Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο είναι κλήση εκει στον Καναδά για υπερβολική ταχύτητα ,άρχοντα?

 

Καθοτι πλεον βρισκομαι 'murica και οχι Καναδαρα, θα σου απαντησω για εδω.

 

Συνηθως παιζουν $80 για 10-15 over μεχρι $200-300 αμα κανεις σοβαρη μλκια. Γενικα εδω τα προστιμα δεν ειναι της "ελληνικης λογικης" του σου γδερνω τον κωλο.

 

Το προβλημα ειναι οτι αμα σε πετυχουν με κανα 40-50 over (οπως κανουμε πολλοι Ελληνες), σε αρκετες πολιτειες σου παιρνουν το διπλωμα και δεν σε αφηνουν να ξαναοδηγησεις το οποιο ειναι σοβαρο πακετο γενικα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Καθοτι πλεον βρισκομαι 'murica και οχι Καναδαρα, θα σου απαντησω για εδω.

 

Συνηθως παιζουν $80 για 10-15 over μεχρι $200-300 αμα κανεις σοβαρη μλκια. Γενικα εδω τα προστιμα δεν ειναι της "ελληνικης λογικης" του σου γδερνω τον κωλο.

 

Το προβλημα ειναι οτι αμα σε πετυχουν με κανα 40-50 over (οπως κανουμε πολλοι Ελληνες), σε αρκετες πολιτειες σου παιρνουν το διπλωμα και δεν σε αφηνουν να ξαναοδηγησεις το οποιο ειναι σοβαρο πακετο γενικα. 

προτιμώ το χοντρό πρόστιμο της Ελλάδας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δίπλωμα όμως το χάνεις για πάντα ή μπορείς να το ξαναπάρεις πίσω;

 

Noμιζω σε μερικες πολιτειες το χανεις εντελως. Βεβαια ειναι για ακραια σκηνικα πχ. να πηγαινεις __μιωντας μεσα σε κατοικημενη περιοχη κλπ. Το ιδιο ισχυει και στον Καναδα.

αν εχεις τον καταλληλο μπατζανακη ολα γινονται αδερφε

 

Ειναι η εξαιρεση φιλε μου εδω οι "μπατζανακηδες", οχι ο κανονας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mλκες να πηγαινεις σε βενζιναδικο, να βαζεις 25 (δολλαρια) και να βλεπεις τον δεικτη να πηγαινει πανω απο την μεση!!! Ευτυχια!  :-D  :-D  :-D  :-D

 

Metric for ever mathafacka!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εφαρμογάρα αυτο το Swype. Με την τελευταία αναβάθμιση πέρασε σε άλλο επίπεδο. Απορώ πως γράφουν σε κινητό χωρίς αυτό :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω και του λέω να μου βάλει 10€ βενζίνη.

Έρχεται και μου λέει μπας και έχω 17€ επειδή δεν έπιασε το κουμπάκι και συνέχισε να βάζει.

Λέω δεν έχω, γιατί πράγματι δεν είχα πάνω μου.

Βγαίνει έξω μία και με ρωτάει πότε μπορώ να τα φέρω.

Της λέω όταν θα ξαναχρειαστεί να βάλω βενζίνη.

Λέει εντάξει, απλά να ξέρεις τα χρεώνεται ο υπάλληλος.

 

Δηλαδή, για να μη χάσει τα 7 κωλοευρώ της, πάει να με πιάσει στο φιλότιμο και να πω "κρίμα μωρε να τα πληρώσει ο ανθρωπάκος".

Δεν της περνάει καν από το μυαλό πως εγώ μπορεί να θεωρήσω άσχημο πως με αυτόν τον τρόπο εκμεταλλεύεται έναν υπάλληλο επειδή έκανε ένα λάθος.

Θα έχει την εντύπωση πως όλοι όταν κοιταζόμαστε στον καθρέφτη βλέπουμε έναν ιδιοκτήτη βενζινάδικου, όχι έναν υπάλληλο.

 

Θα πάω αύριο, θα βρω τον άνθρωπο που έκανε το λάθος και θα του δώσω τα 7€ στο χέρι. Και δεν θα ξαναπατήσω στους μαλάκες.

Λιοπύρη, αυτή είναι η καινούργια κατάσταση άντρα μου, εδώ και πέντε χρόνια,όταν μου δαγκώσανε κάτι άσχετα πανωτόκια απ´ τράπεζα και σε επιστάμενες οχλήσεις μου μου είπανε "τι θέλετε,να χρεωθεί ο υπάλληλος το λάθος;", λες και δεν έδωσε κάποιος μαλακοκάβλης την εντολή υπεξαίρεσης...

 

... σε όλους τους τομείς όμως,ακόμη και ο Προβατόπουλος το ίδιο σκηνικό χρησιμοποίησε όταν μας άνοιξε τη κωλοτρυπίδα από Τ3 σε Τ10:

Τον υπάλληλο που έκανε το "λάθος".

Και είμαστε τόσο μαλάκες που μασήσαμε,λες και δεν υπάρχει το internet...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε τσίχλες 

πολλές τσίχλες 

να χεις να μασάς τσίχλες 

 

Για κάποιον λόγο τα ποστ σου όταν τα διαβάζω μου φέρνουν πάντα στο μυαλό Charlie the Unicorn. Τόσο σουρεάλ ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...