μέσα (πόσω μάλλον εμένα) το πόσο γρήγορα ή αργά προσπερνάς τα μηνύματα όσων διαφωνείς μαζί τους.

 

Αν είχες διατυπώσει άποψη για το θέμα που ανακίνησε ο liopyr, θα σου απαντούσα. Στο "γράφε άπλυτοι για να σε προσπερνάμε* γρηγορότερα, ρε", νομίζω ότι απάντησα όσο κοσμιότερα μπορούσα. Και είμαι βέβαιος ότι κάπου εδώ οφείλω να πάψω να σπαταλώ χρόνο για να εξηγώ τα αυτονόητα.

 

@liopyr: λυπάμαι, διαφωνούμε. Εσύ θεωρείς πως εκεί επιτελούταν κοινωνικό έργο, μακριά από πολιτικές και κομματικές σκοπιμότητες. Έχω εντελώς διαφορετική άποψη. Τόσο ως προς το σκέλος του "έργου", όσο και του πατροναρίσματος. Μακάρι να είχαμε άλλο πλαίσιο όρων χρήσης, για να την αναπτύξω περισσότερο.

Αρχικά, μην μου προτάσεις συνέχεια το "...λες και με ενδιαφέρει" σαν νικητήριο επιχείρημα αφασίας. Αν δεν σε ενδιέφερε δεν θα απαντούσες. Τα υπόλοιπα είναι passive agressive τερτίπια, ελλείψει ουσιαστικότερης τοποθέτησης.

 

Όσο για το "εσύ πετάχτηκες σαν τσουτσού" part του post σου, mod είσαι και νομίζω ότι ξέρεις τις διαφορές των thread με τα pm ε; Γράφεις στο ανοιχτό thread και θα με υποστείς.

 

Τα περί κοσμιότητας δεν θα στα στερήσω, κόσμιος είσαι. Μάλλον και εγώ, με εξαίρεση το "ρε". Όλα αυτά επί της διαδικασίας βέβαια, γιατί επί της ουσίας όποιος χαρακτηρίζει ολόκληρους πολιτικούς χώρους, στους οποίους πιθανότατα και να μην συμμετείχε ποτέ, ως άνδρα παρανομίας και πατροναρίσματος, ελαφρά τη καρδία, δεν πείθομαι ότι πραγματικά αγωνιά και τόσο για τους τρόπους του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως πολύ συγκινήθηκα που είδα τις προάλλες την βίλα ε. Την πρώτη φορά που την εκκενώσανε λέω.  Είχα ξεχάσει την ύπαρξή της. Ένιωσα όπως τότε που είχα βρει μια ξεχασμένη κονκάρδα black flag σε ένα παλιομπουφάν μου. Σαν χθες θυμάμαι κάτι ατέλειωτα βράδια Κυριακής που ακούγαμε ηχογραφημένες (σε κασέτα) συνελεύσεις της βίλας, πριν 20κάτι χρόνια... Ανατριχίλα.  Κλαψ. Σνιφ. Α ρε Λιοπύρη, γαμώ την πουτάνα μου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία: Αν το κτίριο γίνει σχολείο όπως λένε, διαφωνείτε;

 

Ανέκδοτο.

Το κωμικό της ιστορίας είναι πως έχουν ξεμείνει από παραμύθια, και λένε συνέχεια τις ίδιες πίπες.

Το τραγικό της ιστορίας είναι πως εξακολουθούν να πείθουν.

Το εμπορικό κέντρο στην Ιουλιανού το έχεις παρατηρήσει;

Μάντεψε, κι αυτό σχολείο θα γινόταν..

 

Αυτό βέβαια δε σημαίνει πως τη συγκεκριμένη κατάληψη την έσπασαν για να εκμεταλλευτούν κάπως τον χώρο, έστω και ως εμπορικό κέντρο.

Ευτυχώς, εδώ και πολλά χρόνια, έχουν προνοήσει να ρημάξουν πολλά κτίρια και πάρκα για αυτό το λόγο.

Και η βίλλα ένα ρημαγμένο κτήριο ήταν πριν την κατάληψη, για μία 20ετία σχεδόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσε που, ακόμα κι αν λένε αλήθεια, τι το καλό βρίσκεις στο να φτιαχτεί ένα καινούριο σχολείο;

 

 

Θα μπορείς να τους τρολλάρεις μετά όταν θα ξαναρωτήσουν πόσοι μετανάστες χωράνε στα σχολεία! ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Lucifer:
εγω ξεστολισα δεντρο, σκουπισα, σφουγγαρισα, καθαρισα αμμους, εστρωσα χαλια και προσθεσα ενα καστομ φωτιστικο στο γραφειο
το μπανιο που ερχεται θα ειναι με αρπες αγγελων
 
YiN:
εχεις κι εσυ διαβασμα ε.
 
Lucifer:
ναι

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...τι μη vardas και τι τ' ανάμεσό τους;

 

Vardas ρε, αυτό που πας και ψωνίζεις και μετά τα ρούχα τελικά δεν σου αρέσουν και λες "Βάρδα να ξαναφορέσω το levis μου, τα airforce1 και την φουτεράκλα μου" και είσαι πιο γκόμενος και απ' τον De Niro.

 

 

Tι είναι De Niro;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...