Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

 

 

«Kopi Luwak» ονομάζεται η πιο ακριβή ποικιλία καφέ στον κόσμο. Προέρχεται από την Ινδονησία και παρασκευάζεται από κόκκους καφέ, τους οποίους προηγουμένως έχει φάει ένα είδος αιλουροειδούς που ζει στην περιοχή, το palm civet.Το συγκεκριμένο ζώο έχει οξεία όσφρησης και επιλέγει τους πιο εκλεκτούς κόκκους. Στη συνέχεια, το λόγο έχει η …μητέρα φύση. Μέσω της διαδικασίας της πέψης, αφαιρείται ο φλοιός και οι κόκκοι, οι οποίοι λέγεται ότι γλυκαίνουν εξαιτίας ακριβώς αυτής της διαδικασίας.Έπειτα μαζεύονται ένας ένας από το έδαφος της ζούγκλας. Η αρχική τιμή πώλησης είναι 225 δολάρια το κιλό, ενώ μπορεί να αγγίξει ακόμα και τα 10.000 δολάρια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπεχ, μέρα φαγητού μαη ας, 3 άτομα και την βγάλαμε με 1,5 κιλό παϊδάκια αρνίσια, μισό κιλό παντσέτα, μισό κιλό συκώτι και δυο μικρές λουκανικάρες. Κράησις, φάκιν κράησις...

 

Φάε και τίποτα  θα ρέψεις..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

«Kopi Luwak» ονομάζεται η πιο ακριβή ποικιλία καφέ στον κόσμο. Προέρχεται από την Ινδονησία και παρασκευάζεται από κόκκους καφέ, τους οποίους προηγουμένως έχει φάει ένα είδος αιλουροειδούς που ζει στην περιοχή, το palm civet.Το συγκεκριμένο ζώο έχει οξεία όσφρησης και επιλέγει τους πιο εκλεκτούς κόκκους. Στη συνέχεια, το λόγο έχει η …μητέρα φύση. Μέσω της διαδικασίας της πέψης, αφαιρείται ο φλοιός και οι κόκκοι, οι οποίοι λέγεται ότι γλυκαίνουν εξαιτίας ακριβώς αυτής της διαδικασίας.Έπειτα μαζεύονται ένας ένας από το έδαφος της ζούγκλας. Η αρχική τιμή πώλησης είναι 225 δολάρια το κιλό, ενώ μπορεί να αγγίξει ακόμα και τα 10.000 δολάρια.

 

 

Σιγά την ποικιλία, καφές του κώλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα φτιάξω κάποτε δικό μου σπίτι το πρώτο πράγμα που θα κάνω θα είναι να βάλω ηλεκτρική λεπίδα στο σιφώνι του νεροχύτη. Δεν πάει άλλο το θέμα με το βούλωμα, και είναι και fear factor η κατάσταση.

 

slipknot, για σένα θα φτιάξω ένα ίδιο αλλά μεγάλης ισχύος και διαμέτρου για μπανιέρα. Ξέρω θα σου είναι χρήσιμο κάτι τέτοιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα φτιάξω κάποτε δικό μου σπίτι το πρώτο πράγμα που θα κάνω θα είναι να βάλω ηλεκτρική λεπίδα στο σιφώνι του νεροχύτη. Δεν πάει άλλο το θέμα με το βούλωμα, και είναι και fear factor η κατάσταση.

 

slipknot, για σένα θα φτιάξω ένα ίδιο αλλά μεγάλης ισχύος και διαμέτρου για μπανιέρα. Ξέρω θα σου είναι χρήσιμο κάτι τέτοιο

 

Duuuuude, λες για το σκουπιδοφάγο που έχουν όλες οι καθώς πρέπει οικογένειες σε κάθε αμερικανιά; Πάντα ήθελα ένα τέτοιο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς. Που έχουν στο 'μερικα. Άμα έβρισκα να το πουλάνε θα τα έσκαγα σήμερα κιόλας.

 

Ίσως χρειαστεί να το φτιάξω και αυτό. Χμφ, θα δω από καλοκαίρι :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι Αμερικανιά μωρέ; Στο πατρικό μου, Δάφνη, έχει εδώ και 30 χρόνια...

 

Ενα σωστό σπίτι πρέπει να διαθέτει, πλυντήριο ρούχων πιάτων, στεγνωτηριο, θέση πάρκινγκ, κεντρικό ερκοντίσιον, καθαρίστρια. Και play room για ότι παιχνίδια αρέσουν στον καθένα. :·)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είσαι η αμερικανιά προσωποποιημένη ρε Ινσόμνιακ.

 

Μπαη δε γουέη, ο βουλωμένος νεροχύτης γουάη φέρνει επιθυμία για σκουπιδοφάγο; Στον νεροχύτη τα πετάς τώρα τα σκουπίδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...