Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε τούφα μπορεί να σου φανεί τραγικό αυτό που κάνω, αλλά βάζω μέσα κακάο και το σκίζω λέμε. Στραγγιστό πλήρες.

Και Μερέντα δοκίμασε να βάλεις. Άλλο πράμα! Κάντο και θα με θυμηθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Ρε τούφα μπορεί να σου φανεί τραγικό αυτό που κάνω, αλλά βάζω μέσα κακάο και το σκίζω λέμε. Στραγγιστό πλήρες.

τραγικο?σε εχω!εγω παλια ετρωγα γιαουρτι(2% αλλα και ελαφρυ σε πήλινο) με παριζα ,μουσταρδα και αν εβρισκα εριχνα κανα μαρουλι/καροτο.μουαχαχαχα οποιος το εβλεπε εριχνε το σαγονι.

 

τωρα που το σκεφτομαι λεω να το ξαναρχισω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα αυτο

 

gickr-com_72e37643-a3c1-a604-c974-88a3ea

θα το δοκιμασω για βραδινο :-D

Καπου ειχα ενα video πως να το τυλιξεις με αλουμινοχαρτο σαν πιτογυρο, αν θες να το ψαξω

Ρε τούφα μπορεί να σου φανεί τραγικό αυτό που κάνω, αλλά βάζω μέσα κακάο και το σκίζω λέμε. Στραγγιστό πλήρες.

Σαν cheesecake το φανταζομαι, αρα θα γαμει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν cheesecake το φανταζομαι, αρα θα γαμει

 

Πιο κοντά σε παγωτό ορ σμθ είναι. Σε κάθε περίπτωση είναι καλό υποκατάστατο για γλυκό.

 

Και Μερέντα δοκίμασε να βάλεις. Άλλο πράμα! Κάντο και θα με θυμηθείς.

 

Δεν είναι ακριβώς η φάση μου η μερέντα αυτή την περίοδο =ρ

Συζητάμε για δίαιτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα το go to γλυκο ηταν κρεμα γαλακτος χτυπημενη η μιση με 100% σοκολατα και stevia και η αλλη μιση χτυπημενη με φυστικοβουτυρο και βανιλια, και μετα στην καταψυξη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο κοντά σε παγωτό ορ σμθ είναι. Σε κάθε περίπτωση είναι καλό υποκατάστατο για γλυκό.

και εγώ είχα καμια 25γρ κακάο στο πρωινό μου πριν την κέτο

έφτιαχνα πρωινό με 2 κρόκους , 6 ασπράδια ,100γρ βρώμη ,λίγο μπέκιν, ξύσμα πορτοκαλιού ή βανίλια (ανάλογα την εποχή) κέικ και μετά χτύπαγα κακάο με λίγο γάλα , έσπαγα 2-3 ζαχαρίνες μέσα και το έβαζα πάνω στο κεικ μαζι με κανέλα . Δεν μου είχε ερθει όρεξη για γλυκό , με κάλυπτε

 

τώρα γλυκό θα παίξει σε carb up , λογικά κανα kg παγωτό , παρέα με την pizza χαχαχαχαχα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ακριβώς η φάση μου η μερέντα αυτή την περίοδο =ρ

Συζητάμε για δίαιτα.

Πφφφφ, ποιος κάνει δίαιτα εν έτη 2013; :P

 

Πλάκα-πλάκα έχω αρχίσει κι εγώ να μαλακώνω στην κοιλίτσα, πρέπει να προσέξω λίγο την διατροφή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα το go to γλυκο ηταν κρεμα γαλακτος χτυπημενη η μιση με 100% σοκολατα και stevia και η αλλη μιση χτυπημενη με φυστικοβουτυρο και βανιλια, και μετα στην καταψυξη

πόσο υδατάνθρακα έχει πάνω κάτω?

δώσε καμια ιδέα αμα ειναι :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή φάση! θα το κοιτάξω
εντομεταξύ γιατι δεν αναγράφουν μακροσυστατικά στα περισσότερα τρόφιμα ? βλέπω Αμέρικα έχει ταμπελάκι που περιγράφει αναλυτικά τι περιέχει , εδώ γράφουν μονο συστατικά και κάτι ξεκάρφωτα "μπορεί να περιέχει ξυρούς καρπούς λολ" :wacko:


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή φάση! θα το κοιτάξω

εντομεταξύ γιατι δεν αναγράφουν μακροσυστατικά στα περισσότερα τρόφιμα ? βλέπω Αμέρικα έχει ταμπελάκι που περιγράφει αναλυτικά τι περιέχει , εδώ γράφουν μονο συστατικά και κάτι ξεκάρφωτα "μπορεί να περιέχει ξυρούς καρπούς λολ" :wacko:

 

 

 

Θα λέει "Μπορεί να περιέχει ίχνη ξυρών καρπών" επειδή υπάρχει η πιθανότητα στο εργοστάσιο από το οποίο παράγεται το τάδε τρόφιμο να παράγονται και ξηροί καρποί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή φάση! θα το κοιτάξω

εντομεταξύ γιατι δεν αναγράφουν μακροσυστατικά στα περισσότερα τρόφιμα ? βλέπω Αμέρικα έχει ταμπελάκι που περιγράφει αναλυτικά τι περιέχει , εδώ γράφουν μονο συστατικά και κάτι ξεκάρφωτα "μπορεί να περιέχει ξυρούς καρπούς λολ" :wacko:

 

 

 

ο νομος στην ΕΕ δεν ειναι οτι πρεπει να λεει? Δεν τα εχει σε ταμπελακι παντως. ΑΑΑΑΑ και το πιο σημαντικο: οι υδατανθρακες που αναφερουν τα τροφιμα μεσα στην ΕΕ ειναι net carbs παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα το go to γλυκο ηταν κρεμα γαλακτος χτυπημενη η μιση με 100% σοκολατα και stevia και η αλλη μιση χτυπημενη με φυστικοβουτυρο και βανιλια, και μετα στην καταψυξη

 

δεν στελνεις κι απο εδω ενα κεσεδακι απ αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...