Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Επίσκεψη χθες στον δερματολόγο, με την μικρή. Ραντεβού στις 5, είμαι εκεί 4.50, χτυπάω, δεν ανοίγει, περιμένουμε έξω από την πολυκατοικία. Σκάει άλλος ένας, είχε κι αυτός ραντεβού στις 5. Χτυπάει κι αυτός, μπα, δεν είναι εδώ του λέω, απαντάει όμως ο γιατρός. Γιατρέ έχουμε ραντεβού στις 5, λέει ο άλλος, ε τι χτυπατε από τώρα, 5 παρά 5 είναι ακόμα, λέει θυμωμένος ο γιατρός! Κοιτιόμαστε με τον άλλον. Δεν ανοίγει ο παπάρας, μάλλον κοιμόταν. Τεσπά, ανοίγει στις 5 ακριβώς, μπαίνουμε, ψιλογκρινιάζει κιόλας που πήγαμε νωρίς. Γενικά προσπαθώ στα ραντεβού μου να πηγαίνω 5-10 λεπτά πιό νωρίς, του λέω, όχι όχι, σε μένα να έρχεστε ακριβώς, μου λέει, ναι σιγά να μην ξανάρθω, λέω από μέσα μου. Τεσπά, βλέπει την μικρή που έχει βγάλει κάτι σπυράκια, κοιτάει από δω, κοιτάει από κει, εεε, λέει, δεν είναι σαφές, είναι λίγο φλου, θα σας γράψω μια αλοιφή. Γράφει 4 (!) αλοιφές με οδηγία στον φαρμακοποιό να τις ανακατέψει, ένα σαπούνι για να την μπανιάρω, και ένα άλλο σαν ιώδιο με οινόπνευμα από ότι κατάλαβα, να την πασαλείφω λίγο πριν βάλω αλοιφή. Δια πάσαν νόσον και πάσα μαλακίαν δηλαδή. Αντιμετωπίζουμε ταυτοχρόνως όλες τις πιθανές δερματικές παθήσεις με άνα κοκτέιλ μολότοφ ναούμ. Δερματολόγοι, ΓΤΠ εντελώς, τουλάχιστον δεν ήταν ντιγκιντάνγκας, σε όποιον δερματολόγο έχω πάει ως τώρα το σήκωνε χαλαρά το σακάκι.

 

Αυτά. Καληφάκιν μέρα, γαμώ την μέρα, χάλασε ο εκτυπωτής μου, ο εκτυπωτάρας μου το φελέκι μου μέσα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν έχω παράπονα από έναν δερματολόγο που βλέπω στην Δάφνη αλλά μάλλον σου πέφτει λίγο μακριά =ρ

 

In other news, can't fraking wait for Her

 

http://www.youtube.com/watch?v=UkPKbIUHu48

 

Μέρες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσκεψη χθες στον δερματολόγο, με την μικρή. Ραντεβού στις 5, είμαι εκεί 4.50, χτυπάω, δεν ανοίγει, περιμένουμε έξω από την πολυκατοικία. Σκάει άλλος ένας, είχε κι αυτός ραντεβού στις 5. Χτυπάει κι αυτός, μπα, δεν είναι εδώ του λέω, απαντάει όμως ο γιατρός. Γιατρέ έχουμε ραντεβού στις 5, λέει ο άλλος, ε τι χτυπατε από τώρα, 5 παρά 5 είναι ακόμα, λέει θυμωμένος ο γιατρός! Κοιτιόμαστε με τον άλλον. Δεν ανοίγει ο παπάρας, μάλλον κοιμόταν. Τεσπά, ανοίγει στις 5 ακριβώς, μπαίνουμε, ψιλογκρινιάζει κιόλας που πήγαμε νωρίς. Γενικά προσπαθώ στα ραντεβού μου να πηγαίνω 5-10 λεπτά πιό νωρίς, του λέω, όχι όχι, σε μένα να έρχεστε ακριβώς, μου λέει, ναι σιγά να μην ξανάρθω, λέω από μέσα μου. Τεσπά, βλέπει την μικρή που έχει βγάλει κάτι σπυράκια, κοιτάει από δω, κοιτάει από κει, εεε, λέει, δεν είναι σαφές, είναι λίγο φλου, θα σας γράψω μια αλοιφή. Γράφει 4 (!) αλοιφές με οδηγία στον φαρμακοποιό να τις ανακατέψει, ένα σαπούνι για να την μπανιάρω, και ένα άλλο σαν ιώδιο με οινόπνευμα από ότι κατάλαβα, να την πασαλείφω λίγο πριν βάλω αλοιφή. Δια πάσαν νόσον και πάσα μαλακίαν δηλαδή. Αντιμετωπίζουμε ταυτοχρόνως όλες τις πιθανές δερματικές παθήσεις με άνα κοκτέιλ μολότοφ ναούμ. Δερματολόγοι, ΓΤΠ εντελώς, τουλάχιστον δεν ήταν ντιγκιντάνγκας, σε όποιον δερματολόγο έχω πάει ως τώρα το σήκωνε χαλαρά το σακάκι.

 

Αυτά. Καληφάκιν μέρα, γαμώ την μέρα, χάλασε ο εκτυπωτής μου, ο εκτυπωτάρας μου το φελέκι μου μέσα.

λολ ποιο αχρηστος γιατρος πεθαινεις..ρε τι θα γινει με τη ριμάδα την απεργια? :mad: :mad:  θελει η μανα μου να παει στο γιατρο και εχουν ολοι εξαφανιστεί.ακομα και σε ιδιωτικα δεν το σηκωνουν..χειροτεροι και απο ταξιτζιδες εχουν γινει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιδιώτες συμβεβλημένοι με τον εοπυυ δεν σηκώνουν το τηλέφωνο; Περκέ; Ο μπουμπούκος είπε  θα τους δώσει 100 επισκέψεις τον μήνα παραπάνω, 300 αντί για 200 που είχαν ως τώρα, δεν ξέρω αν το έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι κανενας.ολοι το πανε τηλεφωνητη.πριν απο λιγο πηγαμε και στο γραφειο ενος γιατρου που δουλευει ικα(και απεργει) αλλα το γραφειο του δεν ειναι συνδεδεμενο  με εοππυ και δεν ανηγει ουτε απαντα τηλεφωνα.

tumblr_m73b75C7Et1rpq7m2o1_r2_500.gif

δεν ξερω αν το απογευμα θα αξιωθουν να πανε για δουλεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι γιατροί του ΕΟΠΥΥ πλέον δεν έχουν σύμβαση με αυτόν στα ιδιωτικά τους ιατρεία. Πιθανότατα δεν  μπορούν καν να συνταγογραφήσουν στον ΕΟΠΥΥ, οπότε προφανώς δεν έχουν λόγο να ανοίξουν τα ιατρεία τους, οι περισσότεροι τουλάχιστον. Ψάξε στο σαητ του ΕΟΠΥΥ τους συμβεβλημένους προμηθευτές υγείας και μάλλον καλύτερα να ξεχάσεις τους γιατρούς του ΕΟΠΥΥ (πρώην ΙΚΑ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληρώνεις 100 ευρώ για ένα δέμα με sp για να έρθει το πολύ σε 2 μέρες....Είμαστε στην 3η μέρα...τι τους λες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...