Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

[autism intensifies]

 

Διαβάζω το comic από πριν βγει η σειρά. Δεν το λέω για να υπονοήσω πως η άποψη μου μετράει περισσότερο και φυσικά αντιλαμβάνομαι τις τεχνικές διαφορές μεταξύ των 2 formats, σε όλα τα επίπεδα. Σε καμία περίπτωση δεν περίμενα 100% μεταφορά, πιστεύω πως κάτι τέτοιο θα ήταν ανούσιο. Θεωρώ μάλιστα πως κάποιες αλλαγές στη σειρά ήταν πολύ θετικές, με τρανότερο παράδειγμα τα αδέρφια Dixons. Απλά κατά τη γνώμη μου κάναν/(κάνουν ; ) κάποιους πολύ κακούς χειρισμούς όσον αφορά πολλούς χαρακτήρες. Επίσης η season 2 ήταν τόσο filler που πονούσε (όσα θέματα κι αν υπήρχαν με το budget). Επιφυλάσσομαι για την 4η που δεν έχω δει ακόμα (κάποια στιγμή), εκτός από το 1ο, που δεν μου άφησε και τις καλύτερες εντυπώσεις.

 

Πάντως πριν καιρό διάβασα ότι το Syfy ετοιμάζει σειρά βασισμένη στο DMZ. Δεν ξέρω για το κανάλι, αλλά το υλικό έχει potential. Να το checkάρετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από σήμερα θα φέρεις τον τίτλο του Βασιλιά της ΤΡλΠ.

 

The track is sharp tight and full of basses.

 

YNx52V8.jpg

Επεξ/σία από slipknot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον slipknot. Πολυ βαρετό το walking dead. Εχω δει πολλές σειρές και σπάνια κόβω κάποια στην μεση πριν την τελειώσω ακόμα και αν δεν μου αρέσει, αλλά το walking dead ήταν απάλευτο. Πρωτη σεζόν και μπούλο. Τοση σαπουνόπερα σε σειρά με ζόμπι δεν εχω ξαναδει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 5,5 ώρες μου έπεσε ένα σίδερο στο πόδι και τώρα που το κοίταξα το νύχι του μεγάλου δάχτυλου έχει ραίσει και από κάτω είναι αρκετά μαύρο. Αν βάλω πάγο τώρα που είναι ακόμα φρέσκο σχετικά θα κάνει δουλειά έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 5,5 ώρες μου έπεσε ένα σίδερο στο πόδι και τώρα που το κοίταξα το νύχι του μεγάλου δάχτυλου έχει ραίσει και από κάτω είναι αρκετά μαύρο. Αν βάλω πάγο τώρα που είναι ακόμα φρέσκο σχετικά θα κάνει δουλειά έτσι;

Ο πάγος μόνο αν σε πονάει θα κάνει κάτι , κατατα παράτα το και κανε υπομονή , κατα πάσα πιθανότητα θα σου βγει μετά από καιρό το κομμάτι αν σε έχει πάρει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 5,5 ώρες μου έπεσε ένα σίδερο στο πόδι και τώρα που το κοίταξα το νύχι του μεγάλου δάχτυλου έχει ραίσει και από κάτω είναι αρκετά μαύρο. Αν βάλω πάγο τώρα που είναι ακόμα φρέσκο σχετικά θα κάνει δουλειά έτσι;

δεν νομιζω να το σωσεις.μου εχει τυχει παρομοιο.σε εμενα επεσε βαρακι.δεν ειχε ραγίσει αλλα ειχε μπλεδιασει λιγο. μετα απο καιρο εφυγε.

εσυ μαλλον πρπει να πας σε κανα γιατρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζει να είμαι ο μόνος άνθρωπος που δεν έχει δει walking dead

 

 

 

 

 

Εκτός κι αν κάτι άλλαξε στην 4η season, το TWD είναι σκατά στα 2/3 του. :)

 

 

Δεν χανεις και τιποτα

 

 

Θα συμφωνήσω με τον slipknot. Πολυ βαρετό το walking dead. Εχω δει πολλές σειρές και σπάνια κόβω κάποια στην μεση πριν την τελειώσω ακόμα και αν δεν μου αρέσει, αλλά το walking dead ήταν απάλευτο. Πρωτη σεζόν και μπούλο. Τοση σαπουνόπερα σε σειρά με ζόμπι δεν εχω ξαναδει.

@all

 

ναι αλλα δεν έχω τι να δω!!!!!!!!!

έχει και καλά σημεία πάντως (λίγα) και μερικούς wtf θανάτους 

απότι βλέπω το spoiler που έφαγα ηταν fake 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα δεν έχω τι να δω!!!!!!!!!

 

Είναι και related κατά μία έννοια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@all

 

ναι αλλα δεν έχω τι να δω!!!!!!!!!

έχει και καλά σημεία πάντως (λίγα) και μερικούς wtf θανάτους 

απότι βλέπω το spoiler που έφαγα ηταν fake 

 Παρομοίως συν το γεγονός ότι έχω την περιέργεια να δω πως θα τελειώσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...