Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Γαμώ τα αυγά μου μέσα. Αβοκάντο λοιπόν. Decadence...

 

Πρέπει να ψάξω και κανένα βαβλοειδές να έχω καβατζωμένο για τα δύσκολα πρωινά. Γιατί μετά την πρωινή λιγούρα, όλα παλεύονται. Το πρωί είναι το ζόρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well.. Αυγά. :ρ

 

null_zpse67ef753.jpg

 

Τώρα αν δεν είσαι άντρα, κανα αβοκάντο, καμιά σαλάτα, τυριά. Ξες. Μαλακίες. :ρ

 

Κατα πολύ αμφιβάλλω αν αυτό είναι πρωινό για κάποιον που θέλει να χάσει κιλα. Ειδικά αν είναι όντως υπέρβαρος κάποιος, αν τρως συχνά αυτό την 300ρα χοληστερίνη την έχει στο τσεπάκι. Φτιάχνω κι εγώ κανα τέτοιο άλλα μόνο μετά από τίποτα ολονυκτίες. Αλλιώς φρυγανιές με φυστικοβούτυρο κ μαρμελάδα σπιτική χωρίς πολύ ζάχαρη ή πευκόμελο. Yin πόσταρε τι ακριβώς βάζεις μέσα. Αυτό με το κρεμμύδι πρώτη φορά το βλέπω κι εγκρίνω. :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ibreatheimhungry.com/portfolio/low-carb-breakfast-recipes



Κατα πολύ αμφιβάλλω αν αυτό είναι πρωινό για κάποιον που θέλει να χάσει κιλα. Ειδικά αν είναι όντως υπέρβαρος κάποιος, αν τρως συχνά αυτό την 300ρα χοληστερίνη την έχει στο τσεπάκι. Φτιάχνω κι εγώ κανα τέτοιο άλλα μόνο μετά από τίποτα ολονυκτίες. Αλλιώς φρυγανιές με φυστικοβούτυρο κ μαρμελάδα σπιτικί χωρίς πολύ ζάχαρη ή πευκόμελο. Yin πόσταρε τι ακριβώς βάζεις μέσα. Αυτό με το κρεμμύδι πρώτη φορά το βλέπω κι εγκρίνω. :whistle:

http://www.bmj.com/content/346/bmj.e8539

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19369056

 

tl;dr But recently it has been proven that the cholesterol in the diet doesn’t really raise the cholesterol in blood. In fact, eggs primarily raise the “good” cholesterol and are NOT associated with increased risk of heart disease

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα πολύ αμφιβάλλω αν αυτό είναι πρωινό για κάποιον που θέλει να χάσει κιλα. Ειδικά αν είναι όντως υπέρβαρος κάποιος, αν τρως συχνά αυτό την 300ρα χοληστερίνη την έχει στο τσεπάκι. Φτιάχνω κι εγώ κανα τέτοιο άλλα μόνο μετά από τίποτα ολονυκτίες. Αλλιώς φρυγανιές με φυστικοβούτυρο κ μαρμελάδα σπιτική χωρίς πολύ ζάχαρη ή πευκόμελο. Yin πόσταρε τι ακριβώς βάζεις μέσα. Αυτό με το κρεμμύδι πρώτη φορά το βλέπω κι εγκρίνω. :whistle:

Σε ketogenic diet όλα αυτά επιτρέπονται. Μπορεί να σου εξηγήσει καλύτερα ο τούφας, το συγκεκριμένο ήταν πρωινό για 2 άτομα, υψηλό σε λιπαρά (εντάξει σε καθημερινή βάση δεν το σκίζω με λουκάνικα ξέρω γω). Είχα βάλει νομίζω τυρί, χοιρινό, λουκάνικο, πιπεριά, ντομάτα, κρεμμύδι, τυρί κρέμα εε...και..αυτά. Νομίζω.

 

Αν τρως βέβαια αυτό ΚΑΙ υδατάνθρακα έχεις πρόβλημα. Σημειωτέον ότι οι ποσότητές μου είναι ανάλογες με το ότι λιώνω στη γυμναστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό που λένε φάε το πρωι για ενέργεια σ' εμένα γιατί δεν πιάνει; Να κάτσω να φάω ΟΛΑ αυτά και μετά να πάω για δουλειά ξερω 'γω. Θα πέσω για ύπνο με τη μία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατιιιιιιιι κλειδωσανε τον χειροτερο;;;;; :cry:

Καιρο ειχαμε να χαβαλεδιασουμε σε θεμα

Ο Λούσι δεν είχε ποτέ φιλενάδα και δε ξέρει πώς είναι. Για αυτό.  :cry:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το thread δεν είναι thread.

 

Είναι εσωτερική δοκιμασία.

 

 

 

Μια φορά είχα διαβάσει καπάκια 12 περίπου σελίδες και άρχισα σιγά σιγά ασυναίσθητα να ίπταμαι στο δωμάτιο. Shaolinίκια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...