Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

τώρα φέυγω για 10 μέρες ελεύθερο και παίζει η μάνα μου να πεθάνει αν δεν έχω κινητό.

Και ταπεράκι με κεφτεδάκια που θα σου στέλνει αν κάνεις ελεύθερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μωρέ και εγω το πρώτο που έκανα ήταν skroutz. Απλα λέω γενικά αν ξέρετε κανα μαγαζί Αθήνα που να μπορώ να βρώ και κανα μεταχειρισμένο κτλ. Γιατι δεν ψήνομαι να δώσω 20€, τσιμα τσίμα βγαίνω...

 

Στο κέντρο δεν είναι κάτι μαγαζιά που συνήθως τα δουλεύουν ξένοι και πουλάνε "μεταχειρισμένα";

Ξέρετε κανένα, εκεί παίζει να βρώ κα΄τι σε αυτήν την τιμή;

Και ταπεράκι με κεφτεδάκια που θα σου στέλνει αν κάνεις ελεύθερο;

Εσυ όταν κάνεις παιδιά και πάνε ελεύθερο να μην επικοινωνείς καθόλου. Δεν βρίσκω παράλογο να θέλει η γυναίκα να μαθαίνει ανα δύο ημέρες αν ζω ή πέθανα. Εμείς σαν παιδιά τους δεν το σκεφτόμαστε και τους γράφουμε στα π@πάρια μας. Πολλάκις το έχω κάνει αλλα άμα μπείς στην θέση τους δεν θα ένιωθες και τόσο ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ όταν κάνεις παιδιά και πάνε ελεύθερο να μην επικοινωνείς καθόλου. Δεν βρίσκω παράλογο να θέλει η γυναίκα να μαθαίνει ανα δύο ημέρες αν ζω ή πέθανα. Εμείς σαν παιδιά τους δεν το σκεφτόμαστε και τους γράφουμε στα π@πάρια μας. Πολλάκις το έχω κάνει αλλα άμα μπείς στην θέση τους δεν θα ένιωθες και τόσο ωραία.

Έχω δύο, φέτος η μεγάλη (10) πήγε 5 ημέρες εκδρομή με το σχολείο, απαγορευόταν η επικοινωνία. Δεν μας χάλασε. Αυτή η νοοτροπία του "αν ζει ή αν πεθαίνει" δεν έχει να κάνει ούτε με αγάπη, ούτε με ενδιαφέρον για την ασφάλεια. Απλή εξαρτητική συμπεριφορά είναι. Αν είσαι γονιός έτσι κι αλλιώς βλέπεις κίνδυνο και μαζί σου να είναι. Δεν είναι όμως λόγος να τους μεταδώσεις την εξαρτητική σου ανασφάλεια ή να τα κρατάς σε "γυάλα". Live and let live.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εσυ όταν κάνεις παιδιά και πάνε ελεύθερο να μην επικοινωνείς καθόλου. Δεν βρίσκω παράλογο να θέλει η γυναίκα να μαθαίνει ανα δύο ημέρες αν ζω ή πέθανα. Εμείς σαν παιδιά τους δεν το σκεφτόμαστε και τους γράφουμε στα π@πάρια μας. Πολλάκις το έχω κάνει αλλα άμα μπείς στην θέση τους δεν θα ένιωθες και τόσο ωραία.

 

αυτο το πραμα με τις μαναδες δεν το καταλαβα ποτε, εγω ζω 2000 Km μακρια της και με παιρνει τηλεφωνο 2 φορες το μηνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δύο, φέτος η μεγάλη (10) πήγε 5 ημέρες εκδρομή με το σχολείο, απαγορευόταν η επικοινωνία. Δεν μας χάλασε. Αυτή η νοοτροπία του "αν ζει ή αν πεθαίνει" δεν έχει να κάνει ούτε με αγάπη, ούτε με ενδιαφέρον για την ασφάλεια. Απλή εξαρτητική συμπεριφορά είναι. Αν είσαι γονιός έτσι κι αλλιώς βλέπεις κίνδυνο και μαζί σου να είναι. Δεν είναι όμως λόγος να τους μεταδώσεις την εξαρτητική σου ανασφάλεια ή να τα κρατάς σε "γυάλα". Live and let live.

Τέσπα

 

αυτο το πραμα με τις μαναδες δεν το καταλαβα ποτε, εγω ζω 2000 Km μακρια της και με παιρνει τηλεφωνο 2 φορες το μηνα

Εγω δεν έχω θέμα να μιλάω με την μάνα μου. Με ενδιαφέρει να μαθαίνω πως ζεί και τι κάνει. Σε κάποια χρόνια θα πεθάνει και δεν μιλάω καθόλου. Μια φορά την βδομάδα μιλάμε (στο ίδιο σπίτι μένουμε αλλα εγω δεν είμαι ποτέ σπίτι)...

 

Τώρα οι διακοπές είναι άλλη φάση. Θέλω αν δύο μέρες να στέλνω ένα μήνυμα οτι είμαι καλα. Και η μάνα μου κάνει διακοπές και δεν γουστάρω να είναι αγχωμένη χωρίς λόγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που είπε ο από πάνω του από πάνω. Το να την ενημερώνεις ανά κάποιες μέρες για το εάν είσαι καλά δεν πάει να πει ότι υπάρχει κόλλημα. Απλά υπάρχει ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω να περάσω μία βόλτα απο κέντρο μπας και βρώ κανα "μεταχειρισμένο" στα 10€ αλλιώς θα τσιμπήσω το samsung.

 

Και μία συμβουλή σε όσους θεωρούν φλωριά να μιλάνε με τους δικούς τους. Ένα διπλό εγκεφαλικό μπορεί να σας ξυπνήσει και να καταλάβετε οτι στην ουσία δεν ξέρετε με ποιους μένετε (Εγω πάντως έτσι ξύπνησα πριν δύο χρόνια). Προλάβετε το.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που είπε ο από πάνω του από πάνω. Το να την ενημερώνεις ανά κάποιες μέρες για το εάν είσαι καλά δεν πάει να πει ότι υπάρχει κόλλημα. Απλά υπάρχει ενδιαφέρον.

 

Αν δεν είσαι καλά δηλαδή; Θα πάρεις την μαμά σου ή τον γιατρό; Θα πεις ψέματα για να μην την αγχώσεις ή αλήθεια; Αν πεις ψέματα ακυρώνεται όλη η επιχειρηματολογία "ζεις ή πεθαίνεις" αν πεις αλήθεια ακυρώνεται το " να μην αγχώνεται". Αυτές οι συμπεριφορές είναι φαύλος κύκλος χωρίς ουσιαστικό νόημα και τρέφονται κι από τους δύο. Χαλαρώστε και πηγαίνετε διακοπές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είσαι καλά δηλαδή; Θα πάρεις την μαμά σου ή τον γιατρό; Θα πεις ψέματα για να μην την αγχώσεις ή αλήθεια; Αν πεις ψέματα ακυρώνεται όλη η επιχειρηματολογία "ζεις ή πεθαίνεις" αν πεις αλήθεια ακυρώνεται το " να μην αγχώνεται". Αυτές οι συμπεριφορές είναι φαύλος κύκλος χωρίς ουσιαστικό νόημα και τρέφονται κι από τους δύο. Χαλαρώστε και πηγαίνετε διακοπές.

Αναλόγως τι εννοείς με το "αν δεν είσαι καλά". Μπορεί ξερωγω να σε χώρισε η γκόμενα και να σε έχει πάρει από κάτω. Μπορεί να είσαι άρρωστος. Μπορεί, μπορεί, μπορεί. Σε κάθε περίπτωση αντιδράς διαφορετικά. Επίσης μπορεί να θέλεις να μιλήσεις με τους γονείς σου για να σου πουν τα νέα της περιοχής. Ποτέ δεν ξέρεις. Επίσης έχει διαφορά το 5 τηλέφωνα την ημέρα με το 2 τηλέφωνα την εβδομάδα. Το πρώτο σαφώς και είναι υπερβολή. Το δεύτερο το θεωρώ νορμάλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κανα χρονο ειχα τσιμπησει απο vodafone ενα με 15 ευρω που κραταει τουλαχιστον 4-5 μερες η μπαταρια.

Ειχε και ενα με 10 ευρω , αλλα μου θυμιζε παιχνιδακι που οταν πατησω το κουμπακι θα βγαλει καραμελιτσες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...