Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Αυτα ειναι δουλεψαμε το σαββατο ...

 

Ειμαι κομματια... Και με ειπανε να παω και κυριακη.... 

 

Τι αλλο... Μηπως να ξυριστω να παω και να τους πω ηρθα να με γ@μησετε.... 

 

Μονο αυτο δεν εκαναν ακομα....

Δουδιε εχεις τις εξης επιλογες.

 

 

1) Τους λες ευθεως πως δεν μπορεις να καθεσαι να κανεις υπερωριες απληρωτες (ή ο,τι αλλο δε θελεις να κανεις).

2) Δεν τους λες τιποτα και ψαχνεις συνεχως για νεα δουλεια.

3) Δεν τους λες τιποτα και δηλωνεις παραιτηση.

 

 

Απλα μην το παιρνεις προσωπικα και σε τρωει, it is what it is, σου προσφερουν ο,τι σου προσφερουν, ζητουν ο,τι ζητουν και απο κει και περα αν δε σου αρεσει φευγεις. Δε στο λεω επιθετικα ή "καπως" τελος παντων αυτο (σε στυλ "αυτο εχουμε"), απλως προσπαθω να σου πω πως ειναι καλυτερο να το βλεπεις απροσωπα ολο αυτο και διχως συναισθηματισμους για να μη στη βαραει :) 

Θυμησου πως παντα υπαρχουν επιλογες.

 

Εγω προσωπικα θα εκανα το 2), δε μου αρεσουν οι πολλες διαπραγματευσεις στη δουλεια (μαλακωδως ισως). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Γαμησ@τα νικ...

 

Τι να τους κανω που πατανε στις δυσκολιες του καθενος και λενε δεν εχει δουλιες ας τους πηδ@ξουμε...

 

Αλλα και κυριακη... Ελεος...

 

Να ξεκουραστουμε δεν παιζει... 

 

Ηταν σημερα να δουλεψω ακου, 16:00-24:00 ... Μολις μου το ειπε μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι, αλλα μου το εκλεισε κατςυθειαν.. Τον παιρνω τηλεφωνο και του λεω σαββατο βραδυ δεν δουλευω... Μου λεει γιατι, λεω εχω να παω σε αλλη δουλεια δεν τα λενε κατοπιν εορτης... ΝΒαλε αλλον, μου κανει μια ε ολη την εβδομαδα εσυ εισαι βραδυ, λεω γι αυτο θα με αλλαξεις.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ριξτους κανά χεσιμο.

Μωρε το εχω ακουσει πολλες φορες αυτο, αλλα πραγματικα, τι νοημα εχει? Λες και θα καταλαβει ποτε κανεις ετσι. Στο κατω κατω χανοντας τον ελεγχο εχουν παντα στο μυαλο τους το "κοιτα ποσο μαλακωδως φερθηκε τελικα" και μενουν εκει, δεν εξεταζουν πως για να φτασεις εκει καπως οδηγηθηκες. Ενω το "δε μου κανετε φευγω" ποναει περισσοτερο και τελος παντων ειναι πιο ψυχρο. Νομιζω ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ψαξω ...

 

 

Δεν μου μενει τιποτα αλλο... 

 

Το καλο ειναι οτι δουλευω το σαββατο βραδυ, μ αρεσει εκει αλλα το κανω για να ξεσκαω και ειναι μια μερα..

 

Κανω καποια σχεδια, μηχανολογικα, αλλα ειναι αν τα βαλεις κατω καπου στο 300 στην καλυτερη...

 

Κανω λιγη υπομονη και αυτον τον μηνα να δω τι σκατα θα γινει...

 

 

Ο πατερας μου που με βλεπεις μου λεει μν πας ουτε σαββατο, ουτε κυριακη, πες του για υπερωριες, αν σε διωξει σε εδιωξε, μην μασας, ενα πιατο φαι θα το βρεις... 

 

Υπομονη εχω, τους μαλακες που με θεωρουν ζωο δεν ανεχομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε το εχω ακουσει πολλες φορες αυτο, αλλα πραγματικα, τι νοημα εχει? Λες και θα καταλαβει ποτε κανεις ετσι. Στο κατω κατω χανοντας τον ελεγχο εχουν παντα στο μυαλο τους το "κοιτα ποσο μαλακωδως φερθηκε τελικα" και μενουν εκει, δεν εξεταζουν πως για να φτασεις εκει καπως οδηγηθηκες. Ενω το "δε μου κανετε φευγω" ποναει περισσοτερο και τελος παντων ειναι πιο ψυχρο. Νομιζω ε.

Δεν πρόκειται να το εκ λάβουν σαν ψυχρότητα επειδη δεν νοιάζονται.

 

In other news

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2592237/Pet-owners-warned-emerges-child-caught-killer-disease-TB-familys-pet-dog-time-Britain.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν πρόκειται να το εκ λάβουν σαν ψυχρότητα επειδη δεν νοιάζονται.

 

In other news

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2592237/Pet-owners-warned-emerges-child-caught-killer-disease-TB-familys-pet-dog-time-Britain.html

Prolly, αλλα σιγουρα θα τους ερθει χειροτερα out of the blue παρα αν υπαρξει χρονος προετοιμασιας "διαβαζοντας" τη δυσαρεσκεια. Και παλι, νομιζω, δεν παω να βγαλω καναν κανονα εδω, απλως εμενα ισως μου αρεσει περισσοτερο να δινω τελεσιγραφα παρα να μπινελικωνω και να δημιουργουνται εντασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Prolly, αλλα σιγουρα θα τους ερθει χειροτερα out of the blue παρα αν υπαρξει χρονος προετοιμασιας "διαβαζοντας" τη δυσαρεσκεια. Και παλι, νομιζω, δεν παω να βγαλω καναν κανονα εδω, απλως εμενα ισως μου αρεσει περισσοτερο να δινω τελεσιγραφα παρα να μπινελικωνω και να δημιουργουνται εντασεις.

 

επειδη το εχω κανει, μπορω να πω με υφος 999+1 καρδηναλιων οτι ολοι οι υπολοιποι θα παθουν ταρακουλο παρα ο ελληνας manager [γελω] που σε εφερε σε αυτη την θεση.

 

in other news 

μια χαρα vocals

http://youtu.be/3of2ErRkZEs

http://youtu.be/CX18GC94KBU

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...