Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω χοντρό πρόβλημα με μυρμήγκια στο σπίτι. Έχει κανείς καμία λύση εκτός τον κλασσικών ψεκασμών γιατί ήδη ψάχνω στο ebay να αγοράσω 2 ενήλικους μυρμηγκοφάγους; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Παιρνεις ποπ κορν, τους σπορους. Τους αλέθεις και κανεις μικρα βουναλάκια κοντα στις φωλιες των μυρμηγκιών. Πχιανει. Αλήθεια.

 

http://blayze.com/posts/how-do-you-get-rid-of-ants-with-popcorn καπου στο 1κ10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω χοντρό πρόβλημα με μυρμήγκια στο σπίτι. Έχει κανείς καμία λύση εκτός τον κλασσικών ψεκασμών γιατί ήδη ψάχνω στο ebay να αγοράσω 2 ενήλικους μυρμηγκοφάγους; 

Δοκίμασε ταλκ ή κανέλα ή φύλλα λεβάντας στη φωλιά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω χοντρό πρόβλημα με μυρμήγκια στο σπίτι. Έχει κανείς καμία λύση εκτός τον κλασσικών ψεκασμών γιατί ήδη ψάχνω στο ebay να αγοράσω 2 ενήλικους μυρμηγκοφάγους; 

αν βλέπεις συγκεντρωμένα μυρμήγκια σε έναν χώρο τότε "πότισε" ένα κομμάτι βαμβάκι με ξύδι βάλτο πάνω σε λίγο αλουμινόχαρτο και άστο στο σημείο όπου είναι τα μυρμήγκια. σε εμένα πέτυχε...έχω ακούσει και για ψειρόσκονη αλλά δεν το έχω εφαρμόσει

 

 

σσ. παρατήρησε από που βγαίνουν τα άτιμα, αν είναι από καμιά τρύπα σε πλακάκια κτλ φρόντισε να την καλύψεις με κάποιον τρόπο, για παράδειγμα χρησιμοποίησε στόκο

 

so true

543857_10152404320660110_5769441_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο mortgage μας έπεσε για πρώτη φορά οριακά κάτω από £1000 .Μόλις το τσέκαρα ονλαιν ,έκαναν την ενημέρωση πριν 10 μέρες κ ούτε καν ασχολήθηκαν να στείλουν γράμμα.Κλάιν I am not complaining,πάντα τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Γέροντας Παΐσιος: «Η Νεκρά Θάλασσα θα γίνει θάλασσα των νεκρών. Ο τάφος των Εβραίων».

 

 

*ρυθμικά* Εδώ θα γίνει ο τάαφος σας!

 

 

Σε ΔΦ..

 

Άγιος Κοσμάς ο Αιτωλός: «Τόσο αίμα στην Πόλη, που τα κατσίκια θα κολυμπάνε».

 

Πατέρας Τσίγκος: «Το αίμα στην Πόλη θα φτάνει μέχρι τον αστράγαλο που στο σκοτάδι θα νομίσουν ότι έσπασε κάποιο φράγμα».

 

Κοντά τα κατσίκια του Αιτωλού..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γέροντας Παΐσιος: «Τα πουλιά θα μην τα λογαριάζετε αλλά άμα δείτε τα ψάρια να έρχονται κοντά, έρχεται το ποθούμενο»

 

Μη σκέφτεστε τον ανταγωνισμό, άμα σας προσελκύσουν γυναίκες θα σκοράρετε.

 

Πατέρας Τσίγκος: «Η γριά θα λαχταρά το ’40»

 

7gUwd1s.jpg

 

IT'S HABBENING!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...