Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Tomme de Savoie, αλλά αν δε σας αρέσουν οι έντονες γεύσεις, μην ασχοληθείτε (λ.χ., εμένα το camembert μου αρέσει).

 

Kανένα Chevrotin αν θέλετε να δοκιμάσετε κατσικίσιο. Γενικά, οι Γάλλοι έχουν φανταστικά κατσικίσια τυριά, αλλά είναι μαλακά και αρωματικά (ή βρωμάνε κάλτσα, όπως το βλέπει κανείς).

 

Αλλιώς, πάτε σε σκληρά που έχουν (σχετικά) λιγότερο έντονη γεύση, σε Beufort, ας πούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Πάω σήμερα σουπερ μαρκετ, και φτάνω στον τομέα με τα τυριά. ''Θα δοκιμάσω κάποιο νεο τυρί'', λέω. Και παίρνω αυτό. Λεω, μαλάκες είναι οι Γάλλοι που το τρώνε? Και το δοκιμάζω. Ε. Μαλάκες είναι τελικά.

 

 

Oυτε κυριλες  και γευσιγνωστης ειμαι, ουτε το παιζω αλλα ενδεχεται να εφαγες μουφα munster. Ειναι πολυ σωστο τυρι γενικα. Εχει την αρρωστιλα του ροκφορ αλλα καμια σχεση με βρωμοκαλτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν το 'χω με τα τυριά, πόσο μάλλον με τις προτάσεις επί αυτών, αλλά περιέργως τα περισσότερα Ιταλικά τυριά που έχω δοκιμάσει ήταν super.

 

Οπότε γενική συμβουλή, give em a chance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμεί ο χειμώνας.

 

κουότεντ φορ έμφασις, που λέει και η νεολαία, μουχαχαΧΑ.

 

επίσης, κρισμας φδγ, που λέει και η νεολαία επίσης. Στήσαμε στολίσαμε δενδρον χριστουγεννιάτικον, σαβουρώσαμε κότσιαν χοιρινάν με πατάται γαλικαί (αυταί ται μικραί ται στρογγυλαί), ρουφήξαμεν και 3 μπουκάλια ημίγλυκο κρασί (φτηνό από το λιντλ) και μερικαί μπύραι (κοζέλ μαύραι από τσεχομπακάλικο της γειτονιάς, 1 και 70 το μισόλιτρο παίδες, μια χαρά ε) και ήμεθα κομπλέ, κομπλάν, κομπλαδόρ που λέει και η νεολαία. Αυτά. Νάνι τάημ τώρα, αν μας επιτρέψει η Βασουλίτα, που έχει τα στομαχικά της και ξερνοβολάει το μωρό μου, χθες κοιμηθήκαμε αγγαλίτσα και ξερνούσε κάθε 30 λεπτά, χαρά στον νιό που θα την πάρει, του δίνω προίκα ότι έχω και δεν έχω, ότι θα μου έχουν αφήσει η τρόικα και ο Στουρνάρας ως τότε. Θα έβαζα και φωτό από το δένδρον, γαμάτο είναι, αλλά δεν είμαι σε θέση να πατήσω τόσα κουμπιά σωστά, σορρυ. Τσουμόροου, τσουμόροου...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

where do we go from here?

 

αυτό που τελικά βγαίνεις ο κακός της υπόθεσης επειδή δεν ήθελες να ξεκινήσεις κάτι που δεν ένιωθες 100% και γενικά δεν σου βγαίνει λόγω (προσωπικής) απογοήτευσης... sometimes i hate human interaction.

Επεξ/σία από Material_Defender_1032
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπα, ήταν μια σκέψη που με βασανίζει τις τελευταίες ημέρες, θα περάσει και αυτή.

Οh well κερνάω παγωμένο τσιπουράκι Τυρνάβου.

Επεξ/σία από Material_Defender_1032
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις καμια καλη πρόταση για περίεργο τυρί αλλά καλό μπας και το πετύχω?

γιατι δε παιρνεις κανα κιλο τυρι (το κλασσικο ντε) να 'σαι σιγουρος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιάς και πιάσαταν τα τυριά,ο  Μήτσος στα Εξάθλια τρυγάει κατά καιρούς εξαίσιες γεύσεις.(Γραβιάς+Μπενάκη).

Μπακαλικάκι κληρονομιά απ' το γέρο και τη παλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...