Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφικη που κλεινει μονη της


padarofe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω μια παλια φωτογραφικη της Sony μοντελο DSC-S600.Ξερω οτι ειναι παλια ψηφιακη μηχανη αλλα οι φωτογραφιες που βγαζει ειναι απιστευτες ακομα και για τα 6mp.Προχθες που την χρησιμοποιουσα μου κλεινει αποτομα και απο τοτε καθε φορα που ειναι το κουμπι γυρισμενο στο capture photo-video ανοιγει για κλασμα του δευτερολεπου και μετα κλεινει ενω οταν ειναι στο display photos δεν κλεινει αλλα λειτουργει κανονικα.

 

Αλλαξα μπαταριες,δοκιμασα μπαταριες νικελιου αλλα τιποτα.Εστειλα και μαιλ στο τμημα υποστηριξης της Sony αλλα μεχρι να μου απαντησου ηλπιζα να βρω μια γρηγοροτερη απαντηση εδω μεσα.Θελω να κανω ενα reset αλλα ουτε αυτο ξερω πως γινεται,μονο επαναφορα ρυθμισεων απο το μενου εχω κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε καινούριες αλκαλικές μπαταρίες, δες αν είναι εντάξει οι επαφές που πατάνε οι μπαταρίες (να μην έχουν οξειδωθεί ή να έχουν στραβώσει προς τα μέσα). Αλκαλικές προτίμηση καλή μάρκα όπως Duracell, Varta, Energizer. Μην βάλεις τίποτα μλκς του ΙΚΕΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι αυτες τι εχουν εκτος του το οτι κρατανε λιγοτερο?

 

λιγοτερο; ενοεις τη μια μερα συγκριτικα με τις 15 που κρατανε οι duracell? επισης αρχιζουν να τρεχουν τα υγρα τους μετα απο λιγο καιρο. ειναι σκατοποιοτητα γι αυτο ειναι φτηνες. καλυτερα δωσε λιγα χρηματα παραπανω για να παρεις καλες μπαταριες και θα κανεις πραγματικη οικονομια. καλα οι λαμπες του ικεα να δεις ποιοτητα ε; κοντεψαν να μου τιναξουν το φωτιστηκο στον αερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ στο Insomnia πάντως, έχουν ακουστεί πάρα πολύ καλά λόγια για τις μπαταρίες του IKEA. Σε σχέση πάντα με την τιμή τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξερω, εχω βαλει οτι μπαταρια υπαρχει σε τελεκονδρολ Κλπ ολα αυτα τα χρονια...δεν υπηρχε ουτε μια που να μου τρεξει και ας ηταν και DIA που λεει ο λογος...

τωρα για το εαν κρατανε λιγοτερο , ειπα ναι , κρατανε λιγο λιγοτερο.

σε καθε περιπτωση μιλαμε για 3-4 μερες διαφορα.

 

τεσπα το παιδι αλλο ρωτησε και το καναμε hijack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω ποσο χαμηλα ειναι τα στανταρς των μελων του ινσομνια.

 

Ελπίζω όχι πολύ χαμηλά, διότι χάρη σε αυτά τα posts πήγα και τις πήρα. :P

 

Τις ήθελα για τηλεχειριστήρια και γενικά τέτοια σκατολοΐδια, όπου δεν αξίζει να βάλω Eneloop (που χρησιμοποιώ για οτιδήποτε άλλο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω όχι πολύ χαμηλά, διότι χάρη σε αυτά τα posts πήγα και τις πήρα. :P

 

Τις ήθελα για τηλεχειριστήρια και γενικά τέτοια σκατολοΐδια, όπου δεν αξίζει να βάλω Eneloop (που χρησιμοποιώ για οτιδήποτε άλλο).

 

κι εγω αυτο σκεφτομουν οταν τις εβαζα στο πληκτρολογιο και το ποντικι «ελα μωρε σιγα το ρευμα που καταναλωνουν» τελικα θελουν αλλαγμα καθε 3-4 μηνες ενω οι duracell βγαζαν 6+ μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω αυτο σκεφτομουν οταν τις εβαζα στο πληκτρολογιο και το ποντικι «ελα μωρε σιγα το ρευμα που καταναλωνουν» τελικα θελουν αλλαγμα καθε 3-4 μηνες ενω οι duracell βγαζαν 6+ μηνες.

 

Αυτό δεν είναι πρόβλημα. Τι κι αν βγάζουν 6+ μήνες εάν είναι να κοστίζουν 5€ οι 4 μπαταρίες; Του IKEA κοστίζουν 2,5€ οι 10, οπότε συμφέρουν ακόμα κι αν κρατάνε λιγότερο από το μισό χρόνο. Κοστίζουν το 1/5 από ότι οι «καλές»!

 

Το θέμα είναι μη χύνουν ζουμιά και μας χαλάσουν καμιά συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγοτερο; ενοεις τη μια μερα συγκριτικα με τις 15 που κρατανε οι duracell? επισης αρχιζουν να τρεχουν τα υγρα τους μετα απο λιγο καιρο. ειναι σκατοποιοτητα γι αυτο ειναι φτηνες. καλυτερα δωσε λιγα χρηματα παραπανω για να παρεις καλες μπαταριες και θα κανεις πραγματικη οικονομια. καλα οι λαμπες του ικεα να δεις ποιοτητα ε; κοντεψαν να μου τιναξουν το φωτιστηκο στον αερα.

 

Ε βρε Ευα, επειδη την επαθες εσυ σημαινει οτι ειναι για τα μπαζα?

Σιγουρα δεν ειναι ΑΑ ποιοτητα αλλα ειναι τιμιες και οι μπαταριες και οι λαμπες.

Τοσα χρονια που τις παιρνω, δεν εχει τρεξει κανενα ζουμι και τις βαζω σε ολες τις συσκευες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...