Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα μικρά δεν πουλάνε τρελές μαγκιές συνήθως; Ένας φίλος έχει μια σκατούλα, δεν θυμάμαι ράτσα (τους έχει φλομώσει και στα κλανίδια) και πουλάει τρέλα. Όποτε με βλέπει μου επιτίθεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

τα αγαπάω τα σκυλιά αλλα αν ερχόταν κάποιο άγριο να δαγκώσει εμένα ή το σκυλί μου θα είχε φύγει πατικιά 
πως νευριάζω που στην περιοχή μου έχουν τους σκύλους ελεύθερους στις αυλές με ανοιχτές περιφράξεις κ επιτίθενται σε διερχόμενους . Αν καλέσεις αστυνομία κάνουν πως δεν ξέρουν τίποτα κ οτι ο σκύλος δεν ειναι δικός τους αλλα αδέσποτος (μέχρι να έρθουν τον έχουν κρύψει με συνοπτικές διαδικασίες) .
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τον είχα από μικρό με κόσμο και είναι φιλικός σχεδόν με όλους. Λόγω μεγέθους όμως οι επαφές με άλλα σκυλιά είναι λίγο περιορισμένες, τον αφήνω μόνο όταν είμαι 100% σίγουρος ότι είναι φιλικό και το άλλο. Οπότε είναι στη φάση "όλοι είναι φίλοι μας" με τα άλλα ζώα, τουλάχιστον μέχρι πριν λίγο. Τον ηρέμησα πιστεύω, αλλά πήρε μάθημα καλό σήμερα, όσο και αν τον λυπήθηκα.

 

Είχα ήδη κάνει 2 φορές το γύρο του πάρκου, και πήγα προς ένα δρόμο διαφορετικό στην τρίτη γύρα. Βγήκε από ανοιχτή γκαραζόπορτα και αμέσως μπήκε στο ψητό. Brave sir robin με πίσω βήματα, ευτυχώς ήταν το αμάξι κοντά B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω κι εμένα μου έτυχε αυτό με τη σκύλα μου. Πεσαμε σε αφελή 6 αδέσποτων που όμως τα ταιζουν οθ κατοικοι και είναι σε μια περιοχή.

Οπισθοχωρηση και γρήγορο περπάτημα αλλά κυριολεκτικά τα είδα όλα.

Η δικιά μου πήγε να τσαμπουκαλευτει κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε αν δεν σας έχει τύχει να περπατάτε κ να σας την πέσουν δύο σκύλοι ΝΑ και να προσπαθούν να σας δαγκώσουν τα πόδια στο πίσω μέρος δεν έχετε πάθει τίποτα. Είχα ενα κεφάλι χέσε μεσα απο μια μαλακία που ειχε γίνει κ περπάταγα γρήγορα να προλάβω το λεωφορείο

δεν έδωσα σημασία που γάβγιζαν αλλα όταν γύρισα κ είδα το ένα να προσπαθεί να δαγκώσει την φτέρνα μου κάνω "τι στο" γυρνάω απότομα κ ταυτόχρονα βγάζω το σακίδιο κ το σκάω στη μούρη στο ένα κ γίνανε καπνός . 

σα λυσσασμένα κάνανε και βγήκαν ξαφνικά απ την περίφραξη χωραφιού δίπλα στο δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου την είχε πέσει αγέλη χωρίς λόγο πριν αρκετά χρόνια. ευτυχώς δεν το είχαν πάρει πολύ σοβαρά (τα μισά παίζανε, τα άλλα μισά δεν αστειεύονταν). με το που ένα έπιασε μπατζάκι, λέω οκ, και αρκετά άργησα, έφαγε κλωτσιά στα πλευρά και την κάνανε όλα μαζί. κωλόφαρδος ήμουν, δεν είχα ελπίδα, ήταν 10+ σκυλιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε και τι να'κανες? αν έτρεχες στην πέφτανε με τη μια 
κ η μαλακία ειναι πως μπορεί να μη σκέφτονται όλα να σε αρπάξουν αλλα αν γίνει η αρχή απ τον "αρχηγό" θα ακολουθήσουν κ τα άλλα 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ήσυχα γ@μώ την μάνα σας".

....πωωω αν ήμουν στην θέση του δεν ξέρω τι θα έκανα από τον πανικό....μάλλον θα έπιανα το ποδήλατο,θα το έκανα σβούρα και όσα έπαιρνε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Kαπου ειχα ακουσει πως αν στην πεσει αγελη κουλουριαζεσαι κατω και περιμενεις (μαλλον να βαρεθουν?). Δεν ξερω αν ειναι ουρμπανια βεβαια.

 

spirit)earth)aflame ποσταρε φωτο του ρε συ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...