Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Παρδόν?

Τι; πού; πώς;

Αν και αυτο που λεει ο frabalas με συμφερει καλυτερα, η ιστορια εχει ως εξης. Fiat 500 παρκαρισμενο στην πυλωτη, ξυπναω το πρωι να παω στη δουλεια και το αμαξι δεν παιρνει μπροστα. Απο δω απο κει βλεπω πως ηταν παραβιασμενη η πορτα (μην πειτε τιποτα, δεν ειχα λογο να βαλω το κλειδι στην πορτα για να το δω νωριτερα). Ε ανοιξαν το καπω, εβγαλαν τον εγκεφαλο και ετρεξαν μακρια μαλλον.

 

Απλα επειδη εχει ελλειψη ο συγκεκριμενος εγκεφαλος οπως ενημερωθηκα, πιθανολογω πως γι'αυτο μου τον εκλεψαν κιολας. Καλα σιγουρα δεν ηταν φαση τυπου ανοιγω το αμαξι να κλεψω κανα ψιλο και κανα ραδιοφωνο, απ'ο,τι καταλαβα ο εγκεφαλος δεν βγαινει ετσι απλα με ενα κατσαβιδι ξερωγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

 

Απλα επειδη εχει ελλειψη ο συγκεκριμενος εγκεφαλος οπως ενημερωθηκα, πιθανολογω πως γι'αυτο μου τον εκλεψαν κιολας. Καλα σιγουρα δεν ηταν φαση τυπου ανοιγω το αμαξι να κλεψω κανα ψιλο και κανα ραδιοφωνο, απ'ο,τι καταλαβα ο εγκεφαλος δεν βγαινει ετσι απλα με ενα κατσαβιδι ξερωγω.

 

Σχετικά εύκολα. Πιο πολύ θα τους πήρε να το παραβιάσουν παρά να τον βγάλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατι νομιζω οτι το χεις ξαναγραψεις αυτο;

 

Η dejavu....

Οχι οντως το ειχα γραψει ξανα οταν εγινε. Τωρα το θυμηθηκα παλι και σιχτιριζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σχετικά εύκολα. Πιο πολύ θα τους πήρε να το παραβιάσουν παρά να τον βγάλουν.

Α τελεια :(

Η πλακα ειναι πως φοβαμαι πως πλεον θα τους λειπει κατι και θα λενε "παμε στο αμαξι του στορμρεην ρε".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Good Night, sleep tight,

don' let the dead bite.

 

;)

 

 

Α τελεια :(

Η πλακα ειναι πως φοβαμαι πως πλεον θα τους λειπει κατι και θα λενε "παμε στο αμαξι του στορμρεην ρε".

 

Βασικά, έχω αμφιβολίες για το αν αυτό που έκαναν έχει καν νόημα.

Σε Seat Leon μας είχαν στείλει εγκέφαλο για κωδικοποίηση κτλ από Αθήνα. Όμως, ο συγκεκριμένος που έστειλαν είχε ήδη κωδικοποιηθεί με άλλα χαρακτηριστικά (1-2 χρόνια παλιότερο μοντέλο, δε θυμάμαι ακριβώς) και δεν γινόταν να γίνει rewrite στα δεδομένα του -> με λίγα λόγια, άχρηστος.

Με βάση αυτό, δεν ξέρω κατά πόσο θα τους ωφέλησε. Εκτός κι αν δεν υπάρχει πρόβλημα αν τα specs των δυο αυτοκινήτων είναι ακριβώς τα ίδια. (δεν είμαι και μηχανικός, δεν παίρνω κι όρκο).

Anyway, γενικότερα, σε μη πολυκυκλοφορεμένα τουτούνια, υπάρχει πάντα θέμα ανταλλακτικών (φθηνών = μεταχειρισμένων...).

μια καλή λύση θα ήταν να το παρκάρεις στο σαλόνι, μιας και δεν πιάνει πολύ χώρο. :P

I like them. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...