Προς το περιεχόμενο

Προβλημα Εγκαταστασεις Backtrack 5 R3 64X


Baggelis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα Μπαινω κατευθειαν στο θεμα για να μην σας κουραζω! εχω το εξεις προβλημα κατα την εγκαταστασει. Τρεχω κανονικα το live cd στο λαπτοπ κ οταν πατησω το startx για να ξεκινήσει μου βγαζει μια μαυρη οθονη κ μου αναβει το Caps Lock απο οτι διαβασα στο γκουγκλ κατι παιζει με την καρτα γραφικων μου η οποια ειναι η Radeon (CTM) HD 6470Μ Μια βοηθεια καποιος...!! Μηπως πρεπει να κανω καποια αλλαγη στην αρχη? Ευχαριστω εκ τον προτερων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Baggelis21 η διαγραφή και η εγκατάσταση γράφονται με "η" (στον τίτλο αυτού και του προηγούμενου post σου). Χωρίς παρεξήγηση πάντα.

 

Όσο για το X, έχει το backtrack στις επιλογές του boot κάποιο mode για λιγότερα γραφικά? (alternate something)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι κ λιγο ανορθόγραφος :-D φταίει ισως γιατι εχω παει μονο δημοτικο..

δηλαδη πρεπει να το κανω για να εχει λιγοτερα γραφικά επειδη η καρτα μου ειναι HD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι HD κάρτες είναι μια ολόκληρη σειρά της ATI (ή σειρές), η 6470 που έχεις εσύ πρέπει να είναι και σχετικά πρόσφατη.

Δεν θα το κάνεις να έχει λιγότερα γραφικά, απλά αν έχει κάποια επιλογή δοκιμασέ την μήπως και φορτώσει με εκείνη (μέσω άλλου driver).

Σε ότι αφορά τις ATI υπάρχουν οι επίσημοι drivers και οι open-source (και λογικά παίζει και με τους vesa, που είναι γενικής φύσεως).

Δεν λοιπόν αν έχει άλλες επιλογές για το boot μήπως είναι κάτι στους drivers που φορτώνει.

 

Όσο για την ορθογραφία, μόνο στο ει-η βλέπω λάθη, μπορείς να θες να δοκιμάσεις να βάλεις έναν ορθογράφο στον browser σου (opera και firefox σίγουρα δέχονται). Μην φανταστείς ότι και εγώ είμαι καλός, απλά τα τελευταία χρόνια έβαλα ορθογράφο και με έχει βοήθησει γενικότερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως βλεπω δεν εχει κατι στο boot ωστε να αλλαξω κατι το μονο που εκανα αυτη την στιγμη ειναι αυτο. http://www.insomnia.gr/topic/441993-fix-black-screen-bt-5-r2/

Αυτο το ειχα κανει στο R2 κ δουλευε κανονικα τωρα στο R3 που το εκανα μου εχει κανει εγκατασταση κανονικα αλλα οταν ανοιγω καποιο παραθυρο ανοιγει κ κλεινει σε slow motion λες κ η καρτα γραφικων ειναι σε πολυ χαμηλα επιπεδα. Ειπα ας ειναι κ ετσι μετα κανω τα update κ αφου κανει επανεκκινήσει μου ξαναβγαίνει blackscreen χωρις την δυνατοτητα να ξανακανω απο το boot καποια αλλαγη.

 

Υ.Γ το Browser που εχω ειναι το Google Chrome υπάρχει ορθογραφος για αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το spelling στον chrome: http://support.google.com/chrome/bin/answer.py?hl=el&answer=95604

 

Για το backtrack, μπορείς να μπεις σε terminal? Αν ναι ίσως να μπορείς να πειράξεις το xorg.conf (ή να το καλέσεις με το χέρι και να δεις τι error βγάζει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...