Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Ναι, γιατί οι άνθρωποι που είναι ικανοί να κατανοήσουν quantum fluctuation και κυματομορφές DeBroglie, μπαίνουν στο wiki να τρολλάρουν κόσμο με λάθος εξισώσεις.

 

Άσε που έχω βαρεθεί να παραθέτω έρευνες που δείχνουν ισότιμη αξιοπιστία ανάμεσα σε γουήκη και μπριτάνικα.

 

ΑΣΕΜΑΣΡΕΤΟΞΟΒΟΛΕΝΑΠΟΥΜΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για επιμόρφωσε με ρε Λούσι.Ρίξε τις έρευνες αφενώς κ στείλτες κ στην UK academia αφετέρου που ούτε για essay πρώτου έτους στο πιο λοου uni στο νησί θέλουν να τις δουν ως πηγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 8 ώρες συνεχόμενα στη wiki. Έχω διαβάσει για τη θεωρία χορδών, την M-Theory, την θεωρία κβαντικών δακτυλίων, το φαινόμενο Casimir, το παράδοξο της πληροφορίας των μελανών οπών, τον ισομορφισμό, την υπερσυμμετρία, την παράμετρο Immirzi, τα G2 και Calabi-Yau manifolds, οικιακή ηλεκτρική συνδεσμολογία και γιατί οι πρίζες σούκο είναι non-polarized (δεν ξέρω πως μεταφράζεται τώρα), παραδοσιακές συνταγές γκούλας, τις προ-Ισλαμικές θρησκείες στην Αραβική χερσόνησο, την δεύτερη πολιορκία της Τύρου (ξανά), τη ζωή του Ασουρμπανιμπάλ και τα πρώτα κεφάλαια του συντάγματος της Ελλάδας.

 

Καλημέρα, πάω να κοιμηθώ.

κ γω δεν είχα ύπνο χθες αλλ έπαιξα μια πενιά και με ήρθε  B)  

 

αν μείνω ξύπνιος κανα βράδυ(σπάνια) βάζω και βλέπω ντοκιμαντέρ για λυκανθρόπους , ghosts caught on tape/pic, paranormal γενικά και κάνω κ κανενα research στο net για θεάσεις τώρα κοντά . Τη μέρα βαριέμαι αλλα το βράδυ ειναι ωραίο λόγο ατμόσφαιρας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, γιατί οι άνθρωποι που είναι ικανοί να κατανοήσουν quantum fluctuation και κυματομορφές DeBroglie, μπαίνουν στο wiki να τρολλάρουν κόσμο με λάθος εξισώσεις.

 

Άσε που έχω βαρεθεί να παραθέτω έρευνες που δείχνουν ισότιμη αξιοπιστία ανάμεσα σε γουήκη και μπριτάνικα.

 

ΑΣΕΜΑΣΡΕΤΟΞΟΒΟΛΕΝΑΠΟΥΜΕ

Όπως είχα ξαναπεί,το θέμα είναι ότι δεν είναι καθολικά αξιόπιστη.

Δεν ξέρω για θεωρητική φυσική,αλλά σε ότι αφορά ιστορία(στρατιωτική και πολιτική), ορισμένα άρθρα τεχνολογίας(όπως π.χ. τεχνικές stealth) και κάποια σημεία παλαιοβιολογίας(εάν δεν απατώμαι στο τελευταίο,έχω καιρό να διαβάσω, ίσως άλλαξαν) είναι τελείως αναξιόπιστη πηγή,αναλύσεις που δύσκολα φτάνουν στην μετριότητα και μεγάλες ανακρίβειες.

Ίσως στο μέλλον βελτιωθεί,αλλά τώρα δεν θα την πρότεινα για τίποτα,τουλάχιστον σε εκείνους τους τομείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σκατά έγινε και δεν έχουν πάλι σχολείο τα μαλακισμένα ρε; Εκδρομή; Αργία; Συνέλευση των αργόσχολων; Επιδημία τύφου; αλληλεγγύη στους Κεφαλλονίτες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σκατά έγινε και δεν έχουν πάλι σχολείο τα μαλακισμένα ρε; Εκδρομή; Αργία; Συνέλευση των αργόσχολων; Επιδημία τύφου; αλληλεγγύη στους Κεφαλλονίτες; 

Στην Κεφαλλονιά μόνο αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σκατά έγινε και δεν έχουν πάλι σχολείο τα μαλακισμένα ρε; Εκδρομή; Αργία; Συνέλευση των αργόσχολων; Επιδημία τύφου; αλληλεγγύη στους Κεφαλλονίτες; 

μπήκες να παίξεις wow και spamάρανε το world chat Ελληνόπουλα με βρισιές ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα βλέπω (και τα ακούω) να περνάνε μπροστά από το μαγαζί... 

κ σκέφτεσαι τι ωραία που θα ηταν να είχες μια σφεντόνα ...

άστο , εμένα περνάνε απο το σπίτι μπροστά κάθε μέρα .. ειναι ο μόνος δρόμος και γίνεται χαμός για κανα 10-15λεπτο όταν σχολάνε 

κραυγές , φωνές , χαμός 

 

ευτυχώς μετακόμισε μια οικογένια με 5 μικρά πριν λίγο καιρό και ηρέμησε το κεφάλι μας

μέρα - νύχτα να ουρλιάζουν κ να κλαίνε και να ακούγονται λες και ειναι μέσα στο σπίτι 

σημαντικό πράγμα η ηχομόνωση κ το καταλαβαίνεις όταν δεν έχεις ..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ονειρευτικα οτι ημουν σε ενα πολυκατάστημα και ετρωγα τσαμπα κοψιδια.ξυπνησα ταραγμενη και με μια ελαφρια πεινα.λετε να σημαινει κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ονειρευτικα οτι ημουν σε ενα πολυκατάστημα και ετρωγα τσαμπα κοψιδια.ξυπνησα ταραγμενη και με μια ελαφρια πεινα.λετε να σημαινει κατι?

 

Ναι, η κρίση θα τελειώσει σύντομα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...