Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για πόσα στο ντουμπάι;

 

 Δεν ρωτησα, ειπα να δωσω μια ευκαιρια στην Ελλάδα ακομα και μετα βλέπουμε. Ειχε παει ενας μαθητης του και μου ειπε ότι εψαχναν ατομα, να κανω τα χαρτια μου κλπ Μπορει να ηταν και Καταρ και να μπερδευομαι εγω. Τεσπα καπου εκει στους Αραβες υποστηρικτες της ΒP ηταν. Βεβαια δεν ξερω ποτε αν αποτελεσει μια τετοια χωρα επιλογη για να παω ποτε, περα απο διακοπες. Δε νομιζω να τη παλεψω και πολυ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Σημερα βγηκα στην Καλικρατεια..

 

Τοσους πολλους αστυνομικους ειχα καιρο να δω.. Εγραφαν αμαξια, τα σταματουσαν για ελεγχο, τα μαγαζια ειχαν πολυ χαμηλη μουσικη, πιασανε εναν εγχρωμο που πουλουσε τσαντες(τον ψιλολυπηθηκα ετσι που του την πεσανε) και αλλα πολλα..

 

Δεν ξερω τι σκατα ψαχνανε ή τι αλλο γυραυανε, παντως η παρασκευη μαμηθηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποκλιθήτε στη παρτ ταιμ διδακτορική Τοξοβολάρα σας να πούμε.

 

Έμειναν μόνο τα refs κ τελικά βγήκε 7.800 λέξεις το ρηπορτ το οποίο προφανέστατα γαμεί!!Αύριο οι τελευταίες πινελιές κ σουτο στον σούπερ.Συν οτι βγήκε με 6 μέρες αβάντα μέχρι να επιστρέψω στη δουλειά.

 

Αυτά συμβαίνουν όταν ο Τόξος σας πορώνεται.Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου κ provided οτι θα έχω διθυραμβικά feedback από τον σούπερ (που οκ πάντα έχω) θα ξανα ασχοληθώ με το διδακτορικό καλό Γενάρη 2014 για κανα δυο βδομάδες field work κ ψιλο data collection.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ για όσους το χάσανε από το μπούγιο στο γκέι νήμα.Η πιλοτική εκπομπή των Gay News με παρουσιαστή τον Τριμέγιστο.Από Σεπτέμβρη λέω σε σταθερή εκπομπή

 

 

Intro by Chill

 

http://ge.tt/1FxPVVU/v/0

 

Gay News by TOXOVOLOS_UK Vol.1

 

http://ge.tt/7xqPTRo/v/0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φετος. Ανηφορισα ξανα στη Θεσσαλονικη. Το βλέπουμε για εξωτερικο. Με ψηνει ενας καθηγητης μου για δουλεια στο Ντουμπαι αλλά είδα οτι πιάνει 30 βαθμους το χειμώνα και 50 το καλοκαιρι και δεν ψηνομαι. :-D

 

 Εχω scanner, σκεφτηκα τη λύση της φωτογραφιας αλλά μου φανηκε πολυ ψευτικο το αποτέλεσμα!

Κολλητός κατέβηκε κάτω τον Μάρτη. Είναι σε ενα έργο στη μέση του πουθενα και έχει μια διπλή αργία άδεια κάθε δεκαπέντε όπου έρχεται σε επαφή με τον πολιτισμό (πηγαίνει στο αμπου νταμπι). 12ωρο,2000€.....η βασική του διασκέδαση είναι το Skype. Καλομαθημενος μέχρι αηδιας αλλά ούτε καν βλέπει επιστροφή στην Ελλάδα σαν επιλογή. Ο καιρός είναι ένα τεράστιο ζήτημα, ιδίως γί´αυτόν που αρκετές ώρες τις περνάει.....έξω!!! Δύσκολες συνθήκες και σίγουρα όχι για τον καθένα. Ωστόσο από το να μείνεις εδώ, πας βλέπεις τι και πως και κινησαι αναλόγως. Τι να την κανεις εξάλλου την Ελλάδα αν δεν μπορείς να την χαρεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολλητός κατέβηκε κάτω τον Μάρτη. Είναι σε ενα έργο στη μέση του πουθενα και έχει μια διπλή αργία άδεια κάθε δεκαπέντε όπου έρχεται σε επαφή με τον πολιτισμό (πηγαίνει στο αμπου νταμπι). 12ωρο,2000€.....η βασική του διασκέδαση είναι το Skype.

Chill, μηχανικός ή ανειδίκευτος? Μου φαίνονται "αστεία" λεφτά για τις ώρες που δουλεύει, το μέρος που δουλεύει και γενικά το lifestyle που έχει. Κι αν επιτρέπεται, υπάρχει προοπτική για άνοδο ή είναι one-off έργο?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chill, μηχανικός ή ανειδίκευτος? Μου φαίνονται "αστεία" λεφτά για τις ώρες που δουλεύει, το μέρος που δουλεύει και γενικά το lifestyle που έχει. Κι αν επιτρέπεται, υπάρχει προοπτική για άνοδο ή είναι one-off έργο?

Μηχανικός με 3 χρόνια προϋπηρεσία. Συμφώνησε προφορικά να παει με 3000€. Εργαζόταν στην συγκεκριμένη εταιρία στην Ελλάδα για κάποιο διάστημα, άνεργος τα τελευταία 2 χρόνια......το λέω για να δικαιολογήσω την προφορική συμφωνία. Όταν κατέβηκε του είπαν ότι τελικά 2 θα παίρνεις γιατι έχουμε υπέρ προσφορά εργαζομένων....η αμέσως επόμενη φουρνιά προσλήφθηκε με ακόμα λιγότερα....στον δε δικό μας κλάδο οι δουλειές είχαν περίπου τα μισά ή τα 2/3 των χρημάτων αυτών ως μισθό. Του παρέχεται τροφή και στέγη και οι πληρωμές δεν είναι παντα με τον μήνα.

 

Υπάρχει προοπτική και γί´αυτόν τον λόγο κατέβηκε. Το βασικό πρόβλημα έγκειται στο γεγονός ότι πήγε τόσες χιλιάδες χιλιόμετρα μακριά για να εξακολουθει να έχει έλληνες εργοδότες.....

 

Στην Ελλάδα κατα δήλωση του θα επέστρεφε μόνο στην κάσα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι το παλικάρι να βρει καμιά δουλειά Ευρώπη/Αμερική τότε, ή έστω να παίρνει 2πλο/3πλα σε λίγα χρόνια, που και πάλι. Πάντως, είχα τελείως άλλη εικόνα για εκείνες τις περιοχές, μισθολογικά. Με την έννοια, ξεχνάς τη ζωή σου για 5-10 χρόνια ανάλογα με τις αντοχές του καθενός, αλλά μετά κάνεις ό,τι θέλεις με τις αποταμιεύσεις.

Όσο για το τελευταίο, κάτσε να πήξει το μάτι του 2-3 χρόνια ακόμα Πακιστανομαύρους και Άραβες όλη μέρα, χωρίς ένα μπούτι να σπάει η μονοτονία και θα δεις . :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2000 καθαρα; Αφορολογητα ή οχι; Πικρα το προγραμμα ρε συ.. Νταξει να πας εξω αλλά να μπορεις να ζησεις πέρα απο τη δουλεια...

 

Αφορολόγητα, απλα πληρώνει την εισφορά του ταμείου του εδώ κάθε δίμηνο. Γύρω στα 600€ αν θυμάμαι σωστά.

 

Υπάρχει προοπτική όπως είπα. Δεν έχει κλείσει ούτε 6μηνο κάτω. Δεν μπορείς να τα έχεις όλα από την πρώτη μέρα έτοιμα και στρωμένα όπως θες.

 

Και εγώ με 1,5k ΜΙΚΤΑ, φεύγω (ευτυχώς για Δ.Ευρώπη :P). Θα έφευγα και με λιγότερα. Προοπτική και ελπίδα για καλύτερες μέρες, εξαιρετικα σημαντικά για πολίτες μιας χώρας που ξέχασαν την έννοια και των δυο λέξεων την τελευταία 5ετια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...