Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Ό,τι χειρώτερο.Μαύρο με ξύδια.

 

Η αλήθεια είναι ότι το έχω ακούσει από διάφορους αυτό και είναι ο λόγος που δεν έχω τολμήσει να τα συνδυάσω ακόμη. Αλλά ισχύει όντως ή πρόκειται περί ουρμπανιάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι το έχω ακούσει από διάφορους αυτό και είναι ο λόγος που δεν έχω τολμήσει να τα συνδυάσω ακόμη. Αλλά ισχύει όντως ή πρόκειται περί ουρμπανιάς;

διαφέρει απο άνθρωπο σε άνθρωπο 

πιάσε μια μπύρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις κι αλλα τετοια στείλε. Μ'αρέσει να τα χαζεύω με τις ώρες.

 

Είχα βρει παλιά μια σελίδα με κόμιξ χριστιανικά, όπου ήταν κατα της εξέλιξης και άλλων, αλλα δεν μπορώ να το ξαναβρω ρε γαμώτο. Ήταν απόλαυση για το μυαλό να τα διαβάζεις.

 

Βασικά δεν έχω πολύ πράμα γιατί δεν έχω κρατήσει αρχείο δυστυχώς. Πάρε το "God warrior!" κι ελπίζω να σκάσει ο Toufas με το πυροβολικό, σίγουρα θα έχει ολόκληρο σκληρό γεμάτο με τέτοια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδια ατομα διαφορετικες αποψεις για το ιδιο θεμα.. Πολυ καλα παμε..

 

Θειος απο Αγγλια τα εγγονια του δεν τα βαζει να κανουν τιποτα, τα αγοραζει iphone 5/ps3 προσεχως ps4 σε παιδι 13 ετων, το αλλο του το εγγονι 19 δεν το παιρνει στο μαγαζι του να δουλεψει, απλα τον αφηνει να ζει στο λονδινο με εξοδα του παππου ή μπαμπα και να κανει το χομπι του να παιζει μπασο. Σε συζητηση που ειχαμε μου ειπε καποια μερα θα καταλαβει οτι δεν μπορει και θα το παρατησει, καθε καλοκαιρι τζαμπα διακοπες κερασμανες απο τον παππου.

 

Ο ιδιος(θειος μου) βλεπει εμας και μια μερα να ξενυχτισουμε και να μην κανουμε τα προβλεπομενα, πχ να βοηθησουμε τον πατερα στην δουλεια, να μην στρωσουμε εμεις το τραπεζι ή αν δεν το μαζεψουμε, του φανηκε περιεργο που δε επλινα τα πιατα εγω με τον αδερφο μου. Αν αγορασουμε εμεισ ενα κινητα στα 4 χρονια μεταχειρησμενα, λενε τα λεφτα τα χετε για πεταμα ή ηταν αναγκη,. Οταν δεν γινονται ολα αυτα μας αραδιαζουν πολλα επιθετα...

 

Πχ τεμπεληδες, κ@λοπαιδα, αχαιρευτα, ολα ετοιμα τα περιμενετε, δεν κανετε καλο κουμαντο κλπ..

 

Αλλα ετσι θα γινεται παντα τα δικα μας τα κουκουλωνουμε και τρεφομαστε με του διπλανου.

 

Τωρα φευγοντας μας λεει" μην κουραζεται την γιαγια" .. Ηθελα να τον πω της θειας σου αλλα εχει χαρη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εμενα ο συγκεκριμενος τολμουσε να μου πει λεξη θα του ελεγα:"πληρωνεις ακομα τα δικα σου μαμοθρεφτα ε?Ε?αρα μοκο.σσςς ουτε λεξη.ευχαριστω και αντιο σας.."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρισκάρεις έτσι να δημιουργηθεί παρεξήγηση μέσα στο σόϊ .. :/

 

Είμαι σε παρόμοια φάση .

 

Ο ξάδερφός μου έχει μια γκόμενα που τελείωσε τώρα την σχολή της και εγώ έχω ακόμα έναν χρόνο ( και οι 2 είμαστε σε διαφορετικά τμήματα αλλά ανήκουν στη σχολή επιστημών υγείας ) .

 

Ε , αυτομάτως θεία/θείος κλπ να επαινούν αυτήν ( την "νύφη" )και να μου λένε χίλιες-δγιό μαλακίες για το πόσο μεγάλη και τρομερή είναι , για το πόσο μεγάλη επιστήμονας είναι κλπ κλπ κλπ

και αυτομάτως να υποτιμάνε εμένα , να με υποβαθμίζουν και γενικά να με κάνουν να νοιώθω άσχημα .

 

Σε μια απόπειρα να τους βάλω στην θέση παρεξηγηθήκανε και γενικά ψιλομαλώσαμε .

 

Τους γράφω στα @@ μου αναγκαστικά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτιμω να παρεξηγηθώ απο να τους αφησω να μου τη λενε για να νιωθουν αυτοι καλυτερα.ουτε απο τους γονεις μου δεν δεχομαι αυτη τη συμπεριφορα. αλλα για να πω τη μαυρη αληθεια ποτε συγγενης δεν καταφερε να μου τη φερει και τη σχολη εχω τελειωσει στην ωρα μου και μια χαρα ολα.μονο με τη δουλεια παει κατι να παιξει.αλλα δεν μου τη λενε του στιλ πιασε δουλεια.ξερουν οτι κοιταω και οτι ειναι δυσκολα.μονο ενας θειος παινεύεται συνεχεια για το γιο του που δουλευει και βγαζει καλα λεφτα αλλα δεν τον παρεξηγώ τα αξιζει τα λεφτα αν και λιγο ρεμαλι ειναι δουλευταρας ο ατιμος ας τα βγαζει και ας τα τρωει.αλλα δεν μας το τριβει στη μουρη και ουτε μετα με κοιταζει με υφος περιεργο και υποτιμητικο.ισα ισα μου λεει οτι αν καταφερει να βρει κατι θα μου πει και με χαρτζιλικωνει :P .ετσι πρπει να ειναι οι συγγενεις αλληλεγγυη και οχι κοιτα εγω τι εχω και εσυ δεν εχεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρισκάρεις έτσι να δημιουργηθεί παρεξήγηση μέσα στο σόϊ .. :/

 

Είμαι σε παρόμοια φάση .

 

Ο ξάδερφός μου έχει μια γκόμενα που τελείωσε τώρα την σχολή της και εγώ έχω ακόμα έναν χρόνο ( και οι 2 είμαστε σε διαφορετικά τμήματα αλλά ανήκουν στη σχολή επιστημών υγείας ) .

 

Ε , αυτομάτως θεία/θείος κλπ να επαινούν αυτήν ( την "νύφη" )και να μου λένε χίλιες-δγιό μαλακίες για το πόσο μεγάλη και τρομερή είναι , για το πόσο μεγάλη επιστήμονας είναι κλπ κλπ κλπ

και αυτομάτως να υποτιμάνε εμένα , να με υποβαθμίζουν και γενικά να με κάνουν να νοιώθω άσχημα .

 

Σε μια απόπειρα να τους βάλω στην θέση παρεξηγηθήκανε και γενικά ψιλομαλώσαμε .

 

Τους γράφω στα @@ μου αναγκαστικά .

 

ολοι οι ελληνες εχουμε την ταση να μιλαμε παντα με υπερβολες (γι αυτο ειμαστε και γτπ καβαλα σαν λαος και σαν χωρα) και φυσικα ειμαστε πρωταθλητες στο σπορ της υποτιμησης και του εξεφτελισμου, αλλα οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...