Προς το περιεχόμενο

H Nokia παρουσιάζει το "οικονομικό" Lumia 820 με Windows Phone 8


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

συφωνω απολυτα CosmosΚGR. Αισθητικα για μενα ειναι ιδανικο το 800 και ειναι μεγαλη ελλειψη η απουσια gorilla glass. Οντως χανει κατι απο τις στρογγυλεμενες γωνιες τουλαχιστον με την πρωτη ματια απο τις φωτγραφιες, απο κοντα μπορει και να αλλαξω γνωμη. Το κακο ειναι η μη αναβαθμιση του σε 8 που χρηστικα μπορει να μη σημαινει και τρομερο πραγμα αλλα στο μυαλο σε τσιγκλιζει λιγο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μας "αναγκάζει" να πάμε στο 920 :-(
Μας αναγκάζει να νιώθουμε σα να θέλουμε να πάμε θα έλεγα εγώ.

Προσωπικά, όπως το έχω ξαναπεί, τα εκτιμώ όλα τα καλά των νέων μοντέλων, τα "ζηλεύω" (με την καλή έννοια) αλλά (δυστυχώς) μέχρι εκεί με βλέπω να φτάνω. :mellow:

Ήδη, την "υπέρβασή" μου την έκανα, με την τόσο πρόσφατη αγορά του 800 μου (με "μόνο" 307€). Νιώθω μια χαρά με αυτό, σχεδόν από κάθε σημαντική άποψη. Δεν το βλέπω και πολύ πιθανό λοιπόν, να πάω να τα ξαναχοντροσκάσω και τόσο σύντομα μάλιστα, για κάτι που, θα μου αρέσει και θα το εκτιμώ βέβαια ακόμα περισσότερο τεχνικά αλλά θα σκέφτομαι κάθε φορά στο πώς να το βολέψω είτε στο χέρι μου είτε στις τσέπες μου.

 

Θεωρώ πάντως ότι, η "αισθητική υποβάθμιση" του 820 (σε σχέση με το 920 αλλά και τα 800 & 900) αλλά ακόμα και η έλλειψη Gorilla glass, πρέπει να οφείλονται σε... "κατασκευαστικές" ανάγκες!

Από τη στιγμή δηλαδή που αποφασίσανε να υποστηρίζει σα μοντέλο, τη δυνατότητα εύκολης αλλαγής μπαταρίας (από τον χρήστη του και όχι αποκλειστικά από την εταιρία) καθώς και για την ευχέρεια αλλαγής εξωτερικού περιβλήματος (με αντίστοιχα εύκολο τρόπο), μάλλον δεν τους έπαιρνε να παραμείνουν πιστοί στις σχεδιαστικές αρχές που, αποδεδειγμένα ωστόσο, τόσο εκτιμήθηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω απολυτα με ολα αυτα που ειπατε πιο πανω. Ειναι λιγο (εως πολυ) δυσκολο πια να δινουμε 300-400-500€ καθε 3-4 μηνες, που βγαινει μια καιινουρια συσκευη, ενω αυτη που εχουμε ειναι αψογη, πανεμορφη και μας καλυπτει απολυτα. Παντα θα υπαρχει το πιο καινουριο, το καλυτερο, το ομορφοτερο, το γρηγοροτερο...εγω αφου ξεφορτωθηκα το 4αρι που ειχα, εμεινα με το θεωρητικα δευτερο που ειχα, το lumia 800. Το οποιο με καλυπτε στα παντα, και ημουνα πολυ καλυτερα απο οτι με το 4αρι. Μεχρι που εμαθα για το θεμα του update (οτι δεν παρει τα 8) και μου κολλησε στο μυαλο...και κατεληξα να το δωσω (ενω ημουνα απολυτα ευχαριστημενος, στα παντα!) και πηρα ενα καινουριο galaxy nexus, για τους ευνοητους λογους (αμεσα update, οθοναρα, ταχυτητα, ομορφια, android, το χαμηλοτερο SAR στην αγορα!). Κι ομως δεν ητανε αναγκη να το κανω, και μου λειπει πολυ η αψογη/πενταμορφη συσκευη που ειχα... Τωρα ομως, σε 2-3 μηνες που θα ερθουνε τα καινουρια, μου ειναι δυσκολο ¨παλι¨ να σκασω ενα 500€ ενω εχω καινουρια συσκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Nokia will have quite a range of colours and textures, here’s what they will offer:

 

High Gloss Colours: Red, Yellow, Cyan, Purple and White

Matte Finish: Grey and Black

Wireless Charging Shell : Matte finish only, White, Yellow, Black, Red and Cyan.

Ruggedised Shells: Matte finish, yellow, orange and green, all with a black trim.

http://www.wpcentral.com/lumia-820-shells-designs-revealed-along-ruggedised-versions-too

Active-Shell_s.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...