Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητε, τι θες και μπλεκεις με μεταπτυχιακο στην Ελλαδα? Αυτη ειναι η σωστη ερωτηση!

 

 Αυτη την ερωτηση κανω στον εαυτο μου εδω και 1 μηνα που εκανα την αιτηση.

 

 

 

 

Κατς. Γιατι μεχρι τη παρασκευη;

 

Και εγω ειναι να καααααανω αιτηση αλλά εφοσον ειναι κλειστες οι γραμματειες και μου διαβεβαιωσαν οτι θα παρει παραταση η προθεσμια, χαλλλλαρωσα.

 

Γιατι τοτε λήγει η προθεσμια που εδωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Γιατι τοτε λήγει η προθεσμια που εδωσαν.

Πότε την έδωσαν καλέ και λήγει κιολας σε μια βδομάδα;; :shock:

Και ποιος την έδωσε αφού οι γραμματείες ειναι κλειστές;

 

 

Και γιατι σε αυτον που εκανες πτυχιακη ζητάει και αναλυτική;;; :shock: Τι κουλά ειν τούτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εχεις φυγει μακρυα απο το μεγαλυτερο μπουρδελο της Ελλάδας που ονομαζεται τριτοβαθμια εκπαιδευση με τα πιο βολεμενα ατομα του πλανητη που δεν μπαινουν στον κοπο να σε γραψουν ουτε στα @@ τους..

- Αποφασιζεις να κανεις αιτηση για μεταπτυχιακο...

- Θελουν συστατικες.

- Ζητας απο τον καθηγητη της πτυχιακης σου.

- Σου ζηταει αναλυτικη (εν τω μεταξυ ειχες 10αρι στην πτυχιακη)..

- Πρεπει να παρεις την αναλυτικη απο τη γραμματεια.

- Η γραμματεια απεργει.

- Ακομα και να ειναι ανοιχτη πρέπει να την περιμενεις μεχρι να στη στειλουν να τον βρεις (αν ειναι στο γραφειο το διωρο τη βδομαδα που γραφει οτι ειναι) για να την ετοιμασει.

- Μετα θα τη στειλει στη γραμματεια να τη σφραγισει.

- Η γραμματεια απεργει.

- Ακομα και αν δεν απεργουσε ηταν πιθανο αφου τη σφραγισουν να πας και να τη μεταφερεις απο τη μια γραμματεια στην αλλη (στο ιδιο κτηριο).

- Και η αλλη γραμματεια απεργεί.

- Εσυ να κανεις 200κμ πηγαινε-ελα και αυτοι να χτυπησουν τη διπλανη πορτα να την παραδώσουν.

- Ολα αυτα πρέπει να γινουν ως την παρασκευη.

 

 Αυτα.

tumblr_lpmet1L9Sb1qgyaoh.gif

 

καλο κουραγιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε την έδωσαν καλέ και λήγει κιολας σε μια βδομάδα;; :shock:

Και ποιος την έδωσε αφού οι γραμματείες ειναι κλειστές;

 

 

Και γιατι σε αυτον που εκανες πτυχιακη ζητάει και αναλυτική;;; :shock: Τι κουλά ειν τούτα;

Η αρχικη ηταν μεχρι τις 30/8 αλλά επειδη δεν υπήρχε κανεις στη σχολη καλοκαιριατικα εδωσαν παραταση έως τις 27... Μετα ξεκινησε η απεργια των γραμματειων αρα δεν μπορουσε να σφραγιστεί ο φάκελος και έπρεπε να περιμενω.. Αργησε και ο καθηγητης να απαντησει και δεσαμε... Το κουλο ειναι οτι θελει αναλυτικη :S Που ειναι τεραστια ταλαιπωρία για μενα γιατι πρεπει να κανω δρομολογια εκτος Θεσσαλονικης για να την παρω και να του τη στειλω.. Βαλε και αυτο της καταθεσης στη γραμματεια οταν μου τη δωσει.. Να 'ταν αγνωστος να ελεγα οτι θελει να ελεγξει κατι.. Τεσπα. Απο τις 2 που ζητανε η μια θα ειναι απο πρωην εργοδοτη και η 2η απο καθηγητη αλλιως και οι 2 απο εργοδοτες και αν θελουν τις κανουν δεκτες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αρχικη ηταν μεχρι τις 30/8 αλλά επειδη δεν υπήρχε κανεις στη σχολη καλοκαιριατικα εδωσαν παραταση έως τις 27... Μετα ξεκινησε η απεργια των γραμματειων αρα δεν μπορουσε να σφραγιστεί ο φάκελος και έπρεπε να περιμενω.. Αργησε και ο καθηγητης να απαντησει και δεσαμε... Το κουλο ειναι οτι θελει αναλυτικη :S Που ειναι τεραστια ταλαιπωρία για μενα γιατι πρεπει να κανω δρομολογια εκτος Θεσσαλονικης για να την παρω και να του τη στειλω.. Βαλε και αυτο της καταθεσης στη γραμματεια οταν μου τη δωσει.. Να 'ταν αγνωστος να ελεγα οτι θελει να ελεγξει κατι.. Τεσπα. Απο τις 2 που ζητανε η μια θα ειναι απο πρωην εργοδοτη και η 2η απο καθηγητη αλλιως και οι 2 απο εργοδοτες και αν θελουν τις κανουν δεκτες..

Πηρες τηλ στη γραμματεια να ρωτησεις μηπως πήρε και άλλη παραταση η καταθεση των δικαιολογητικών;;;

Αν οχι,θα σε ελεγα κανε ενα, γιατι απο τις 10/9 περιπου εχουν απεργια. Δλδ και νωριτερα να ηθελες να τελειωσεις δε θα μπορουσες.

Σιγουρα θα δωσουν επιπλεον παραταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αυτη την ερωτηση κανω στον εαυτο μου εδω και 1 μηνα που εκανα την αιτηση.

 

Τι απαντηση πηρες? :P

Παντως οι περισσοτερες γραμματειες απεργουν οποτε λογικα παραταση μπορει να παιξει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι απαντηση πηρες? :P

Παντως οι περισσοτερες γραμματειες απεργουν οποτε λογικα παραταση μπορει να παιξει!

Η συνηθισμένη απαντηση ειναι "Καλα να παθεις μαλακα".. :-D

 

Πηρες τηλ στη γραμματεια να ρωτησεις μηπως πήρε και άλλη παραταση η καταθεση των δικαιολογητικών;;;

Αν οχι,θα σε ελεγα κανε ενα, γιατι απο τις 10/9 περιπου εχουν απεργια. Δλδ και νωριτερα να ηθελες να τελειωσεις δε θα μπορουσες.

Σιγουρα θα δωσουν επιπλεον παραταση

Θα παρω αυριο και βλέπουμε.. Ο φακελος έχει κατατεθει και με εχουν κανει δεκτο με μονη εκρεμοτητα τις συστατικες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρω αυριο και βλέπουμε.. Ο φακελος έχει κατατεθει και με εχουν κανει δεκτο με μονη εκρεμοτητα τις συστατικες..

 

Ααααα, μάλιστα. Ε τοτε τζαμπα αγχωνεσαι. Οοοοοοοταν και αν ανοιξουν οι γραμματειες θα παρεις την αναλυτική και τις συστατικές. Συν τοις άλλοις, σιγουρα θα δωθει παραταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρείτε τον Πρύτανη...Θα καταλάβει...Εγώ αυτό έκανα.Πάει σήμερα η καθηγήτρια να δώσει την βαθμολογία στην γραμματεία για να μου βγάλουν τα χαρτιά και της λέει ότι δεν δέχονται βαθμολογίες.(Η συγκεκριμένη στην γραμματεία με αντιπαθεί σφόδρα γιατί δεν είμαι δαπίτης....άκουσον άκουσον...).Έτσι λοιπόν η γυναίκα αναγκάστηκε να την δώσει στον πρόεδρο της σχολής.Αύριο θα ξαναμιλήσω με τον πρύτανη(cool τύπος που από την πρώτη στιγμή ήθελε να με βοηθήσει και μου είπε ότι θα το αναλάβει προσωπικά) και θα του πω..."Κύριε πρύτανη σας βρήκα άτομο για να γεμίσετε την λίστα διαθεσιμότητας guess who" :devil:  :devil:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χαλιέμαι άγρια γιατί τα χαρτιά πρέπει να σταλούν μέχρι την παρασκευή.....they are not kidding with these things.Γι αυτό το πήγα και μέχρι τον πρύτανη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rev, βάλε τον Chris να σε ψηφίσει πρωθυπουργό και απαγόρεψε τις απεργίες ρε αγόρι μου...

Τι ετσι θα τον ψηφισω; Χωρις ανταλλαγμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να σε διορίσει σε καμία γραμματεία; :D

Xμμμ, και να με πρήζουν τιποτα φοιτητες; Οχι βεβαια! Θελω αλλη θεση. Θα ηθελα ομως να έχω γραμματέα αν γινεται. Με αρκετά μεγαλά βυζιά, όχι μεγαλύτερα απο τη χουφτα μου και ωραιο κώλο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...