Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

η αληθεια ειναι οτι το 850 ειναι παντοφλα. Υπάρχει ήδη ενα στο σπίτι, και πάει σφαίρα, Νομίζω για τη χρήση που θα του κάνω θα είναι υπεραρκετο. οποτε θελω ενα επιχειρημα για τα εξτρα 100 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο/η συγγραφέας ειναι ή γυναικα κολωνακιώτισσα που το πιο μακρινό ταξίδι που έχει παει ειναι στην Αργυρούπολη για κρέπα και αναφέρει τη θεσσαλονίκη ως ερωτική πολη (και ας μην εχει παει ποτε) ή δαπίτης που επίσης δεν εχει βγει ποτε απο το σπίτι και βγήκε έξω γιατι λόγω κρίσης τα κονε του μπαμπα δεν μετράνε πια. Κλασικό παράδειγμα Έλληνα που πρέπει να αποφευγεις αν είσαι έξω και ψάχνεσαι για socialize ή σε έχουν καλέσει για dinner ή κανα after drink και είναι και αυτός εκεί. :P

τελειωμένη γκομενα:

 

"Το Βέλγιο τα κάνει όλα κάλλιστα, Ουάου!".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FML, είμαι κουρασμένος, μου έρχονται συμπτώματα ντάγκλας, ανίκανος να κάνω οτιδήποτε παραγωγικό χωρίς 632 χασμουρητά οπότε πέφτω για ύπνο από τις 2. Ε, μέχρι τις 6,5 στριφογύριζα και ούτε πρωί σηκώθηκα ούτε δουλειές έκανα και θα με πάει και καροτσάκι επ αορίστον το ξύπνημα στις 2-3 το μεσημέρι γαμώ την ζωή μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά απόψε στην Wee Dram pub (μετρό Πανόρμου) έχει Karaoke απ'τις 9 και μετά  ^_^ (Για όποιον/α ενδιαφέρεται.)

 

Θα είμαι εκεί.

 

FML, είμαι κουρασμένος, μου έρχονται συμπτώματα ντάγκλας, ανίκανος να κάνω οτιδήποτε παραγωγικό χωρίς 632 χασμουρητά οπότε πέφτω για ύπνο από τις 2. Ε, μέχρι τις 6,5 στριφογύριζα και ούτε πρωί σηκώθηκα ούτε δουλειές έκανα και θα με πάει και καροτσάκι επ αορίστον το ξύπνημα στις 2-3 το μεσημέρι γαμώ την ζωή μου

 

ΣΤΕΦίτης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις,πουλάκια κάνουν τα μάτια μου η πέρασα σε παράλληλο σύμπαν;

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231293853

Αντισυνταγματικό και αντίθετο στην Ευρωπαϊκή Σύμβαση Δικαιωμάτων του Ανθρώπου (ΕΣΔΑ) κρίθηκε από το Δ' Τμήμα του Αρείου Πάγου το πρώτο χαράτσι, το έκτακτο ειδικό τέλους ηλεκτροδοτημένων δομημένων επιφανειών, το οποίο εισπράττεται μέσω των λογαριασμών της ΔΕΗ.

Το Δ' Τμήμα με πλειοψηφία 3 υπέρ και 2 κατά τάχθηκε με την υπ' αριθμ. 293/2014 απόφασή του υπέρ της αντισυνταγματικότητας του χαρατσιού και λόγω της διαφοράς μίας ψήφου αναγκαστικά παραπέμφθηκε στην Ολομέλεια για οριστική κρίση.

Ειδικότερα, οι αρεοπαγίτες έκριναν ότι το χαράτσι επιβάλλεται με βάση το κάθε ακίνητο (τετραγωνικά, κ.λπ.) και όχι σύμφωνα με την οικονομική κατάσταση του κάθε φορολογούμενου, ο οποίος έχει δεχθεί μειώσεις αποδοχών και συντάξεων, αλλά και μεγάλες φορολογικές επιβαρύνσεις. Επιβαρύνσεις οι οποίες θίγουν την οικονομική και οικογενειακή κατάσταση των πολιτών, όπως και το επίπεδο της αξιοπρεπούς διαβίωσης τους.

Παράλληλα, κρίθηκε ότι η επιβολή του παραβιάζει το Πρώτο Πρόσθετο Πρωτόκολλο της ΕΣΔΑ, όπως και το άρθρο 2 του Συντάγματος που προστατεύει το σεβασμό και την αξία των πολιτών, το άρθρο 4 που επιβάλλει την ισότητα μεταξύ των πολιτών, το άρθρο 20 που προστατεύει το δικαίωμα των πολιτών να προσφεύγουν στα δικαστήρια, το άρθρο 21 που προστατεύει την οικογένεια και το άρθρο 78 που ξεκαθαρίζει ότι φόρος εισπράττεται μόνο εφόσον προβλέπεται από νόμο.

 

 

Δηλαδή τώρα θα μας έρχεται μειωμένη η ΔΕΗ μέχρι να ρεφάρουμε όσα μας δάγκωσαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Γενικώς έχω συνδέσει το μυαλό μου τατού-γυμνασμένο σώμα-ντούκι-στυλ έχω βλέμα που δεν αντέχεις να το κοιτάξεις για πάνω από 10 δεύτερα τόσο φλώρος που είσαι. Από μικρός μόνο σε τέτοιους τυπάδες με άρεζε να βλέπω τατού. Να έχει ο άλλος τατού όλο του το σώμα και να είναι πετσί και κόκαλλο, πιο πολύ για άρρωστος μου κάνει παρά για κάτι ωραίο

έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...