Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή φωτογραφική μηχανή από 100 - 150€


Arisyo13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γίνε πιο σαφής με τις μάρκες γιατι μερικά μοντέλα τυχαίνει να έχουν τον ίδιο κωδικό... :rolleyes:

 

Ουπς σωστά..για τις Samsung WB750 και Samsung WB650είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένω σαν επιλογή στην WB750. Από αρκετές κριτικές που διάβασα κατάλαβα ότι ναι μεν η WB650 έχει ελάχιστα επιπλέον χαρακτηριστικά όπως GPS με χάρτες και geo tagging αλλά οι φωτογραφίες της μοιάζουν σαν πίνακας με λαδομπογιές, άσε που και σε τιμή ξεφεύγει αρκετά για αυτά που προσφέρει. Επίσης η WB750 έχει αισθητήρα CMOS που πιστεύω ότι υπερισχύει σε αντίθεση με την WB650 που έχει CCD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Επειδη λεω να κανω δωρο στον εαυτο μου μια ψηφιακη και ειδα την w750 θελω να ρωτησω σχετικα με το βιντεο.Διαβασα οτι μπορει να τραβηξει βιντεο μεχρι 20 λεπτα δηλαδη δεν μπορουμε με μεγαλυτερη καρτα να γραψουμε παραπανω λεπτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά!

 

Είπα να μην ανοίξω καινούριο θέμα γι αυτό γράφω εδώ.

 

Μιας και οι 2 παλιές μου μηχανές χάλασαν θέλω να πάρω μια καινούρια. Το budget μου είναι γύρω  στα 140 ευρώ.

 

Η Samsung WB750 είναι αυτή τη στιγμή σε προσφορά στο e-shop στα 129 (!) ευρώ!!

 

Απ' ότι είδα στη συζήτηση σας είναι μια πολύ καλή επιλογή. Με ενδιαφέρει κάτι παραπάνω όχι απλά φωτογραφίες με πρόσωπα κι έτσι. Με ενδιαφέρει η φωτογράφηση τοπίων κλπ. Θα 'θελα πολύ μια DSLR αλλά δεν υπάρχει σάλιο. Με ενδιαφέρει πολύ το βίντεο επίσης ειδικά τελευταία σκεφτόμουν να πάω σε βιντεοκάμερα αντί για φωτογραφική αλλά κατέληξα ότι η φωτογραφική μου χρειάζεται περισσότερο. Λοιπόν τι λέτε; Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτήν την τιμή ή να χτυπήσω αυτήν την προσφορά;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!



Και 2 ενδιαφέρον review της κάμερας. Νομίζω ότι στα 129 ευρώ δεν μπορώ να βρω κάτι καλύτερο έτσι (+ δωρεάν μεταφορικά από e-shop).

 

http://www.youtube.com/watch?v=WnIDEnG3y4s

 

http://www.youtube.com/watch?v=h9c5JbDKnm4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 130 ευρω,νομιζω οτι ειναι πολυ καλη η wb750.Ως κατοχος της θα σου πω οτι ειμαι αρκετα εως πολυ ευχαριστημενος.Αλλα κατσε να ακουσεις και την γνωμη καποιου αλλου...

posidoni οτι μνημη και να βαλεις,το μεγιστο χρονικο οριο για την ληψη videoειναι 20 λεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...