Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

ΟΧΙ γιατί μετά θα μας λες τι είδους δοκιμασίες είναι αυτές και τι χρειάζεται κάποιος για να τις περάσει :mrgreen:

Την άλλη φορά είδες μια ταινία και ήθελες να γίνεις shaolin! :D

 

Φαντάσου τί γίνεται όταν βλέπει κάνα batman, superman, ironman.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάσου τί γίνεται όταν βλέπει κάνα batman, superman, ironman.

 

Έχεις χάσει επεισόδια, έχει ανοίξει συζήτηση για απλούς, καθημερινούς super ήρωες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπερες/νυχτες....

 

15 σεπτεμβριου δανεισα 300 ευρω.... Σε πολυ στενο μου προσωπο. Εγω εκεινη την περιοδο ολη την εβδομαδα δεν εβγαινα μεχρι το προηγουμενο σαββατο..

 

Μονο ενα σαββατο σε φιλο με 8.00 ευρω. Κατεβαινα με τα ποδια και δανειζομουν απο τον πατερα μου για βενζινα για να παω στην δουλεια, ενω δουλευω..

 

Τωρα πληρωθηκα και λεω πηρα μια ανασα..

 

Ερχεται χτες παλι μου λεει χρειαζομαι αλλα 300 ευρω... Ξερει οτι πληρωθηκα και τα χω..

 

Τα πρωτα πηγαν για κατι χαρτια ταχα για δουλεια στην νορβηγια. Τωρα αλλαξε το πλανο, θα παει Δανια και θελει 300 για τα εισητηρια.

 

Ολο αυτο το διαστημα, δουλευει και αυτος, ενω θελει να κανει κατι για τον εαυτο του οπως λεει, δεν εχει φραγκο, καθε μερα μεχρι και σημερα θα βγει για ποτο.

 

Του ειπα τα πρωτα 300 ευρω δεν ξερω αν τα παρω ή οχι, αλλα δεν σου δινω.. 600 ευρω επειδη τα γραφεις στα @@ του δεν δινω .

 

Ας του γινει μαθημα..

 

Το σκεφτομαι καθε μερα σχεδον, ακομα και στην δουλεια..

 

Δωστε καμια συμβουλη τι θα κανατε στις θεση μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο την παταει και θελει καποιος να τον ξελασπωσει...

 

Κουμαντο μηδεν...

 

Χτες και προχτες αρπαχτηκαμε, αγρια..

 

Χωρις λογο αρχισε να φωναζει..

 

Στην θεση του εγω θα εκανα το σκ@το μου παξιμαδι.. Αυτος αχαλαστος..

 

Καθομαι εγω σαν μαλακας και στεναχωριεμαι..

 

Του ειπα καμια παπαρια θα ειναι και θα κλαιω εγω μετα..

 

Δουλευει περιπου 3+ εβδομαδες , 5 ημερο και παιρνει 30€ την μερα συνολο150. Τον ειπα που ειναι αυτα τα λεφτα λεει δεν ξερω. Καλα δεν ξερεις τι κανεις με τα λεφτα σου; Τι να σου πω μου απαντησε. Ε τοτε κεω θα παρεις τα @@ μου(δεν το ειπα ετσι, ειπα αλλα δεν εχω.) υμτα ξραταω για την ασφαλεια του αυτοκινητου και για αμα νε τυχει καμια στραβη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν τα χρειαστηκε που τα χε αμεσα αναγκη του εδωσα.

 

Τωρα ειχε 1 μηνα σχεδον μπροστα του, μου ελεγε θα πιασω δουλεια θα μαζεψω λεφτα και πριν φυγω θα σε δωσω τα 300.

 

Οχι μονο δεν εγινε αυτο, αλλα ζηταει κι αλλα 300...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα κολλητός φίλος έκλεισε δουλειά έξω, στο νησί με τις τρελές, μετά από χρόνιες προσπάθειες με master διδακτορικό κτλ.

Χάρηκα πάρα πολύ, καλή δουλειά, αυτό που ονειρευόταν γενικά, μια προσπάθεια που επιτέλους για πρώτη φορά άρχισε να δίνει καρπούς. Στο γυρισμό λοιπόν από το γραφείο στο σπίτι, μετά από 14 ώρες δουλειάς περίπου, σκεφτόμουν τι διάολο συμβαίνει τελικά εδώ σ'αυτή την κωλοχώρα, καθώς το αυτοκίνητό μου χτυπούσε μέσα στις δεκάδες λακκούβες του δρόμου, κοιτάζοντας δεξιά και αριστερά μαγαζιά να κλείνουν και στη θέση τους να ανοίγουν καφετέριες.

 

Damn.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινε κυριαρχος του εαυτου σου απλα. Σε σημαντικοτατα θεματα οπως τα οικονομικα βαλε ορια που δεν τα ξεπερναει κανενας για κανεναν λογο. Αν γουσταρεις να εχεις στενους φιλους-προσωπα και αυτο να συνδεεται με τετοια περιστατικα δικια σου επιλογη. Αλλα επισης δικια σου επιλογη ειναι και το προβλημα που δημιουργειται. Εγω προσωπικα βοηθαω η κανω πραγματα για αλλα ατομα, αφου πρωτα εχω βολεψει ολα τα δικα μου η τα εχω βαλει σε μια σειρα τελοσπαντων. Πρωτα καλυβομαι εγω και μετα κοιταω για τους αλλους. Δεν ειναι ουτε αγενεια ουτε καμια αλλη μαζοποιημενη σκατοαντιληψη. Ειναι καθαρο ενστικτο επιβιωσης που δεν μπορει να ξεφυγει κανενας απο αυτο. Αν δεν τα εχεις, πολυ απλα δεν τα δινεις. Αν η κατασταση ειναι ντεμι ντεμι, βλεπεις και κανεις. Σε καμια περιπτωση ομως να σου δημιουργει ψυχολογικα αυτο το πραγμα.

 

Υ.Γ. Επισης, αν το εκανες μονο και μονο επειδη ειναι στενο προσωπο (aka καποιος συγγενης) χωρις πραγματικα να ενδιαφερεσαι για αυτον, τοτε δικο σου λαθος. Αν απο την αλλη ειναι φιλος η κατι παρομοιο, απλα προβληματισου για την φιλια γενικοτερα αν συμπεριφερεται με αυτον τον τροπο οπως λες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα κολλητός φίλος έκλεισε δουλειά έξω, στο νησί με τις τρελές, μετά από χρόνιες προσπάθειες με master διδακτορικό κτλ.

Χάρηκα πάρα πολύ, καλή δουλειά, αυτό που ονειρευόταν γενικά, μια προσπάθεια που επιτέλους για πρώτη φορά άρχισε να δίνει καρπούς. Στο γυρισμό λοιπόν από το γραφείο στο σπίτι, μετά από 14 ώρες δουλειάς περίπου, σκεφτόμουν τι διάολο συμβαίνει τελικά εδώ σ'αυτή την κωλοχώρα, καθώς το αυτοκίνητό μου χτυπούσε μέσα στις δεκάδες λακκούβες του δρόμου, κοιτάζοντας δεξιά και αριστερά μαγαζιά να κλείνουν και στη θέση τους να ανοίγουν καφετέριες.

 

Damn.

fnz7WrW.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...