Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χμμμμμ αφελής ε;

 

Κοιτα για να εχουν κανει οικογενεια στα 28, θα εχει προηγηθει μια γνωριμια τουλ 2 χρονια (για να βεβαιωθεις και για τον άλλον),συν το παιδί.

Δλδ 26.

 

Σορυ, αλλά στα 26 μου φαινεται πιο λογικο μια γυναικα να κανει μεταπτυχιακο ή να δουλευει και να μην ψαχνεται για γαμο τοσο νωρις.

 

Πρωτα κανουμε κομποδεμα και μετα οικογένεια, ετσι νομιζω ειναι το σωστό....

Δηλαδή σχέδια για γάμο κάνεις την πρώτη μέρα που γνωρίζεις τον άλλον;  Θα συμφωνήσεις νομίζω πως όχι άρα το 26 που λες είναι λάθος.

 

Στα 27-28 χρόνια δεν το βλέπω νωρίς για τέτοια πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Είναι μήπως Κύπριες ;

 

Πάντως αν θέλουν να χωρίσουν το να ξεκινήσουν κουβέντα για γάμους κ τέτοια είναι μια χαρά αφορμή.

Αποκεί και πέρα παίζει σημαντικό εόλο και το οικογενειακό τους περιβάλλον. Αν τους κάνουν σχετική πλύση εγκεφάλου λογικο κ επόμενο να ψάχνονται για κάτι τέτοιο .

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πότε θα τεκνοποιήσετε;

Στα 32-33;

Λογικό μου φαίνεται μια γυναίκα να τεκνοποιεί στα 28,μιας,κάπου εκεί αρχίζει κ χτυπάει το βιολογικό σας ρολόι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή σχέδια για γάμο κάνεις την πρώτη μέρα που γνωρίζεις τον άλλον;  Θα συμφωνήσεις νομίζω πως όχι άρα το 26 που λες είναι λάθος.

 

Στα 27-28 χρόνια δεν το βλέπω νωρίς για τέτοια πράγματα

Οχι δε κανω σχέδια, για αυτο λέω πως για να φτασεις να ξεκινησεις οικογενεια στα 28 σιγουρα θα εχει προηγηθει μια γνωριμια διαρκειας τουλ 2 χρονων.

 

Κατ'εμέ, νωρίς ειναι.

 

Και ναι Superuser, 32-33 ειναι μια χαρά για τεκνοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ανελυσε λιγο τον συλλογισμο σου...

Το σκεπτικό πήγαινε ότι δεν θα παίζει πολύ κέφι για full on σκηνικά, δεν θα παίζουν λεφτά για ξενοδοχεία, δεν θα παίζουν και τρελά partαρίσματα και καλή διάθεση οπότε τι μένει;

 

Τηλεορασίτσα και μίζερη πιπούλα, έτσι για το συναίσθημα. Sex μόνο την πρωτοχρονιά για extravaganza...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πότε θα τεκνοποιήσετε;<br>

Στα 32-33;<br>

Λογικό μου φαίνεται μια γυναίκα να τεκνοποιεί στα 28,μιας,κάπου εκεί αρχίζει κ χτυπάει το βιολογικό σας ρολόι

Προσωπικά πιστεύω πως οποιαδήποτε κινηση για οικογένεια κάτω απο τα 28 οδηγεί με μεγάλες πιθανότητες στην καταστροφή της γυναίκας . Διότι αυτομάτως μπαίνουν άλλες πεοτεραιότητες και υποχρεώσεις στη ζωή της , με τις παραπέρα σπουδές κλπ ευκαιρίες να χάνονται .

Μιλάω πάντοτε για όσες έχουν βλέψεις , όνειρα και αντίστοιχα επαγγέλματα . Πχ γιατροί , μηχανικοί ή όσες έχουν σχέδια για νεταπτυχιακά ή διδακτορικό κλπ .

 

Τώρα υπάρχουν και αυτές που σαφως μετά τη σχολή δε σκοπεύουν να κάνουν κάτι άλλο παρα "οικιακά" και που απλά θέλουν να βρουν καποιον για πικογένεια καο επυτίνιαζμα .

 

Γιαυτό ποτέ ακάποτο ε

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δε κανω σχέδια, για αυτο λέω πως για να φτασεις να ξεκινησεις οικογενεια στα 28 σιγουρα θα εχει προηγηθει μια γνωριμια διαρκειας τουλ 2 χρονων.

 

Κατ'εμέ, νωρίς ειναι.

 

Και ναι Superuser, 32-33 ειναι μια χαρά για τεκνοποίηση.

Με την πάροδο του χρόνου η γονιμότητα μίας γυναίκας μειώνεται ενώ παράλληλα αυξάνεται η πιθανότητα για χρωμοσωμιακές ανωμαλίες...

 

my 2 cents

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οχι δε κανω σχέδια, για αυτο λέω πως για να φτασεις να ξεκινησεις οικογενεια στα 28 σιγουρα θα εχει προηγηθει μια γνωριμια διαρκειας τουλ 2 χρονων.

 

Κατ'εμέ, νωρίς ειναι.

 

Και ναι Superuser, 32-33 ειναι μια χαρά για τεκνοποίηση.

Με την πάροδο του χρόνου η γονιμότητα μίας γυναίκας μειώνεται ενώ παράλληλα αυξάνεται η πιθανότητα για χρωμοσωμιακές ανωμαλίες. .

 

my 2 cents

Μιλάμε πάντοτε για πιθανότητες .Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά λέει ο superuser
ετοιμαστείτε , κερνάω παιδιά όσο προλαβαίνετε
αχαχααχχαχ 

έχω σκεφτεί να δωρίσω σπέρμα σε διάφορες χώρες μη χαθεί το dna μου
σκεφτείτε φάση , μικροί και μικρές nicoc89 σε όλο τον κόσμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την πάροδο του χρόνου η γονιμότητα μίας γυναίκας μειώνεται ενώ παράλληλα αυξάνεται η πιθανότητα για χρωμοσωμιακές ανωμαλίες...

 

my 2 cents

Ναι. Αν σου πω πως η ξαδερφη της μανας μου εκανε παιδι στα 40 και ειναι τωρα 10 χρονών το μικρό και ειναι υγειέστατο θα με πιστέψεις;;

 

Και 2ον, εσυ δλδ για οικογένεια το σκεφτεσαι αυστηρά και μονο με γυναικα κατω των 30 για να τεκνοποιήσετε κιολας; Αλλιώς....;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Αν σου πω πως η ξαδερφη της μανας μου εκανε παιδι στα 40 και ειναι τωρα 10 χρονών το μικρό και ειναι υγειέστατο θα με πιστέψεις;;

 

Και 2ον, εσυ δλδ για οικογένεια το σκεφτεσαι αυστηρά και μονο με γυναικα κατω των 30 για να τεκνοποιήσετε κιολας; Αλλιώς....;;;;

αλλιώς τσι λέει "το ψάρι σου μπαγιάτεψε " και πάει στην επόμενη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Αν σου πω πως η ξαδερφη της μανας μου εκανε παιδι στα 40 και ειναι τωρα 10 χρονών το μικρό και ειναι υγειέστατο θα με πιστέψεις;;

 

Και 2ον, εσυ δλδ για οικογένεια το σκεφτεσαι αυστηρά και μονο με γυναικα κατω των 30 για να τεκνοποιήσετε κιολας; Αλλιώς....;;;;

Όχι βέβαια..

απλώς λέω ότι 27-30 είναι η πιο καταλληλότατη ηλικία ενώ εσύ την θεωρείς μικρή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ρε παιδιά, επειδή μειώνεται η γόνιμη περίοδος της γυναίκας, πρέπει σώνει και ντε να τεκνοποιήσει όταν θέλει ο κόσμος κι ο ντουνιάς κι όχι όταν θέλει η ίδια; Επειδή κάποιες κάνουν παιδιά επειδή είναι γύρω στα 30 κι επειδή το θέλει το σόι, δε σημαίνει ότι οι υπόλοιπες χάνουν το νόημα της ζωής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...