Προς το περιεχόμενο

Synaptics ForcePad: Η εξέλιξη του trackpad έρχεται το 2013


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Έχει όλα τα άλλα; Κάτι παραπάνω έπρεπε να βάλουν για να μην κάνει ΤΟΣΟ μπαμ από που είναι εμπνευσμένη η ιδέα... γατάκι (δις)

 

Ποια αλλα?

Το θεμα ασχολείται μονο για το forcepad!

Και κανει μπαμ,οτι εισαι τελειωμενο φανμποϊ και εντελώς εκτος θέματος!

 

Sent from my HTC HD2 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

damastes παιδι μου αυτα τα εχει και το qosmio μου που ειναι 3χρονων μοντελο + αυτα τα 4 με τις γωνιές,που έρχονται πακετακι με το νεο λογισμικο,για να μπορεσει να εχει αυτα που προσφερουν τα windows 8!

Αυτο που παρουσιαζει το θεμα ειναι το forcepad!

Μη τα μπερδευουμε!

 

Sent from my HTC HD2 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι ένα βήμα μπροστά η Apple... γατάκια...

 

 

Έχει όλα τα άλλα; Κάτι παραπάνω έπρεπε να βάλουν για να μην κάνει ΤΟΣΟ μπαμ από που είναι εμπνευσμένη η ιδέα... γατάκι (δις)

μη ξεφτιλίζεσαι άλλο,σε κανα milaraki ή macζωή.γρ θα έχεις καλύτερη τύχη

 

http://www.dailytech.com/Apple+is+Forced+Into+MultiTouch+Settlements+Tastes+its+Own+Medicine/article23676.htm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

damastes παιδι μου αυτα τα εχει και το qosmio μου που ειναι 3χρονων μοντελο + αυτα τα 4 με τις γωνιές,που έρχονται πακετακι με το νεο λογισμικο,για να μπορεσει να εχει αυτα που προσφερουν τα windows 8!

Αυτο που παρουσιαζει το θεμα ειναι το forcepad!

Μη τα μπερδευουμε!

 

Sent from my HTC HD2 using Insomnia

 

ektor, πατέρα, συγνώμη, το είδα σε αυτά τα παλιο-σιτε ( gizmodo , anandtech, tomshardware ) που το είχαν μαζί με την είδηση και το θεώρησα σχετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ektor' date=' πατέρα, συγνώμη, το είδα σε αυτά τα παλιο-σιτε ( gizmodo , anandtech, tomshardware ) που το είχαν μαζί με την είδηση και το θεώρησα σχετικό.

 

Συγχωρεμενος παιδι μου!:P

Δε φτες εσυ,ουτε τα "παλιο" sites που διαβαζεις,αλλα οι άχρηστοι στα marketing των εταιριων που δε ξερουν να πλασαρουν τα προϊόντα τους!

Σκεψου μου πήρε ενα χρονο,να ανακαλυψω οτι το λαπτοπ μου εχει ολα αυτα τα gestures!Τοσο καλο ειναι το marketing της toshiba!:devil:

 

Sent from my HTC HD2 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είναι η τρίτη μέρα που έχω στην κατοχή μου έναν Macbook Air ...... και πραγματικά το ποντίκι, ποιό πολύ σε μπερδεύει παρά σε βολεύει ..... και εγώ της δικής σου άποψης ήμουν.

Με το trackpad μπορείς να κάνεις τα πάντα και περισσότερα .... και ποιό γρήγορα.

..................

 

 

Με κουράζει η χρήση του trackpad. Δεν το θεωρώ εργονομικό. Και κάτι άλλο που δεν ξέρω πως θα σας φανεί. Θα με βόλευε περισσότερο όταν τις ελάχιστες φορές το χρησιμοποιώ, να βρίσκεται στην δεξιά μεριά του λάπτοπ ώστε με το αριστερό (σαν δεξιόχειρας) να χειρίζομαι την αλλαγή γλώσσας, κεφαλαία κλπ.

 

Όπως και αν έχει σε μερικά χρονάκια "(May) the force-pad be with us"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Νομίζω είναι καιρός να μάθουμε να συγκρίνουμε όμοια πράγματα γιατί όσο δίκιο και να έχουμε το χάνουμε...

 

Συγκρίνεις το trackpad στο Macbook με το trackpad στα Windows? σε ποιο laptop;

 

Μπορείς να συγκρίνεις τη χρήση των gestures του trackpad από το Mac OSX σε σχέση με τα windows και θα έχεις πολύ δίκιο...είναι μακράν καλύτερη. Η υποστήριξη σε windows ακόμα και για two finger scrolling είναι άθλια. Εγώ έχω βάλει εφαρμογή τρίτου για να το κάνω σωστά.

 

Μετά μπορείς να συγκρίνεις την ποιότητα του trackpad σε macbook και σε οτιδήποτε άλλο laptop φέρει windows ή οποιοδήποτε άλλο λειτουργικό. Εδώ η γνώμη μου είναι ότι το trackpad του macbook είναι ανώτερο από τε περισσότερα, αλλά όχι από όλα. Συγκεκριμένα είμαι πολύ ικανοποιημένος από το trackpad του Dell XPS μου. Και από το πληκτρολόγιό του ακόμα περισσότερο, αλλά αυτό είναι offtopic.

 

Δε χανω κανενα δικιο μου φιλτατε μονο και μονο επειδη το λες εσυ.. Εννοειται πως αναφερομουν με αυτο που εγγραψα και στα gestures αλλα και στην ποιοτητα..

Το Dell XPS οντως ειναι πολυ καλο μηχανημα γιατι το ειχα ψαξει οταν ηταν να καταληξω στο Macbook αλλα να σου πω την αληθεια μου εδωσε την εντυπωση μηχανηματος wannabe macbook εξωτερικα τουλαχιστον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη ξεφτιλίζεσαι άλλο,σε κανα milaraki ή macζωή.γρ θα έχεις καλύτερη τύχη

 

http://www.dailytech...rticle23676.htm

Έχω λεφτά και παίρνω ότι **** μου πλασάρει η apple. Γατάκι (τρις)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι παντα μια ειδηση να εχει ποστ ακυρα απο ανθρωπους οι οποιοι φερονται λες και τους ανηκει η εταιρεια...δλδ δεν το βαρεθηκατε πια αυτο....εχει καταντησει πολυ κουραστικο ....

 

και ως προσ τον φιλο μου τον jmiliad ...φιλε μου τα γατακια η microsoft δεν τα εχει αφησει ποτε ξεκρεμαστα οπως η apple με το τωρινο της λογισμικο...εχεις υπολογιστη που η εταιρεια τον υποστηριζει για 3 μαξ 4 χρονια απο πλευρας λογισμικου βλεπε mac late 2008 ...οποτε μια η αλλη ...και σου μιλαω εκ πειρας γιατι εχω mac....αλλα να λεμε τα συκα συκα και την σκαφη σκαφη...

 

 

Καλησπέρα καταρχήν. Φίλε μου με όλο το σεβασμό δεν έθιξα το θέμα της αξιοπιστίας του λογισμικού της apple έναντι των windows....αυτό που θίγεις τώρα το βρίσκω λίγο άτοπο καθώς η συζήτηση αναφέρεται πάνω στα trackpads. Σε αυτό που είπες δεν έχω πολλές γνώσεις γι αυτό δεν είμαι σε θέση να σου απαντήσω, ευχαριστώ για την πληροφορία πάντως..

 

 

Ποια αλλα?

Το θεμα ασχολείται μονο για το forcepad!

Και κανει μπαμ,οτι εισαι τελειωμενο φανμποϊ και εντελώς εκτος θέματος!

 

Sent from my HTC HD2 using Insomnia

 

Τελειωμένο φανμπόι άσε να κρίνω εγώ αν είμαι ή όχι φίλε μου... Είμαι χρήστης τόσο windows όσο και apple γι αυτό δεν σου απαντάω μόνο και μόνο επειδή έχω ένα μακ και το παίζω μάγκας αλλά από την χρήση και των δύο εταιριών έχω βγάλει τα συμπεράσματα μου όπως και συ, μπορεί διαφορετικά απο τα δικά σου αλλά αυτό δεν τα κάνει σωστά ή λάθος. Στο θέμα μας τα "άλλα" που αναφέρω είναι π.χ. το pinch zoom με τα δύο δάχτυλα για να σου δώσω ένα παράδειγμα... Τέλος πάντων, το βλέπω αλλιώς το βλέπεις αλλιώς έτσι πάνε αυτά.. Εγώ πιστεύω ότι αυτή η ιδέα είναι εμπνευσμένη από το trackpad της apple (χωρίς να λέω ότι αυτό είναι κακό, ΚΑΛΑ κάνουν γούστο και καπέλο τους) εσύ δεν το πιστεύεις δικαίωμα σου προφανώς εσύ δεν θα είσαι τελειωμένο φανμπόι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...