Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Καταρχήν για τα τατού. Μόνο εγώ το θεωρώ λίγο βλακεία αυτό που κάνουν οι περισσότεροι, που γράφουν ρητά, ή όνοματα; Είμαι της άποψης ότι το τατού είναι μια ζωγραφία στο σώμα, οπότε κάνε ένα σχέδιο που θα κάνει το σώμα σου να δείχνει ομορφότερο. Για αυτό αν είναι να κάνω κάποτε θα κάνω φλόγες κτλ, και οχι σχετικά μικρό η διακριτικό.

 

Γενικώς είναι μόδα όπως λέτε, οπότε όλα τα φλωράκια έχουν μεταφέρει και στα τατού αυτήν την μυξοπαρθενίαση και τον κάλο στον εγκέφαλο που χαρακτηρίζει την μάζα με τα ρητά κ.τ.λ. Από την άλλη τώρα που το σκέφτομαι δεν ξέρω την ιστορία των τατού. Σκέφτομαι τα πανκιά που έχουν ιστορία στα τατού και μάλιστα μεγάλη, αλλά σαν θέαμα δεν μαρέσει. Γενικώς έχω συνδέσει το μυαλό μου τατού-γυμνασμένο σώμα-ντούκι-στυλ έχω βλέμα που δεν αντέχεις να το κοιτάξεις για πάνω από 10 δεύτερα τόσο φλώρος που είσαι. Από μικρός μόνο σε τέτοιους τυπάδες με άρεζε να βλέπω τατού. Να έχει ο άλλος τατού όλο του το σώμα και να είναι πετσί και κόκαλλο, πιο πολύ για άρρωστος μου κάνει παρά για κάτι ωραίο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι της άποψης ότι το τατού είναι μια ζωγραφία στο σώμα, οπότε κάνε ένα σχέδιο που θα κάνει το σώμα σου να δείχνει ομορφότερο. Για αυτό αν είναι να κάνω κάποτε θα κάνω φλόγες κτλ, και οχι σχετικά μικρό η διακριτικό.

 

7scgBGg.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εχουμε ενα σουαρε στο σπιτι μου. Φυσικα το μαγειρεμα ειναι δικια μου δουλεια, και ηταν να κανω χοιρινο με 2 τροπους. λαχανικα, και κατι με πατατες, και cheesecake για το τελος. Τελειωσα τα παντα απο θεμα προετοιμασιας σε μιαμιση ωρα, μαζι με το καθαρισμα... εχω προβλημα :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν για τα τατού. Μόνο εγώ το θεωρώ λίγο βλακεία αυτό που κάνουν οι περισσότεροι, που γράφουν ρητά, ή όνοματα; Είμαι της άποψης ότι το τατού είναι μια ζωγραφία στο σώμα, οπότε κάνε ένα σχέδιο που θα κάνει το σώμα σου να δείχνει ομορφότερο. Για αυτό αν είναι να κάνω κάποτε θα κάνω φλόγες κτλ, και οχι σχετικά μικρό η διακριτικό.

 

 

Εδώ συμφωνούμε. Το τατού να είναι ζωγραφιά/σχέδιο και όχι μπλα-μπλα.

 

Και μιας που ανέφερες φλόγες μόνο ένας μού'ρχεται στο μυαλό:

 

tumblr_la0ih6Gyhy1qcpt9ao1_400.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα κι ολα, αυτο ηταν του Κρις. Ο/η συγγραφεας του αρθρου δεν ειπε τετοια ανακρίβεια.

 

Τα σχόλια από κατω πάντως ειναι ακόμα πιο εμετικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τωρα η απορια, το 5800 πεθαίνει και το έχω ενα βημα πριν την εντατική.

Θα είμαι αμερική το υπόλοιπο του μήνα. Να πάρω nexus 5 (257ευρω απο κει) η να περιμενω και να παραγγειλω το lenovo A850 απο δω μολις γυρισω(165ευρω). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι οτι η καλιφορνια έχει πιο καλό καιρό από το Δουβλινο, αλλα δε θα την παλευα με τη νοοτροπια, οι Ιρλανδοί τουλάχιστον είναι (ψιλο)νορμαλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...