Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

  • Moderators

Τα βενζιναδικα απο τις 19:00 η ωρα ηταν κλειστα..

 

Τι σκατα...

 

Θα κατουρησω μεσα για να παω βολτα....

Σημερα μια πελατισσα με ρωταει:

 

- Τι ωρα κλεινετε σηηηημερα?

- 6

- Γιατι?

- Τι εννοειτε γιατι?

- Γιατι τοσο νωρις καλε?

-....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα μια πελατισσα με ρωταει:

 

- Τι ωρα κλεινετε σηηηημερα?

- 6

- Γιατι?

- Τι εννοειτε γιατι?

- Γιατι τοσο νωρις καλε?

-....

αχααχαχαχχα

θείο storm τι μαγαζί έχεις ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αχααχαχαχχα

θείο storm τι μαγαζί έχεις ? 

Δεν εχω πλεον, ειχα μεχρι πριν 2μιση χρονια, τωρα εργαζομαι σε ενα κοσμηματοπωλειο. Αλλα η βλακεια καποιων πελατων δε σταματα να με εκπλησσει.

 

@cthulhucarbide Το "Τι ωρα κλεινετε" στη γλωσσα των καταναλωτων μεταφραζεται συνηθως ως εξης: "Τι ωρα κλεινετε γιατι σκοπευω να χαζολογησω στην αγορα και θελω να δω αν εχω χρονο να ξαναπερασω, να δω το ιδιο αντικειμενο πιθανοτατα κανα δεκαλεπτο πριν το κλεισιμο."

Ενιοτε εχει και την εξης μεταφραση "Σας ρωταω τι ωρα κλεινετε γιατι ντρεπομαι να σας πω πως δε θα ψωνισω τελικα οποτε θελω να σας κανω να πιστεψετε πως θα ξαναπερασω και θα το αγορασω τελικα το αντικειμενο"

Και καποιες αλλες: "Βλεπω πως εχετε αρχισει να κανετε ταμειο κλπ αλλα σας ρωταω για να μου επιβεβαιωσετε πως εχετε αλλα 3 λεπτα μεχρι να κλεισετε επισημα, οποτε αφου δε μπορειτε να με διωξετε εγω θα κατσω κανα μισαωρο μετα απο αυτο. Και δε θα ψωνισω τελικα".

 

Στην προκειμενη ηταν το δευτερο αλλα δεν προλαβε τελικα οπως φανηκε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω πλεον, ειχα μεχρι πριν 2μιση χρονια, τωρα εργαζομαι σε ενα κοσμηματοπωλειο. Αλλα η βλακεια καποιων πελατων δε σταματα να με εκπλησσει.

 

 .

άστη έχει φράγκα(??) , δε χρειάζεται να σκέφτεται 

χααχαχ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στορμ, μιας και είσαι του κλάδου. Έχω ένα δαχτυλίδι από καρβίδιο που το είχα πάρει με λίγες δεκάδες ευρώ. Παίζει κανα τεστ να δω πόσο "καλό" είναι; Γιατί έχω την υποψία ότι δεν κάνει λίγα ## € αλλά 0,# € 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχεχε σήμερα χτυπήσανε καμιά 10αριά φορές τα κουδούνια και τους κλάσαμε. :devil: Εκτός του οτι δεν είχαμε να δώσουμε ψιλά , η πόρτα της εισόδου έχει σακατευτεί απο ληστεία και την διπλοκλειδώνουμε οπότε σιγά μην ανεβοκατεβαίναμε κάθε φορά 2 ορόφους να κλειδώσουμε-ξεκλειδώσουμε 2 κλειδαριές και να δώσουμε και 20άρικα.

Δεν πειράζει ας νιώσουν την απογοήτευση όπως και εγω παλιότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στορμ, μιας και είσαι του κλάδου. Έχω ένα δαχτυλίδι από καρβίδιο που το είχα πάρει με λίγες δεκάδες ευρώ. Παίζει κανα τεστ να δω πόσο "καλό" είναι; Γιατί έχω την υποψία ότι δεν κάνει λίγα ## € αλλά 0,# € 

Δυστυχως δεν εχω ιδεα για τον συγκεκριμενο τυπο. Για ασημι και χρυσο παντως υπαρχει το μινι τεστ του μαγνητη. Βεβαια βρηκα ψιλοπροχειρα αυτο http://www.scrapmetaljunkie.com/242/how-to-sell-scrap-carbide-tungsten-carbide-cemented-carbide-2 αλλα δεν εχω ιδεα ποσο εφαρμοσιμο ειναι εν προκειμενω, σορυ :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...