Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες .. Ετσι κανω απο δω κ περα.. Δεν πολυ μιλαω που βγαινω με την κοπελα και μιλαω μαζι της.. Αν τυχει και με δουν με ειδανε..

 

Εχω πατημα και την δουλεια και λεω ημουν μεχρι αργα στην δουλεια...

 

Το καλοπροαιρετο χαβαλε το σηκωνω και μ αρεσει.. Αλλα εχουν ολα τα ορια τους..

 

Γουσταρω και βγαινω μαζι της, μ αρεσει περναω καλα.. Τωρα δεν θα νιωθω και τυψεις που περναω καλα με μια κοπελα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Δεν είναι κακία, ε... στην μούρη.

 

Γενικότερα τους φίλους μου τους διαχωρίζω με το ποτέ μπήκαν στην ζωή μου. Κολλητούς θεωρώ όσους έχω γνωρίσει πριν από παρά πολλά χρόνια και τους αντιμετωπίζω εντελώς διαφορετικά από κάποιον που γνώρισα πρόσφατα και ας νταραβεριζομαι περισσότερο μαζί του.

 

Kακως. Οι φιλιες δεν (θα επρεπε να) καθοριζονται απο το ποσο καιρο ξερεις καποιον αλλα απο το επιπεδο της επικοινωνιας που εχεις πετυχει. Ποσο κολλητος ειναι καποιος που τον ξερεις 20 χρονια αλλα στην δυσκολη στιγμη θα σε κλασει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι τυπος που οταν μου συμβαινει κατι καλο παντα κραταω πισινη ή λεω μπορει να γινει και αυτο...

 

Απο τον ενθουσιασμο μου ελεγα στην αρχη θα βγω με την κοπελα, θα παω εκει κλπ...

 

Ετυχε να βγω για δευτερη φορα μαζι της του αγιου βαλεντινου χωρις να υπαρχει κατι απλα για ποτο χαλαρα, το ειδα και απο την δικια της πλευρα..

 

Και τι γυρναει και μου λεει ο αμπαλος.. Αγιου βαλεντινου που χαθηκες. Του λεω δεν σε ειπα οτι θα βγω για ποτο με το μωρο... Λεει καλα μαλακας εισαι βγηκες για ποτο με αυτην αντι να βγουμε μαζι...

 

Του λεω ή με γουσταρεις και θες να σε φυστικοσω ή δεν χαιρεσαι που περναω καλα.. Δεν μιλουσε....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

γιατί κάνετε παρέα τέτοια άτομα ? 

εγώ όταν μου κάνουν μαλακία τους ξαποστέλνω . Δε με νοιάζει να έχω πολλούς φίλους αν ειναι έτσι.

Στα τέτοια σου brah μια καλή γκόμενα κ ο εαυτός σου ειναι οτι χρειάζεται για να είσαι ευτυχισμένος 

 

γνωστούς έχουμε πολλούς στη ζωή μας ,αληθινούς φίλους όμως ελάχιστους 

μη μπερδεύεται τις έννοιες , ο φίλος ούτε κακίες πετάει , ούτε προσπαθεί να σε μειώσει ούτε τίποτα, δεν πανα τον ξέρεις απο τη θερμοκοιτίδα 

 

 

Του λεω ή με γουσταρεις και θες να σε φυστικοσω ή δεν χαιρεσαι που περναω καλα.. Δεν μιλουσε....

εεεεεεεεεετσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kακως. Οι φιλιες δεν (θα επρεπε να) καθοριζονται απο το ποσο καιρο ξερεις καποιον αλλα απο το επιπεδο της επικοινωνιας που εχεις πετυχει. Ποσο κολλητος ειναι καποιος που τον ξερεις 20 χρονια αλλα στην δυσκολη στιγμη θα σε κλασει?

Μα ακριβώς είναι επειδή έχουν περάσει το crash test τους. Ο πρώτος που αναφέρω το μαλακίζει ωστόσο η φιλία έχει αντέξει στο χρόνο γιατί έχει αποδειχτεί το αν είναι η όχι στο ίδιο πλοίο με μένα με την έμπρακτη υποστήριξη του σε δύσκολες καταστάσεις. Ξέρω ότι με νοιάζεται γί´αυτο και δείχνω ανοχή στις μαλακιες του. Με τον δεύτερο είναι διαφορετικά. Και αυτός όταν θέλει είναι ξήγα και helpful αλλά ώρες ωρες κάνει τέτοιες απίστευτες μαλακιες που επηρεάζουν την σχέση μας που πλέον είμαι σε οριακό σημείο. Το πρόβλημα είναι ότι το τελευταίο διάστημα έχουν αυξηθεί επικίνδυνα και έχουν προκαλέσει προβλήματα σε ανθρώπους της πρώτης κατηγορίας. Έχω μικρότερη κατανόηση ή υποχωρητικοτηα αν θες για πρόσφατες φιλίες. Σε αυτές εφαρμόζω τον κανόνα του three strikes and you are out. Και ο τύπος βρίσκεται στο τρίτο strike.

 

Γενικότερα είμαι επιλεκτικός στις παρέες μου. Είναι ελάχιστες οι προσθήκες ανθρώπων που με περίτριγυρίζουν μετά το 1ο έτος στο πανεπιστήμιο. Και το ίδιο ακριβώς ισχύει και στον κύκλο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι γυρναει και μου λεει ο αμπαλος.. Αγιου βαλεντινου που χαθηκες. Του λεω δεν σε ειπα οτι θα βγω για ποτο με το μωρο... Λεει καλα μαλακας εισαι βγηκες για ποτο με αυτην αντι να βγουμε μαζι...

 

Του λεω ή με γουσταρεις και θες να σε φυστικοσω ή δεν χαιρεσαι που περναω καλα.. Δεν μιλουσε....

αχαχαχαχαχα! δεν υπάρχει ο τύπος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο καιρός είναι για καφετέρια, να τρως την ποικιλία σου και να κατεβάζεις τα μπυρονια καθώς θα βλέπεις φάτσες θλιμένων γαυρων γύρω σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- μπαμπά, γιατί πρέπει να μαθαίνω θρησκευτικά;

- ξέρωγω; Γιατί είναι μάθημα του σχολείου...

- ναι αλλά σε τι θα μας χρησιμέψει;

- σε τίποτα.

- ε;

- δεν θα σου χρησιμέψει σε τίποτα. Μην τα μαθαίνεις αν δεν θες.

- αλήθεια λες;

- ναι ρε, χέστα ναπούμε, μην τα διαβάζεις.

- ναι, και άμα μου βάλει κάνα Γ στον έλεγχο;

- ε ας βάλει

- αλήθεια λες; Δεν πειράζει;

- όχι.

 

και τελικά κάθεται και διαβάζει θρησκευτικά ο φλώρος...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...