Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τας Τυνησίας έχουν famous καυτερή, δεν θυμάμαι ονομασία. Υποτίθεται ότι τρώω πολύ καυτερά, κι όταν είχα δοκιμάσει -ευτυχώς στην μύτη του πιρουνιού, μιας και μας προειδοποίησαν- τα είδα όλα και πήγα πάσο. Ο father από την άλλη που κι αυτός τα πάει τα καυτερά, όταν δοκίμασε την κονσέρβα που του έφερα, την κατέβασε μια χαρά. Αλλά εγώ είχα δοκιμάσει σε εστιατόριο (θεωρητικά handmade), οπότε παίζει αυτές στα σούπερ μάρκετ τους να είναι πιο ήπιες. Αν και, αν θυμάμαι καλά, στις κονσερβοποιημένες είχε ποικιλίες ως προς την ένταση (medium, strong) κι επειδή τρόμαξα πρέπει να είχα διαλέξει medium (?). Point is, ψάξε μήπως εισάγουμε Τυνησιακή καυτερή και τις πετύχεις πουθενά για δοκιμή, μήπως και στρώσεις χαρακτήρα =p

 

edit: Oκ την εντόπισα, η περιβόητη Harissa λοιπόν. Την κίτρινη κονσέρβα που δείχνουν οι πρώτες φωτο είχα πάρει... *σύγκρυο mode*. Kι από τι φαίνεται παίζει κι εδώ, αρκετά ελληνικά άρθρα την αναφέρουν σε συνταγές, οπότε in a supermarket near you...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Horseradish ή  Sriracha.

 

Στην καλυτερη να απολυθηκε...

  

χαχ , την εστειλαν στην Κριμαια οι θεουλιδες...

το λεει απο κατω.

 

τι απολυσεις και μαλακιες , θανατος!

 

εδωσε και υποσχεση οτι θα τα πουνε αυριο , μουαχαχα.

In soviet Russia, editorial freedom is a trap

 

Μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να υποθέσω ότι δεν είπε κάτι μετά ή μας το κρύβεις σκοπίμως έτσι ώστε να μην ολοκληρωθεί το κουτσομπολιό?!

 

Τίποτα, απλά χαιρέτησε με τον τρόπο που χαιρετάμε κάποιον άγνωστο μόλις έχουμε φάει κάνα stop οδηγώντας.

 

 

Επίσης ξυρίστηκα. - 10 χρόνια εύκολα. Παίζει να μου ζητήσουν και ταυτότητα αν ζητήσω αλκοόλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα, απλά χαιρέτησε με τον τρόπο που χαιρετάμε κάποιον άγνωστο μόλις έχουμε φάει κάνα stop οδηγώντας.

 

 

Επίσης ξυρίστηκα. - 10 χρόνια εύκολα. Παίζει να μου ζητήσουν και ταυτότητα αν ζητήσω αλκοόλ.

 

2 εβδομάδες μετά την γνωριμία μου με την τωρινή μου σχέση τρίμαρα τα μούσια και κουρεύτικα. Πήγα να την πάρω από την στάση, με κοιτάει και λέει "ρε εσύυυυ... είσαι ωραίος"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ο ΜΠΑΣΤΑΡΔΟΣ απο κατω παλι αρχισε να βαραει καρφια στις 9 ωρα. Οπως καθε πρωι.

 

Πειτε τι μπορω να κανω για να το σταματησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Από τις 7 το καλοκαίρι και 7:30 το χειμώνα θα μπορούσε να αρχίσει να χτυπάει, σύμφωνα με το νόμο.

 

Εννιά το πρωί δεν είναι παράλογο να αρχίσει να εργάζεται ο άνθρωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 εβδομάδες μετά την γνωριμία μου με την τωρινή μου σχέση τρίμαρα τα μούσια και κουρεύτικα. Πήγα να την πάρω από την στάση, με κοιτάει και λέει "ρε εσύυυυ... είσαι ωραίος"

1ο ραντεβού με τη : «Ααα, ξυρίστηκες; ΓΙΑΤΙ;»

 

facepalm.jpg

 

Γυναίκες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 εβδομάδες μετά την γνωριμία μου με την τωρινή μου σχέση τρίμαρα τα μούσια και κουρεύτικα. Πήγα να την πάρω από την στάση, με κοιτάει και λέει "ρε εσύυυυ... είσαι ωραίος"

 

Εμένα πάλι η πρώτη γυναικεία αντίδραση ήταν: "ΜΑΛΑΚΑΑΑ, ΚΟΙΤΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ" !!!

 

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγά ρε, όλοι πανέμορφοι κούκλοι που απλά ξεχάσατε να ξυριστείτε και φαίνεστε χάλια...

 

Φοβάμαι πως υπονοούσε το αντίθετο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...