Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον αδερφο μου θα τον τρελανω...

 

Ειμαι τουαλετα. Χτυπαει την πορτα μαλακα τελειωνεις..

 

Τι χτυπας ρε; Τωρα αρχισα να την παιζω. Αντε σηκω φυγε...

 

Φευγοντας κεει εσυ παιδι μου δεν παιζεσαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Το κακο στο πρωτο είναι πώς  μπορεί να την πατήσεις και να βάλεις συναίσθημα πράγμα που μπορεί να σε κρατήσει και λίγο πισω. Απο την άλλη ετσι επειδή συνήθως ειναι αμφίδρομο μπορείς να ζητήσεις πράγματα. 

Στον αντιποδα στο δευτερο δεν μπορείς να ζητήσεις τίποτα και είσαι απλα αλλος ενας αναλώσιμος.

 

Δημητρα ας πουμε πως εχω το πρώτο και υπάρχει προοπτική του δεύτερου.

Ασφάλεια κ στα δυο, 52 ωρες στο πρωτο 40 στο δεύτερο.  Ανάλογες απολαβές βασικά. 

 

Κοίτα στην ουσια πουλάω 12 χρόνια προϋπηρεσίας στο αντικείμενο διχως την αναγκη πληρωμής τους απο το νομο αφου πριν δεν ειχα ασφαλιση στο ικα αλλα στπ τεβε. Η χαρά του εργοδότης δλδ :lol:

 

Στην πρώτη περίπτωση, αν δεν υπάρχουν προβλήματα, αυτό το ξέρεις ήδη μιας και είσαι εκεί, μην το κουνάς.

Δεν ξέρω για τι δουλειά μιλάς, αλλά όταν είσαι σε μικρή επιχείρηση με ανθρώπους που συνεννοείσαι, νιώθεις περισσότερο μέρος της κατάστασης, έχεις λόγο σε πολλά πράγματα, αναλαμβάνεις πρωτοβουλίες, μπορείς να είσαι πιο δημιουργικός πράγμα που σε κάνει να βαριέσαι λιγότερο, και τα προβλήματα που προκύπτουν μπορεί να λυθούν με μία πιο ανθρώπινη προσέγγιση τύπου "έλα ρε μαλάκα, αφού είναι έτσι".

 

 

Στην δεύτερη περίπτωση πιθανότατα θα έχεις να αντιμετωπίσεις τυπικούρες, ιεραρχίες, τα κόμπλεξ του κάθε μαλάκα και μία τυποποιημένη καθημερινότητα.

Είναι και θέμα χαρακτήρα, εγώ δεν τα αντέχω τα παραπάνω.

 

 

Αναλώσιμος είσαι και στις δύο περιπτώσεις, απλά στην μία μπορείς να το γνωρίζεις, στην άλλη μπορεί να φύγουν 10 σήμερα γιατί δεν βγαίνουν σωστά οι αριθμοί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω αφήσει μούσια /γένια δυο εβδομάδες και τώρα τα στρίβω . το μουστάκι με ενοχλεί λίγο γιατι πέρασε τα χείλη σε μάκρος .
αλλα είναι και πολύ άγρια . Λέω να αφήσω viking beard , καλή ιδέα ? α? Που μπορώ να βρω ιδέες πως θα τα κουρέψω/συμμαζέψω να μακρύνουν σωστά ?
 

Τον αδερφο μου θα τον τρελανω...

Ειμαι τουαλετα. Χτυπαει την πορτα μαλακα τελειωνεις..

Τι χτυπας ρε; Τωρα αρχισα να την παιζω. Αντε σηκω φυγε...

Φευγοντας κεει εσυ παιδι μου δεν παιζεσαι..

 

 

Μικροί παίζατε μπουνιές ? εγώ με το bro μου κάθε μέρα ξύλο και τσακωμοί μέχρι που μεγαλώσαμε και απλά τσακωνόμασταν χωρίς ξύλο
μετά που παντρεύτηκε και μετακόμισε όλα φτιάξανε , δεν τσακωνόμαστε (και δεν κάνουμε καιρό να βρεθούμε , απλά χαλαρώσαμε)
δύο κόκορες σε ενα κοτέτσι πάει πολύ 
είναι στη φύση μας να διεκδικούμε την περιοχή μας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εσυ δεν ήσουν στο αεροπλάνο για Γαλλια ρε;

 

Παραήμουν μέχρι και την Δευτέρα που πας πέρασε......You don't want to know

 

 

Νοw,ΑΥΤΟ θα πει κύριοι κρίση.Ορίστε πού μας καταντήσατε.Τσίλη του χρόνου ρε.Μη μασάς.

 

Πες τα ρε, πες τα!!!!!!

 

Δεν πήγα πουθενά να κρατήσω φράγκα για την έξοδο και τελικά le poul.....

 

Ντάξ πήγα μέχρι το....Λουτράκι, καλό ήταν κι αυτό :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μικροί παίζατε μπουνιές ? εγώ με το bro μου κάθε μέρα ξύλο και τσακωμοί μέχρι που μεγαλώσαμε και απλά τσακωνόμασταν χωρίς ξύλο

μετά που παντρεύτηκε και μετακόμισε όλα φτιάξανε , δεν τσακωνόμαστε (και δεν κάνουμε καιρό να βρεθούμε , απλά χαλαρώσαμε)

δύο κόκορες σε ενα κοτέτσι πάει πολύ 

είναι στη φύση μας να διεκδικούμε την περιοχή μας 

Φαντασου τεσσερης..

 

Μικροι πολλες φορες ηρθαμε στα χερια τωρα πλεον οχι... Μπορει να διαφωνισουμε αλλα μεχρι εκει, το σταματαει ειτε ο ενας ειτε ο αλλος...

 

Εμεις ειμαστε κατοχρονοι, αλλα δεν διαφερουμε στα θελω μας πολλοι.

 

Παλι καλα που τα αλλα δυο ειναι μικρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κάπως έτσι, ενώ ήμουν απρόσεχτος έκανα ότι κοροιδεύω :~~~~~~~~(((

 

ss-one_zpsb06de214.jpg

 

 

ΠΑΤΗΣΑ ΑΠΟΔΟΧΗ... ντρέπομαι, απλά ντρέπομαι. Αλλά θα διαπομπεύσω τον εαυτο μου γιατί το αξίζω.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...