Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως ξεκινάνε όλες οι εξαρτήσεις.Στην αρχή για καθαρά ψυχολογικούς λόγους/εμμονή οτι δέν μπορείς να αποδόσεις χωρίς βοήθημα και στην συνέχεια επειδή ο ίδιος ο οργανισμός το έχει "ανάγκη".     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

Blue Panther, κανε μια βολτα. Ετσι στο άσχετο. Κάτσε σε ενα παγκακι σε καποια πλατεία να παρατηρεις τον κόσμο. Παρε ενα φιλο σου πατε για ενα καφε. Οχι φιλο μιζερο αλλά κανα χαβαλέ. Βγες λίγο έξω.

Με στεναχωρεις που καθε μερα γραφεις δε τη παλευω.

Μεταξυ μας, σχεδον ολοι δε τη παλευουν/με εδω μεσα, αλλά τουλαχιστον προσπαθουμε ή να παλέψουμε τα απάλευτα ή να τα ξεχάσουμε...

 

ΥΓ Τα χάπια δεν ειναι λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες



Το λοιπόν,επειδή την πέρασα και εγώ την φάση εν έτη 2010,ο γιατρός δέν είναι λύση,το χαπάκι-φυλαχτό δέν είναι λύση.

Πήγα σε γιατρό (όνομα btw) και ενώ του εξήγησα επακριβώς τι με προβληματίζει,αυτός έπιασε το τρίπτυχο "έχεις σχέση/σεξ κάνεις-βγαίνεις έξω/κοινωνικοποιήσαι-κάνεις σωστή διατροφή;".

Μου έγραψε και τα χαπάκια,ακούμπησα την κατοστάρα και έφυγα.Η απόδειξη ότι νάναι ημερομηνία btw.Λίγους μήνες αργότερα παραιτήθηκα και άλλαξα δουλειά.Ως εκ θαύματος "γιατρεύτηκα".

 

O πάνθηρας έχει ένα χ πρόβλημα;Να καθίσει να βρεί την ρίζα του κακού.Αν έχει βοήθεια απο φίλους ακόμα καλύτερα.Ο γιατρός και η αγωγή (που μπορεί να δώσει) θα βελτιώσει την ποιότητα ζωής σου,δέν θα δώσει λύση στο πρόβλημά σου.

 

Έπεσες και σε μαλάκα. Δεν είναι όλοι έτσι όμως.

Κανείς δεν είπε ότι ο γιατρός ή το χάπι είναι η λύση, γι' αυτό και πρότεινα κι άλλα όπως είδες.

Μπορεί όμως να του δώσει την ώθηση να βρει τι φταίει. 

Εγώ πέρυσι το πέρασα, έπεσα σε πολύ καλό γιατρό και άρχισα να σκέφτομαι και διαφορετικά μέσω των συμβουλών που μου δόθηκαν. Τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο. Επίσης πολλοί άνθρωποι μπορεί να έχουν πολύ σοβαρότερα προβλήματα από το "δεν μ' αρέσει η δουλειά μου".

 

Υπάρχουν και μη εξαρτησιογόνα χάπια. Γενικά είχες μια κακή εμπειρία, εγώ πχ είχα μια καλή

 

 

3-DealWithIt.gif

 

 

να κάνουμε και λίγο πλακίτσα

 

 

τέλος, συμφωνώ, δεν την παλεύει και κανείς

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πλεον δεν ασχολουμε...

 

Στεναχωριομουνα για πολλα πραγματα.. Αγχωνομουν με το παραμικρο..

 

Αποφασισα να τα γραψω ολα στα @@ μ. Δεν πηγαινε αλλο, τα σκεφτομουνα, αρρωστησα για προβληματα αλλων.

 

Τωρα μου τα λενε, αλλα βλεπουν οτι ειμαι αδιαφορος και δεν με πριζουν. Απλα με δημιουργουν καποιες φορες πολλα νευρα. Αλλα εχω βρει τροπο να ξεσπαω.

 

Παλια εκανα ολα τα θεληματα.. Μονο το δικο μου ονομα ακουγοτανε. Ολους τους αλλους μονο τους χαιδευανε. Ξερανε οτι θα το κανω εγω. Τωρα οταν μου λενε κανε αυτο τους λεω εχετε κι αλλα παιδια, ή εγγονια αναλογα.

 

 

Για την κατασταση που επικρατει στον κοσμο γενικοτερα το μονο που θα πω ειναι κουραγιο, μην τους παρει απο κατω. Ας βγουν λιγο εξω, για περπατημα. Ανοιξτε τα παραθυρα να μπει κρυο αερας μεσα στο σπιτι.

 

Παρτε τηλεφωνο κανενα φιλο/η

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει μη το κάνετε κ συζητηση .είμαι καλύτερα τώρα,βγήκα έξω λίγο ,τώρα θα παίξω κανένα παιχνιδάκι στο pc και ολα οκ

Τόσο ήταν;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω ρε blue, ούτε μια σωστή κατάθλιψη δεν μπορείς να προσφέρεις στο oott; Τι; Άλλαξες αέρα και σου πέρασε. Πφφ... 

 

 

(αν έχεις πρόβλημα στα αλήθεια - άλλαξε attitude και αν νομίζεις κουμπώσου κιόλας. Γενικά ΚΑΝΕ κάτι και μην κλαψομουνιάζεις :) )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες..

 

όσοι είστε φοιτητές ..

 

Αν δεν μένεις μόνος σου , φοιτητική ζωή ΔΕΝ κάνεις...

 

Εχω την ατυχία να σπουδάζω στην πόλη μου ... κατα συνέπεια να μένω με τους γονείς μου ..

 

παιδιά , νοιώθω το τελευταίο 6μηνο σαν τον Πάνθερ ..

 

2-3 φορές την εβδομάδα καυγαδίζω με τους γονείς μου για ΜΑΛΑΚΙΕΣ λόγους .

πχ

για το γιατί άφησα ανοιχτό το φωτάκι της κουζίνας.

γιατί το βράδυ δεν βγήκα

γιατί δεν λέω αν γνώρισα τίποτα

γιατί κλείνω την πόρτα του δωματίου μου

γιατί έχω καιρό να βρώ κανα κορίτσι να βγαίνω

γιατί βλέπω σειρές

 

Εχω αρχίσει να σκέφτομαι διάφορα και στεναχωριέμαι ...

 

Καλοί οι γονείς

σίγουρα το να σπουδάζεις στην πόλη σου γλιτώνει απο περιττά έξοδα , ταλαιπωρίες κλπ

 

ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΗΝ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΦΑΣΗ , που είναι ΟΛΗ μου η παρέα .

 

Καλοί οι γονείς , αλλά κάποια στιγμή έρχεται ο κορεσμός .

 

Νοιώθω εγκλωβισμένος στο σπίτι και "αλυσοδεμένος" . Γελάω και κλαίω (που λέει ο λόγος) την ίδια ώρα με τα χάλια της φάσης .

 

Όπως είναι προφανές , σε ενα τέτοιο περιβάλλον πίεσης και στεναχώριας , δεν έχεις το κουράγιο να ασχοληθείς σοβαρά και εντατικά με άλλα πράγματα .

Αυτο έχει σαν συνέπεια 2 εξεταστικές τώρα να μην τα πήγα καλά . Απο τα 6 μαθήματα πέρασα τα 2 την προηγούμενη και τα 4 αυτη την εξεταστική .

Πράγμα που προσθέτει άλλον εναν λόγο γκρίνιας και καυγάδων ... "το πόσο χάλια πάω στην σχολή" και το "πότε θα τελειώσω" .

 

Είμαι πολύ χάλια ..

 

το ιδανικό θα ήταν να νοικιάσω να μείνω μόνος , αλλά αυτό είναι δύσκολο .

 

Δεν ξέρω πως να την παλέψω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ αράζω, πίνω κανα φυσικό χυμό και χάνομαι ..
χύνομαι πάνω στον καναπέ σαν λιωμένο βούτυρο , βάζω να παίζει και καμια ταινία και ξεχνάω τα πάντα
θα προτιμούσα τις παλιές συνήθειες αλλα στενέψανε τα πράματα και οι καβάτζες για άραγμα πέφτουν μακριά 
που λεφτά για βενζίνη 
και αράγματα σε πλατείες ποτέ ξανά απο τότε που έσκασε το μπατσικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ κάθομαι στο μπαλκόνι, πίνω μπύρες και τρώω φουντούκια και καπνίζω και βλέπω tv war στο mad tv, αλλά κρυώνω γαμώ το κρύο μου και πρέπει να πάω μέσα να βάλω καμιά μπλούζα. Και πριν λίγο είδα ότι το ψαροντούφεκο που θέλω να παραγγείλω έχει 6-10 μέρες παράδοση, κι εγώ σε 10 μέρες θα να φύγω διακοπές και αγχώνομαι και πού να παίρνω σβάρνα τα μαγαζιά για να το βρω τώρα. Ψεύτη κι άδικε ντουνιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεεεεμμ των φρονίμων τα παιδιά, μέχρι και την σημαδούρα έχουν έτοιμη... Θα τα βγάλω όλα εγώ και θα βουτάς εσύ και θα βρίσκεις μόνο μπότες.

 

Χω χω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...