Προς το περιεχόμενο

Τι πολύμηχάνημα να αγοράσω?


giorgisxatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγοράσω ένα πολυμηχάνημα και έχω καταλήξει σε δύο μοντέλα, (canon MX885, lexmark pro 209). Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί έχω μπερδευτεί αρκετά. Ο Canon MX885 κοστίζει 185 ευρω, ενω ο lexmark 139 ευρώ. Προσπαθώ να υπολογίσω το κόστος εκτύπωσης αλλά έχω μπερδευτεί με τον Canon επειδή έχει 2 μαύρα μελάνια (PG525=341 pages,CLI 526=3.005!). Από όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα το πρώτο μελάνι είναι για εκτυπώσεις απλές, ενώ το δεύτερο είναι περισσότερο για φωτογραφίες. Αναρωτιέμαι αν μπορεί το μελάνι που είναι περισσότερο για φωτογραφίες (CLI 526) να δουλέψει ως κύριο μελάνι για εκτυπώσεις.

Το μοντέλο της lexmark έχει κόστος ασπρόμαυρης εκτύπωσης μονο 0,84 λεπτά (όχι ευρώ) και 5 χρόνια εγγύηση!. Αλλά το μοντέλο της canon διαθέτει διπλασια ανάλυση εκτύπωσης και σάρωσης και αν μπορεί να υιοθετηθεί το (CLI 526=3.005) ως κύριο μελάνι για ασπρόμαυρες εκτυπώσεις τότε το κόστο του κατεβαίνει σε ο,36 λεπτά (όχι ευρώ) με ένα χρόνο εγγύηση.

Μπορείτε πείτε μου την άποψη σας για τα δυο μοντέλα. Σας ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...