Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Εντάξει Ελλάδα είσαι.....

3μήνες καθόταν και κάνανε ηλιοθεραπεία και ο μισθός just και τώρα που θα ανοίξουν τα σχολεία θα κάνουν απεργεία....
ηλίθια συνδικάτα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί τώρα ασκούν πίεση; δεν είχε ούτε μια απεργία αίσιο τέλος...

 

Ναι, σαφώς ασκούν. Γι' αυτό και λοιδορούνται τόσο έντονα.

 

Αίσιο τέλος; Δηλαδή; Να παντρευτούν;

 

Για να πεις ότι οι απεργίες δεν έχουν κανένα αντίκτυπο θα πρέπει πρώτα να ξέρεις πως θα ήταν η φάση αν δεν γίνονταν καμία απεργία ποτέ. Αν νομίζεις ότι θα ήταν ίδια, τι να πω, υποτιμάς κάποιους συσχετισμούς δυνάμεων imho. Είμαι σίγουρος ότι και το '68 '86 θα υπήρχαν άτομα με τις απόψεις σου.

Επεξ/σία από caution
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σαφώς ασκούν. Γι' αυτό και λοιδορούνται τόσο έντονα.

 

Αίσιο τέλος; Δηλαδή; Να παντρευτούν;

 

Για να πεις ότι οι απεργίες δεν έχουν κανένα αντίκτυπο θα πρέπει πρώτα να ξέρεις πως θα ήταν η φάση αν δεν γίνονταν καμία απεργία ποτέ. Αν νομίζεις ότι θα ήταν ίδια, τι να πω, υποτιμάς κάποιους συσχετισμούς δυνάμεων imho. Είμαι σίγουρος ότι και το '68 θα υπήρχαν άτομα με τις απόψεις σου.

 

το [...] και ψοφησε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτιμώ τους συνδικαλιστές που τα υποκινούν. Διότι στις απεργίες βλέπω χρωματικές σημαίες διάφορων κομμάτων και όχι τη μάζα...

Το να μηδενίζεις κάθε αντίδραση λόγω καπελώματος (indeed), από τον αχρωμάτιστο καναπέ σου μου σκάει too much.

 

Όταν κάποιος διεκδικεί κάτι ΔΙΚΑΙΟ, αν δεν τον συνδράμεις, έχε τουλάχιστον την ευθιξία να σωπαίνεις :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διεκδικώ όχι εις βάρος των άλλων, καταπατάς ότι καταπατάνε και οι ίδιοι...την έννοια της Δημοκρατίας...
το δίκαιο είναι μεγάλη κουβέντα....
ο εθνικισμός δεν είναι στην ιδεολογία μου, αλλά βλέπεις έχετε βαφτίσει όσους είναι αντίθετοι με τους εθνικιστές, χουντικούς κτλ....
Δεν θα δώσω περαιτέρω έκταση επί του θέματος εδώ, δεν θέλω να χρωματιστώ με το καρτελάκι "Banned".
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο εθνικισμός δεν είναι στην ιδεολογία μου, αλλά βλέπεις έχετε βαφτίσει όσους είναι αντίθετοι με τους εθνικιστές, χουντικούς κτλ....

 

Τι εννοείς με το απόσπασμα που παρατίθεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει πρόβλημα το site με τα Πολιτικά.

 

Απ' ότι έχω καταλάβει με την μικροπολιτκή έχουν θέμα (κόμματα και αποκόμματα) γιατί γυρνάει αμέσως οπαδικά και γαμιούνται οι ΔΙ.ΑΣ. Οπότε αν έχεις κάτι πέραν του άρτζι μπούρτζι, don't be shy :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς με το απόσπασμα που παρατίθεται;

Δεν είμαι εθνικίστρια, απλά έχουν βαφτίσει όσους είναι αντίθετοι σε κάποια πράγματα με τους εθνικιστές και χουντικούς....

Δεν απαξιώνω την απεργία όταν προέρχεται από τη μάζα και όχι από τις παρατάξεις.

 

Είμαι σίγουρος ότι και το '68 θα υπήρχαν άτομα με τις απόψεις ΣΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...