Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

μια απο τα ιδια. :mellow:

το wasabi που εχουν προτείνει δεν το εχω παρει ακομα(ειναι σιγουρα στα υποψη).το εχω ψαξει μονο με πιπεριες.το τσιλι ε παιδικα πραγματα.

 

πρέπει να βρούμε wasabi

 

καλό σαν γεύση αλλα δεν με καίει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να βρούμε wasabi

καλό σαν γεύση αλλα δεν με καίει 

Τι το θες;Για στρίψιμο;

 

Βρες τσιούσκα*,τι να κλάσουν τα κινέζικα αντίγραφα...

 

*Ακόμη τη θυμάμαι εκείνη τη πόντια στη Καστοριά.Ένα λίτρο τσίπρο δικό τους,ενάμισυ κιλό ψωμί και μόλις έκλανα έβγαζα το σώβρακο σε δαντέλες...

 

Άσε το άλλο,που πήγα να τινάξω στον αέρα το θάλαμο απ' το πυροκλάνι.

 

Και πάνε τριανταπέντε χρόνια από τότε....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ, πάνω στο χέσιμο συνειδητοποίησα ότι η λέξη γκαντέμης βγαίνει από το "god damn" που λέει κανείς όταν του συμβαίνεια ατυχία   :blink:

 

Έκανα και λογοπαίγνιο με πρώην πρόεδρο της αεκ αλλά καλύτερα μην εκτεθώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Τον καπουτσίνο θα μου τον φτιάξεις ή να πάω να πάρω απ'έξω;

-Μπορείς να πας να πάρεις απ'έξω αν έχεις ομπρέλα, ή να πιεις αυτόν που σου έχω φέρει και είναι δίπλα από το χέρι σου εδώ και κάνα 10λεπτο.

tumblr_inline_mjhj784tUP1qz4rgp.gif

δεν ξερω αν πρπει να γελασω ή να κλαψω.πως γινεται να μην δεις ολοκληρο καφε?ΠΩΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

-Τον καπουτσίνο θα μου τον φτιάξεις ή να πάω να πάρω απ'έξω;

-Μπορείς να πας να πάρεις απ'έξω αν έχεις ομπρέλα, ή να πιεις αυτόν που σου έχω φέρει και είναι δίπλα από το χέρι σου εδώ και κάνα 10λεπτο.

 

 

(δηλαδή ρε κομπλεξικέ μαλακάνθρωπε που θες να μου ανεβάσεις την πίεση 45 λεπτά αφού έχω σχολάσει, όση ώρα σκεφτόσουν την ατάκα σου δεν μπορούσες να κοιτάξεις μπροστά σου);

να υποθέσω ότι δεν είπε κάτι μετά ή μας το κρύβεις σκοπίμως έτσι ώστε να μην ολοκληρωθεί το κουτσομπολιό?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάχνω κάτι καυτερό να βάζω στα φαγητά μου

το πιπέρι δεν το νιώθω , ούτε την καυτερή πάπρικα (1 σακουλάκι θέλω τη φορά για να νιώσω, δε συμφέρει ) 

μου έδωσε η μανα κάτι καυτερές πιπεριές που μένουν μικρές (έχουμε σε γλάστρα) . 

Μου λέει θα βάλεις μισή στο φαγητό (ξέρει οτι το θέλω να καίει) ε κ εγώ δοκιμάζω μια ωμή και δεν ένιωθα.

Απο εκείνη τη στιγμή βάζω 4-5 στο φαγητό μου για να νιώσω ενα ελαφρύ κάψιμο στα χείλη. (πολύ ρέψιμο)

 

σήμερα έβαλα 5 και δεν ένιωθα ... λεω σε ενα φίλο για δοκίμασε να δεις οτι δεν καίνε (ε λέω θα είναι απο άλλη γλάστρα) και με μια μύτη του κουταλιού απο το ρύζι, κοκκίνισε η φάτσα του και έπινε νερό κ δε μίλαγε για ώρα. :mellow: 

 

δεν τα νιώθω αυτά , στο γιαούρτι μου βάζω μισό φακελάκι κανέλα κάθε φορά (για οικονομία) 

μπορώ να φάω ενα σακούλι κανένα χωρίς να με ενοχλήσει , να το μασήσω με το σάλιο και να το καταπιώ λες και δεν το έφαγα 

 

το τσίλι καίει καθόλου η τζάμπα θα πάρω? γενικά τι υπάρχει που να καίει κ να πάει σε φαγητά?

 

Horseradish ή  Sriracha.

 

Στην καλυτερη να απολυθηκε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχ , την εστειλαν στην Κριμαια οι θεουλιδες...

το λεει απο κατω.

 

τι απολυσεις και μαλακιες , θανατος!

 

εδωσε και υποσχεση οτι θα τα πουνε αυριο , μουαχαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...