Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μεσημέρι, επικρατεί σχεδόν απόλυτη ησυχία, λέω σχεδόν καθώς ακούγονται αμυδρά οι δείκτες του μεγάλου ρολογιού στο σαλόνι, ο συνεχής επαναλαμβανόμενος ήχος, τικ-τακ,   τιτιβίσματα κάποιου πουλιού που αποχαιρετά χαρούμενο μια όμορφη ημέρα και κάποια μικρά πεδία από την διπλανή γειτονία που γελάνε ενώ παίζουν ευτυχισμένα,  οι πλούσιες ακτίνες του ηλίου ζεσταίνουν την κόκκινη φλοκάτη που είναι απλωμένη στο πάτωμα του δωματίου όπου είμαι ξαπλωμένος και διαβάζω (τις απαίσια μεταφρασμένες) ιστορίες του lovecraft, ιστορίες που απορώ πως αρέσουν τόσο πολύ σε κάποιους καθώς προσωπικά τον βρίσκω υπερτιμημένο σαν συγγραφέα τρόμου, ο χρόνος κοιλάνει γρήγορα μέχρι που αρχίζω να αισθάνομαι μια ελαφριά ψύχρα, ο ήλιος αρχίζει να δύει, κρύβετε πίσω από ένα νέο γκρι κτήριο, εκεί που παλιά ήταν μια τεράστια μουριά, μια μουριά οπού μεγάλωσα παίζοντας στην παχιά σκιά της ξέγνοιαστος, αγνοώντας πλήρως την ψηφιακή ζωή και τα προβλήματα τον ενήλικων, ανασηκώνομαι και παρατηρώ ότι ο ήλιος έχει σταματήσει να με αγκαλιάζει, έχει εγκαταλείψει πλήρως το πάτωμα ωστόσο φωτίζει ακόμα το κρεβάτι, μια σκέψη περνάει από τον μυαλό μου, fuck this shit! πάω να παίξω καμία dota…

*LeFeel*.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. τσάκισα 2 τρίγωνα από τον Ελενίδη, γαμήθηκα ναούμ, γονάτισα λέμε. Νομίζω ότι θα μου κάνει καλό να τυλιχτώ γύρω από ένα δέντρο.

 

2. Σάββατο βράδυ, 10 η ώρα, και τα συνεργεία δουλεύουν πυρετωδώς στο πάρκο που φτιάχνουν εδώ κοντά στο σπίτι μου. Ωραίο, μεγάλο πάρκο. 10 χρόνια παρακαλάμε να φτιάξουν μια παιδική χαρά, να βάλουν κάνα παγκάκι ξερωγώ, που για να πάμε τα παιδιά μας σε κάνα πάρκο της προκοπής θέλουμε 20 λεπτά με το αυτοκίνητο, τώρα ξαφνικά τους έπιασε πρεμούρα για το πάρκο. Δημαρχάρα μου, μη στεναχωριέσαι βρε, εγώ θα σε ψηφίσω ακόμα κι αν δεν προλάβεις να το εγκαινιάσεις μέχρι τις εκλογές. ΝΟΤ.

 

3. πάλι νερό δεν έχουμε. Πάλι με το μπετόνι γεμίζουμε το καζανάκι. ΦΑΚ.

 

4. ξέχασα να αγοράσω σάρκα και η μπαρμπεκιέρα μου θα κλαίει αύριο. Μακαρονάδα κυριακάτικα. Ο μοντιέ, τι ξεπεσμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. τσάκισα 2 τρίγωνα από τον Ελενίδη, γαμήθηκα ναούμ, γονάτισα λέμε. Νομίζω ότι θα μου κάνει καλό να τυλιχτώ γύρω από ένα δέντρο.

 

2. Σάββατο βράδυ, 10 η ώρα, και τα συνεργεία δουλεύουν πυρετωδώς στο πάρκο που φτιάχνουν εδώ κοντά στο σπίτι μου. Ωραίο, μεγάλο πάρκο. 10 χρόνια παρακαλάμε να φτιάξουν μια παιδική χαρά, να βάλουν κάνα παγκάκι ξερωγώ, που για να πάμε τα παιδιά μας σε κάνα πάρκο της προκοπής θέλουμε 20 λεπτά με το αυτοκίνητο, τώρα ξαφνικά τους έπιασε πρεμούρα για το πάρκο. Δημαρχάρα μου, μη στεναχωριέσαι βρε, εγώ θα σε ψηφίσω ακόμα κι αν δεν προλάβεις να το εγκαινιάσεις μέχρι τις εκλογές. ΝΟΤ.

 

3. πάλι νερό δεν έχουμε. Πάλι με το μπετόνι γεμίζουμε το καζανάκι. ΦΑΚ.

 

4. ξέχασα να αγοράσω σάρκα και η μπαρμπεκιέρα μου θα κλαίει αύριο. Μακαρονάδα κυριακάτικα. Ο μοντιέ, τι ξεπεσμός...

 

1. Τα μεγάλα τα τρίγωνα ρε θηρίο ;

 

4. Αύριο είναι ανοιχτά ... εορταστικό ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επ επ. Ανοιχτά; Σοβαρά; Καλή φάση. Αλλά πολύ χλωμό το βρίσκω να είναι ανοιχτός και ο χασάπης. Και σιγά μην πάω να ψωνίσω σάρκα από το καρφούρ, καλύτερα μακαρονάδα. ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΒΓΩ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΑ ΡΕ, η κυριακή ανήκει στον Κύριο και στον Κομουνιστή ρε.

 

Ναι, τα μεγάλα. Μήπως έχεις καμιά σόδα; Και κάνα μπετόνι νερό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο praktiker με τις αγορές που έκανα μου έδωσαν έξι κουπόνια για δωρεάν αγορές συνολικής αξίας 30 ευρώ, που ισχύουν μόνο για αύριο Κυριακή. Ντε και καλά Κυριακή.

Όπως ήταν τα έσκισα μπροστά στην προϊσταμένη. Σιγά να μην ίδρωσε το αυτί της.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο μασούτης ο καριόλης την προηγούμενη φορά που δουλεύαν κυριακή, πότε ήταν δεν θυμάμαι, είχε επιστροφή 15% των αγορών που θα γινόταν την συγκεκριμένη κυριακή (σαν δωροεπιταγή για επόμενες αγορές ή κάπως έτσι). Σαν να σμπρώχνουνε τα ζα στην στρούγκα ένα πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο praktiker με τις αγορές που έκανα μου έδωσαν έξι κουπόνια για δωρεάν αγορές συνολικής αξίας 30 ευρώ, που ισχύουν μόνο για αύριο Κυριακή. Ντε και καλά Κυριακή.

Όπως ήταν τα έσκισα μπροστά στην προϊσταμένη. Σιγά να μην ίδρωσε το αυτί της.

Μπααα μη νομιζεις δε νομιζω πως κι εκεινη θα τρελαθηκε απο τη χαρα της να δουλεψει αυριο.

 

Παντως αν η στατιστικη μου ειναι σωστη (για Αθηνα παντα και κυριως κεντρο) αυριο παλι θα κατεβει ολη η πλεμπα για χαζεμα και για καφεδες. I'll keep you updated.. Δυστυχως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις φυσικά και δε ψωνίζουμε τις κυριακές που υποχρεώνουν
τους υπαλλήλους να δουλεύουν.
Πληροφορία είναι ...
Από αύριο κυριακή ξεκινάει το εορταστικό ωράριο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...