Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα αλλου με πηγε το μυαλο μου..

 

Κτηριο 5οροφο με μασκες... Ανθρωποι που σε παιρνουν...

 

Κατι παρτακια μου θυμιζει...

 

 

που τα ξέρεις συ αυτά ?που έχεις μπλέξει?  α?!  :shock: 

 

 

χαχαχαχα jk jk , :-D 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

1. Δεν το εννοούσα.

2. Κάποια αρθρόποδα έχουν όντως μπλε αίμα σαν τα μαλάκια λόγω αιμοκυανίνης (σα την αιμοσφαιρίνη σε μας, αλλά αντί για σίδηρο, ενώνεται με χαλκό) αλλά δε νομίζω πως οι κατσαρίδες περιλαμβάνονται.

3. εντιτ, τώρα είδα το λινκ που έβαλες τα horseshoe. Από πιτσιρίκι δε σιχαίνομαι τίποτα περισσότερο από αυτά τα ελεεινά σιχάματα.

1. Ντροπή.

2. Θυμόμουν για μαλάκια και για κάτι λίγα δίποδα, αλλά σε κοινή κατσαρίδα ποτές. Το live μ' έκανε να σκέφτομαι ότι ίσως έχασα επεισόδιο, αλλά ο γούγλορας δεν λέει κάτι, οπότε μάλλον πέτυχα μετάλλαξη, τι άλλο...

3. Γιατί ωρέ, τα μισά scifi τέρατα από αυτά πρέπει να είναι εμπνευσμένα =P. Άσε που είναι κυριολεκτικά προϊστορικά πλάσματα. Που και να μην το διάβαζα δηλαδή, το look και μόνο σε προϊδεάζει από που κρατάει η σκούφια τους. Super exciting, me thinks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα αλλου με πηγε το μυαλο μου..

 

Κτηριο 5οροφο με μασκες... Ανθρωποι που σε παιρνουν...

 

Κατι παρτακια μου θυμιζει...

μα το θεο το ιδιο σκεφτηκα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3. Γιατί ωρέ, τα μισά scifi τέρατα από αυτά πρέπει να είναι εμπνευσμένα =P. Άσε που είναι κυριολεκτικά προϊστορικά πλάσματα. Που και να μην το διάβαζα δηλαδή, το look και μόνο σε προϊδεάζει από που κρατάει η σκούφια τους. Super exciting, me thinks.

 

Γενοκτονία λέμε. Ακόμα και οι ακρίδες είναι έλεγκαντ μπροστά σε αυτές τις γλίτσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εάν δεν έβαζες το link θα ορκιζόμουν ότι πήγες σε secret cinema event.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενοκτονία λέμε. Ακόμα και οι ακρίδες είναι έλεγκαντ μπροστά σε αυτές τις γλίτσες.

Οι γλίτσες οκ, δεν είναι έλεγκαντ (but still, exciting) αλλά excuse.me: Οι ακρίδες είναι έλεγκαντ άνευ συγκρίσεως. Δηλαδής εσείς οι νεολαίοι όταν ήσασταν πιτσιρίκια δεν μαζεύατε λευκές και πράσινες ακριδούλες απλά και μόνο για την παρατήρηση της ομορφιάς τους; Και είναι και άκακα τα καλά μου. Ακόμη και τα γαϊδουρινού μεγέθους που... κάνουν κάτι σάλτα πάνω στο κεφάλι σου ξαφνικά και σου κόβουν τη χολή. :ph34r: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάτια, κεραίες, πόδια, ποδαράκια, ποδάρες, φτερά. Αλήθεια τώρα; Και σιχαίνεστε τις κατσαρίδες που είναι σαν σπορ αμάξια;

 

Επίσης ποτέ δε τις "μελετούσα". Τις έκαιγα με αποσμητικό και αναπτήρα όπως πηδιόντουσαν. Και έλιωνα κερί σε βρωμούσες για να μη τις κάνω κλιατς και βρωμίσουν. Και αλάτιζα γυμνοσάλιαγκες. Γιατί εδώ είναι ο δικός μου πλανήτης και τίποτα χερσαίο που δεν είναι θηλαστικό ή πτηνό δεν πρέπει να 'ναι μεγαλύτερο από σφήκα.

 

Μόνο τα μυρμηγκάκια και τις αράχνες άφηνα ήσυχα. Γιατί τα σπάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...