Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστεύετε ότι πρόκειται για απλό ξεκαθάρισμα λογαριασμών ή απλά γουστάρει; Το δεύτερο θα έλεγα εγώ, όπως και να έχει εμείς σε αυτή την ηλικία τις δέρναμε κάτι τέτοιες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

 

Αύριο που 'ναι και δύσκολη μέρα θα δοκιμάσω το γλυκό σου. Ψήθηκα άσχημα. Αν έχεις και καμιά άλλη συνταγή στείλε να ξέρουμε.

 

 

 

έφτιαξα μπάρες για το πρωί  :-D 

 

έψησα στο φούρνο τα αμύγδαλα να γίνουν crispy όπως μου αρέσουν

έβαλα το μείγμα αφού το ανακάτεψα (κανέλα/ταχίνι/ελάχιστο μπέκιν/2 ζαχαρίνες/ασπράδια) στο φούρνο στους 180 και το έβγαλα όταν κατάλαβα ότι ήταν εύπλαστο. 

 

το ανακάτεψα με τα αμύγδαλα και έπλασα 3ης μπάρες που τις έβαλα σε polybag και στο ψυγείο (αφότου πάγωσε ofc)

δεν ξέρω αλλα αυτό ειναι απο τα αγαπημένα μου πρωινά για κετο 

την προηγούμενη φορά που ημουν σε κετο ολο αυτό έφτιαχνα 

βέβαια παίζει ρόλο οτι μου αρέσει και το ταχίνι 

 

θα ψάξω για συνταγές να φτιάξω κανα άλλο γλυκό 

απ ότι είδα με μια γρήγορη ματιά στο link του toufa υπάρχει πολύ πράμα ! B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι μου κάνεις βραδιάτικα !

δώσε συνταγές στο λαό ! B)  B)

 

Εδω εχει πολλες συνταγες ..-->http://www.sintagespareas.gr/sintages/category/mpares.html

αυτά θα τα τιμήσω το χειμώνα σε περίοδο bulking 

έγινε bookmark  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xθες βοηθουσα ολη μερα τον αδερφο μου στη μετακομιση του ιατρειου του. Απο πρωτο οροφο σε πρωτο οροφο χωρις ασανσερ (στο πρωτο δεν υπηρχε καν στο δευτερο δε λειτουργουσε τη μια και μοναδικη κωλομερα που θα πληρωνα για να λειτουργει). Σημερα δε νιωθω ολα τα μελη μου και επισης ποναω σε σημεια που δεν ηξερα καν πως διεθεταν μυες. 

Μαλλον ειμαι αγυμναστος. Χειμωνα αρχιζω γυμναστηρι.

Προτού πας. Ποια η σχέση σου γενικότερα με το γυμναστήρ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προτού πας. Ποια η σχέση σου γενικότερα με το γυμναστήρ?

Πηγαινα παλιοτερα αλλα το βαριομουν και τελικα το σταματησα. Εξακολουθω να βαριεμαι τη φαση βεβαια, αλλα ειναι κατι που θελω (εκγυμναση) οποτε αναγκαστικα θα παω. Απλα θα πρεπει να βρω τροπο να το φερω στα μετρα μου οσο μπορω σε θεμα ωρων και αντιμετωπισης (να με κανω δλδ να το γουσταρω οπως εχω ακουσει πολλους που το αντιμετωπιζουν ετσι :lol:)

 

Εναλλακτικα εχω σκεφτει και την εκδοχη της πολεμικης τεχνης, αλλα το Krav Maga που μου αρεσει (και παει και ενας φιλος) μου φαινεται αφενος μεν πολυ pro για τα δεδομενα μου, αφετερου δε εχει το αρνητικο (οπως ολες) του "Θα πας τοτε που γινονται τα μαθηματα και οχι οποτε θελεις/μπορεις"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα βρεγμένα μαλλιά απο λούσιμο και όπως άναψα το φωτιστικό έσταξε νερό κ έσκασε η λάμπα 
κοίτα τι μπορείς να πάθεις  :mellow: 
αν βιδώσω άλλη αυριο θα ειναι οκ το φωτιστικό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηγαινα παλιοτερα αλλα το βαριομουν και τελικα το σταματησα. Εξακολουθω να βαριεμαι τη φαση βεβαια, αλλα ειναι κατι που θελω (εκγυμναση) οποτε αναγκαστικα θα παω. Απλα θα πρεπει να βρω τροπο να το φερω στα μετρα μου οσο μπορω σε θεμα ωρων και αντιμετωπισης (να με κανω δλδ να το γουσταρω οπως εχω ακουσει πολλους που το αντιμετωπιζουν ετσι :lol:)

 

Εναλλακτικα εχω σκεφτει και την εκδοχη της πολεμικης τεχνης, αλλα το Krav Maga που μου αρεσει (και παει και ενας φιλος) μου φαινεται αφενος μεν πολυ pro για τα δεδομενα μου, αφετερου δε εχει το αρνητικο (οπως ολες) του "Θα πας τοτε που γινονται τα μαθηματα και οχι οποτε θελεις/μπορεις"

 

Aμα δεν γουσταρεις γυμναστηριο, ασ'το. Θα καταληξεις να πηγαινεις, να βαριεσαι και να μην κανεις δουλεια.

 

Σκεψου ενα απο τα παρακατω:

 

κολυμβητηριο

τεννις

πυγμαχια

 

Και τα 3 προσφερουν ολοκληρωμενη εκγυμναση του σωματος σου. Do it!

Επεξ/σία από linkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Aμα δεν γουσταρεις γυμναστηριο, ασ'το. Θα καταληξεις να πηγαινεις, να βαριεσαι και να μην κανεις δουλεια.

 

Σκεψου ενα απο τα παρακατω:

 

κολυμβητηριο

τεννις

πυγμαχαια

 

Και τα 3 προσφερουν ολοκληρωμενη εκγυμναση του σωματος σου. Do it!

Αυτο το φοβαμαι πολυ. :P

 

Πλακα πλακα η πυγμαχια δε φαινεται ασχημη ιδεα και δε μου ειχε περασει απο το μυαλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το φοβαμαι πολυ. :P

 

Πλακα πλακα η πυγμαχια δε φαινεται ασχημη ιδεα και δε μου ειχε περασει απο το μυαλο...

 

Ναι ρε, ψησου! Η πυγμαχια ειναι τρελη αεροβια ασκηση, γυμναζεις ολο σου το σωμα, οχι μονο χερια οπως πολλοι λανθασμενα πιστευουν. Εισαι συνεχως στις μυτες των ποδιων και κινεισαι. Επισης, ουτε ειναι απαραιτητο οτι θα πας και θα σου σπασουν τα μουτρα κλπ..

 

Βρες μια καλη "καθαρη" σχολη και τραβα, θα γουσταρεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το φοβαμαι πολυ. :P

 

Πλακα πλακα η πυγμαχια δε φαινεται ασχημη ιδεα και δε μου ειχε περασει απο το μυαλο...

Ύστερα από πέντε χρόνια προπόνησης K-1 (kick boxing) μπορώ να σου πω ότι η πυγμαχία πραγματικά είναι το ιδανικότερο άθλημα που μπορεί να επιλέξει κάποιος. Βέβαια εάν από αντοχή δεν τα πας και πολύ καλά, καλό θα ήταν παράλληλα να βγαίνεις όποτε ευκαιρήσεις έξω για τρέξιμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ύστερα από πέντε χρόνια προπόνησης K-1 (kick boxing) μπορώ να σου πω ότι η πυγμαχία πραγματικά είναι το ιδανικότερο άθλημα που μπορεί να επιλέξει κάποιος. Βέβαια εάν από αντοχή δεν τα πας και πολύ καλά, καλό θα ήταν παράλληλα να βγαίνεις όποτε ευκαιρήσεις έξω για τρέξιμο.

 

Για πες περισσοτερες πληροφοριες γιατι με ενδιαφερει. Στην προπονηση τι ειδους τραυματισμους μπορεις να εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...