Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφορολόγητα, απλα πληρώνει την εισφορά του ταμείου του εδώ κάθε δίμηνο. Γύρω στα 600€ αν θυμάμαι σωστά.

 

Υπάρχει προοπτική όπως είπα. Δεν έχει κλείσει ούτε 6μηνο κάτω. Δεν μπορείς να τα έχεις όλα από την πρώτη μέρα έτοιμα και στρωμένα όπως θες.

 

Και εγώ με 1,5k ΜΙΚΤΑ, φεύγω (ευτυχώς για Δ.Ευρώπη :P). Θα έφευγα και με λιγότερα. Προοπτική και ελπίδα για καλύτερες μέρες, εξαιρετικα σημαντικά για πολίτες μιας χώρας που ξέχασαν την έννοια και των δυο λέξεων την τελευταία 5ετια!!

 

επαιρνες ή θα παιρνεις τοσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Μακάρι το παλικάρι να βρει καμιά δουλειά Ευρώπη/Αμερική τότε, ή έστω να παίρνει 2πλο/3πλα σε λίγα χρόνια, που και πάλι. Πάντως, είχα τελείως άλλη εικόνα για εκείνες τις περιοχές, μισθολογικά. Με την έννοια, ξεχνάς τη ζωή σου για 5-10 χρόνια ανάλογα με τις αντοχές του καθενός, αλλά μετά κάνεις ό,τι θέλεις με τις αποταμιεύσεις.

Όσο για το τελευταίο, κάτσε να πήξει το μάτι του 2-3 χρόνια ακόμα Πακιστανομαύρους και Άραβες όλη μέρα, χωρίς ένα μπούτι να σπάει η μονοτονία και θα δεις . :-D

Υπαρχουν και αυτα που λες. Το ότι ξεκίνησε με 2 δεν σημαίνει ότι θα μείνει σε αυτα.....

 

Στην δουλεια του πέρα από Ελληνες έχει Ινδους και Νοτιοκορεατες. Ευτυχώς οι Ελληνες ζουν ξεχωριστά γιατι όταν τους τοποθέτησαν όλους μαζι έγινε ένα δεύτερο '21 :lol:

 

Μόλις ολοκληρωθεί το έργο που είναι τώρα, θα παει και η γυναίκα του κάτω. Απαγορεύεται αυτή τη στιγμή να μπουν στο εργοτάξιο,μέσα στο οποίο ζουν, τρίτοι λόγω της φύσης του έργου (πυρηνικό εργοστάσιο αν δεν κάνω λάθος)

 

επαιρνες ή θα παιρνεις τοσα;

ΘΑ παίρνω, ανεβαίνω το επόμενο διάστημα, μπορεί και σε λιγότερο από μήνα να είμαι εκεί (εχω ακόμα κάποια θέματα να ρυθμισω με το μάστερ εδω).

 

Σαν λεφτά δεν είναι πολλά και το ξέρω αλλά....υπάρχουν προοπτικές και έχω άμεση ανάγκη ψυχολογικά να φύγω από την Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.υπάρχουν προοπτικές και έχω άμεση ανάγκη ψυχολογικά να φύγω από την Ελλάδα.

Αγγλία, Βέλγιο, Γαλλία, Σκωτία, Chrisxxx πιάσε καμια ΓερμανοΕλβετία να διοργανώνουμε InsomniaTours σε κανα δίχρονο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγγλία, Βέλγιο, Γαλλία, Σκωτία, Chrisxxx πιάσε καμια ΓερμανοΕλβετία να διοργανώνουμε InsomniaTours σε κανα δίχρονο.

 

 Ειμαι ρατσιστης δεν παω σε Γερμανο-Ελβετιες :-D άλλο, άλλο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλέτα κοτόπουλο που σχεδόν ξεπαγώσανε και μετά ξαναπαγώσανε μπόλικες φορές, έως που σήμερα ξεπαγώσανε και έμειναν εντελώς χωρίς ψύξη κάποιες ώρες. Τα βράζω/ψήνω καλά και κάνω την προσευχή μου ή στα αδέσποτα? (που δεν έχει κιόλας η γειτονιά γμτ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλέτα κοτόπουλο που σχεδόν ξεπαγώσανε και μετά ξαναπαγώσανε μπόλικες φορές, έως που σήμερα ξεπαγώσανε και έμειναν εντελώς χωρίς ψύξη κάποιες ώρες. Τα βράζω/ψήνω καλά και κάνω την προσευχή μου ή στα αδέσποτα? (που δεν έχει κιόλας η γειτονιά γμτ).

 

TΙ σου φταίξαν τα καημένα τα αδέσποτα?  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ειμαι ρατσιστης δεν παω σε Γερμανο-Ελβετιες :-D άλλο, άλλο! 

Τώρα που είπες "είμαι ρατσιστής δεν πάω" μου 'ρθε φλασιά.

 

Μια πρώην συμφοιτήτρια, Σουηδέζα, κάνει ένα graduate πρόγραμμα σε πολυεθνική και κάθε 6 μήνες θα αλλάζει τόπο διαμονής για να δει όλα τα department της εταιρίας. Τώρα έκανε ένα 6μηνο Λονδίνο, και η επόμενη επιλογή ήταν ή  στο τμήμα της Σουηδίας ή στο τμήμα της Ισπανίας.

 

Τυχαίνει το τμήμα της Σουηδίας, εκτός από τη χώρα της να είναι και κοντά στο πατρικό της, οπότε ξέρω γω εφόσον έχει κι αυτή να πατήσει πάτρια από τα 18 φανταζόμουν ότι δεν έπαιζε δίλλημα. Στο κάτω κάτω, κι από Ταγκανίκα να ήταν, είχε να διαλέξει εργασιακό κλίμα Σουηδίας vs εργασιακό κλίμα Ισπανίας, οπότε ξανά δεν έπαιζε δίλλημα (νόμιζα).

 

Η απάντηση της ήταν "Φυσικά και Ισπανία, δεν το σκέφτηκα καν. Να γυρίσω Σουηδία να κάνω τι, τώρα που μου δίνεται η ευκαιρία θέλω να γυρίσω τα πάντα. Άσε που αγαπάω το κλίμα στη νότια Ευρώπη". Η κοπέλα Σουηδία είχε φάμιλυ/γνωστούς/φίλους/συγγενείς, Ισπανία πάει σαν την καλαμιά στον κάμπο. Χώρια τα έξοδα/ταλαιπωρία. Κι είναι και κοπέλα.

 

Εντελώς διαφορετικός τρόπο σκέψης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TΙ σου φταίξαν τα καημένα τα αδέσποτα?  :(

lol, το περίμενα. Δεν μου φταίνε σε τίποτα απολύτως, το αντίθετο. Αλλά όταν τρώνε μέσα από τα σκουπίδια κα τις βρωμιες, κάτι που εμένα κι εσένα θα μας έστελναν αδιάβαστους, μάλλον έχουμε διαφορετικές ανθεκτικότητες στο τι ενοχλεί το στομάχι μας, δε νομιζω να τα βλάψει καλομαγειρεμένο κοτόπουλο. Τεσπα, δεν θα έδινα με τίποτα κατι που ξέρω ότι είναι χαλασμένο, στον κάδο και τέρμα. Εδώ απλά δεν είμαι σίγουρη αν και οπτικά/μυρωδιά τουλάχιστον δεν βλέπω κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol, το περίμενα. Δεν μου φταίνε σε τίποτα απολύτως, το αντίθετο. Αλλά όταν τρώνε μέσα από τα σκουπίδια κα τις βρωμιες, κάτι που εμένα κι εσένα θα μας έστελναν αδιάβαστους, μάλλον έχουμε διαφορετικές ανθεκτικότητες στο τι ενοχλεί το στομάχι μας, δε νομιζω να τα βλάψει καλομαγειρεμένο κοτόπουλο. Τεσπα, δεν θα έδινα με τίποτα κατι που ξέρω ότι είναι χαλασμένο, στον κάδο και τέρμα. Εδώ απλά δεν είμαι σίγουρη αν και οπτικά/μυρωδιά τουλάχιστον δεν βλέπω κάτι...

 

Επειδή είπες ότι δεν έχει η γειτονιά αδέσποτα νόμιζα ότι τα έχεις ξεπαστρέψει ήδη με αυτά που τους δίνεις.  :lol:  Και τώρα ετοιμάζεσαι για σαφάρι και σε άλλες γειτονιές.  :ph34r:

 

 

 

 

 

 

Προφανώς και έχουμε διαφορετικές ανθεκτικότητες. :)  Αφού και οπτικά όμως είναι εντάξει και δε σου βγάζει κάτι η μυρωδιά δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις αφού το ψήσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς διαφορετικός τρόπο σκέψης.

 

Ή παντελής άγνοια της κατάστασης στο νότο.....

 

Ξέρουν ότι υπάρχει κρίση, δεν μπορούν ωστόσο να αντιληφθούν τις συνέπειες αυτής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOL

Μασουλάω τηγανιά αυτή τη στιγμή. Αν ζω μέχρι το βράδυ, θα τιμήσω και τα υπόλοιπα =P

Το πολυ πολυ να εχεις εναν πονοκοιλο και να τρεχεις στην τουαλετα...

 

Αν ειναι κοτοπουλο εχει πολλους κινδυνους οπως σαλμονελα ...καλυτερα να το πεταξεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...