Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλεις να αγοράσεις ένα χψ προϊόν.

Κανείς έρευνα μερικών ημερών για να πειστείς ότι είναι το κατάλληλο προϊόν για εσένα.

Τελικά είναι και ο τι τύχη υπάρχει μαγαζί που το φέρνει και βολεύει να πας!

Πηγαίνεις και το μαγαζί είναι μια ουμπερ χιπστερ τρύπα.

Πας στο πωλητή στο φέρνει και στα μισά της συζήτησης όχι μόνο σε ακυρώνει(μαζι και το 95% των review που έχεις δει) , όχι μόνο υπονοεί ότι άμα το αγοράσεις για τη συγκεκριμένη χρήση που θες θα είσαι μαλακας αλλά και σε προσβάλει προσπαθώντας να σου δώσει βασικές συμβουλές αγορών στο ίντερνετ.

 

 

Αλλά δεν φταίει αυτός ο purist εγώ φταίω που ασχολήθηκα... (Δεν λέω μαγαζί και προϊόν γιατί θα ακολουθήσει απίστευτο rant)

εμένα μου τη δίνει καμια φορά που ο κάθε πωλητής σου τα πρήζει ενώ του λες οτι εισαι οκ 

 

πάω Πλαίσιο κ είμαι φορτωμένος (περίεργη εποχή)

είμαι κάπως έτσι

 

edward-in-fight-club-edward-norton-56236

 

με το που μπαίνω πάω καρφί να πάρω κάτι ακουστικά που είχα ψάξει απο πριν στο net κ ήξερα τι θέλω (φθηνά γιατι μου κοβόντουσαν συχνά) 

αφού τα παίρνω κ πάω στο ταμείο να έχω ενα πωλητή να με ακολουθεί και να λέει για τα υπόλοιπα μιλώντας γρήγορα και ενω του λεω "οχι ξέρω τι θέλω thanks", συνεχίζει . Στο τέλος πετάει και την ατάκα "μα αυτά που σας προτείνω ειναι ποιο ανθεκτικά! (είχα πάρει sony κ πρότεινε μάρκα plaisio.

Είμαι έτοιμος να του τη δώσω αλλα δεν κάνω κάτι  φεύγω. 

 

φοράω τα ακουστικά βγαίνοντας ... μαγεία !! (απο αυτά που μπαίνουν στο αφτί και δεν ακούς τίποτα άλλο , ούτε τους μαλάκες στο gym που σκούζουνε σα πιθήκια !!! )

 

πάω για προπόνηση και εκεί που πάω να σηκωθώ απο ενα μηχάνημα πιάνετε το ακουστικό και τραβιέται και κόβεται στο κάτω μέρος !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

:mad:  :mad:  :mad: 

 

ηταν σπαστικός ήταν και γκαντέμης !!!!!! (δεν είχε δίκιο , κάθε ακουστικό θα κοβόταν έτσι όπως πιάστηκε )

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

 

 

α) ναι το κατάλαβα 100% και δεν ισχύει στο σημείο που το είχε τραβήξει

β) δεν σφάξανε που θα του δώσω και τα λεφτά με το ζόρι. Μου την έσπασε η συμπεριφορά.

 <p>Δηλαδή επειδή σου την έσπασε η συμπεριφορά του, είπες να κάτσεις να παιδευτείς εξαιτίας του πόσες μέρες και να μπλέξεις με το Internet, αντί να το έχεις στα χέρια σου εκείνη τη στιγμή και να τον ξεχνούσες τη στιγμή που θα έβγαινες από την πόρτα. Εντάξει δε με αφορά στο κάτω κάτω, απλά προσπαθώ να καταλάβω τη λογική σε όλο αυτό. Μου θύμισες αυτό:
Κρατά σημειώσεις ακολουθεί μαθημα:το στορι που ειπα είναι η κλασική περίπτωση" κρατάει πισινή". Εγώ είχα εναλλακτικές επιλογές τουλάχιστον 2 πριν μπω στο μαγαζι άρα δεν έπαιζε να το πάρω έτσι και να τελειώνω άλλωστε δεν μιλάμε και για κατι βασικο αλλά προϊόν πολυτελείας που άμα το πάρω σε λίγο καιρό δεν θα χάσω κάτι. Αυτή η θεωρία ισχύει σχεδον στα πάντα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδι μου τα πραγματα ειναι τοσο απλα, γιατι τα τραγικοποιειτε?

 

Θες να παρεις ενα αντικειμενο? Πας και το παιρνεις. Ουαου και ομως ειναι τοσο απλο. Και ασε τον πωλητη να λεει τα δικα του. Κοιταω την δουλεια μου διχως να με νοιαζει τι γινεται διπλα μου λεγεται η περιπτωση. Επισης αν μπορουσες απο το ιντερνετ, γιατι δεν το πηρες εξαρχης απο εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω τη γυναικεια αποψη/γνωμη:

Γιατι να του δωσω τα λεφτα και να αγορασω κατι που δε θελει ο ιδιος να πουλησει;

Σα να του τα χαριζω θα ναι....

Δλδ μου πουλαει εξυπναδες και να του πω και μπραβο;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ιδιος μπορει να μην θελει να το πουλησει για 1002 λογους που να μην φανταζεσαι καν. ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΟΡΑ. Αν εισαι σιγουρη για το προιον που θα παρεις τουλαχιστον. Εξυπναδες πουλαει και σε νευριαζει γιατι φταις εσυ που δινεις σημασια στην συμπεριφορα του, αντι να τον δεις σαν ρομποτ που απλα θα παρει τα λεφτα και θα σου δωσει τα ρεστα.

 

Ξερεις τι ξινομουριδες ντελιβεραδες και τι γαμωσταυριδια ριχνουν απο μεσα τους οταν τους δινω τα λεφτα σε 20λεπτα και χωρις cent για μπουρμπουαρ? Δεν πα να λενε, τα πιτογυρα μου ηρθαν, στο διαολο να παει ο ντελιβερας και ο οποιοσδηποτε :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικά το ψωμί του Καραμολέγκου έχει ζάχαρη ή εγώ έβαλα πολύ κέτσαπ?

 

Και τα δύο.

 

Βρήκα ένα μαγαζί που φέρνει το προϊόν που θέλω σε λίγο ποιο εξελιγμένη έκδοση και παίζει να βρεθεί και σε άλλο ένα. αύριο θα πάω η κουρια να ερευνήσω. Δεν μου είναι κόπος και θέλω όχι μόνο να αγοράζω το προϊόν αλλά και να επιβραβευσω τη σωστή εξυπηρέτηση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Ξερεις τι ξινομουριδες ντελιβεραδες και τι γαμωσταυριδια ριχνουν απο μεσα τους οταν τους δινω τα λεφτα σε 20λεπτα και χωρις cent για μπουρμπουαρ? Δεν πα να λενε, τα πιτογυρα μου ηρθαν, στο διαολο να παει ο ντελιβερας και ο οποιοσδηποτε :devil:

Οχι νταξ σε παραδεχομαι, εχεις κοτσια ειδικα αν το κανεις κατ εξακολουθηση... Δε θα το εκανα ποτε αυτο σε καποιον που εχει προσβαση στο φαγητο μου. Σε φαση να μπορει να ανοιξει το πακετο και να τροποποιησει το περιεχομενο προσθετοντας Dna.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα ένα μαγαζί που φέρνει το προϊόν που θέλω σε λίγο ποιο εξελιγμένη έκδοση και παίζει να βρεθεί και σε άλλο ένα. αύριο θα πάω η κουρια να ερευνήσω. Δεν μου είναι κόπος και θέλω όχι μόνο να αγοράζω το προϊόν αλλά και να επιβραβευσω τη σωστή εξυπηρέτηση.

 

ή αλλιώς, δεν γουστάρω να δίνω τα λεφτά μου σε μαλάκες, προτιμώ να τα δίνω σε μη μαλάκες. Μαζί σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην καθόμουν να έψαχνα τον εργοδότη . Ο τύπος εκανα τα παντα για να χάσει τη πώληση και εγώ κράτησα τα λεφτά μου. Δεν είχε να μου πουλήσει άλλο ποιο ακριβο σαν αυτό που ήθελα. Απλά γυρνάει με το στυλ εγώ να στο δώσω αλλά δεν κάνει για αυτό που θες(που είναι ψέμα γιατί κάνει) δεν θέλω να σου πουλήσω κάτι που δεν θα σου δώσει ποιότητα και άλλες βλακειες λες και μου κάνει χάρη. Και αφότου είχε πετύχει το σκοπό του μου είπε ένα αλλο μαγαζί ονλινε που έχει ένα καλύτερο προϊόν από αυτό που πουλάνε. Ε ωραία αυτό το ξέρω εγώ όμως ήθελα αυτό που δεν ήθελε να μου πουλήσει.

 

Τεσπα τι να πεις μερικοί νομίζουν ότι βοηθούν αλλά τα κάνουν μαντάρα...αντε πάλι ψάξιμο.

Αρχίζω και αγχώνομαι για το προϊόν...

 

In other news

 

"I am alpha m"

βγάζει κάποιος λεφτα απο αυτό; serioysly?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...