Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια καλησπερα γινεται να κανω add φιλο που μολις εφτιαξε λογαριασμο και δεν εχει βαλει 5 ευρω στο wallet?

Ναι, γίνεται να τον κάνεις εσύ add και να σε αποδεχθεί αυτός, αλλά όχι το αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να στειλω ενα παιχνιδι στο steam του αδερφου μου (σαν steam gift ξερω 'γω) και οταν το τελειωσει να μου το ξαναστειλει πισω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να στειλω ενα παιχνιδι στο steam του αδερφου μου (σαν steam gift ξερω 'γω) και οταν το τελειωσει να μου το ξαναστειλει πισω?

Όχι, μόλις το κάνει redeem θα μείνει για πάντα στον λογαριασμό του. Ίσως όμως σας βολεύει η Κοινή χρήση, αν υποστηρίζεται και από το παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, γίνεται να τον κάνεις εσύ add και να σε αποδεχθεί αυτός, αλλά όχι το αντίθετο.

περιεργο γιατι γραφω το nickname του και δεν μπορει το steam να το βρει μηπως ξερεις τι παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιεργο γιατι γραφω το nickname του και δεν μπορει το steam να το βρει μηπως ξερεις τι παιζει?

 

Δεν λειτουργεί πολύ καλά η αναζήτηση στο Steam. Καλύτερα να σου δώσει το URL του προφίλ του (μπορεί να το βρει εύκολα αν μπει στο προφίλ του στο Steam, κάνει δεξί κλικ σε κενό χώρο και επιλέξει «Αντιγραφή URL σελίδας») και να τον κάνεις έτσι add,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λειτουργεί πολύ καλά η αναζήτηση στο Steam. Καλύτερα να σου δώσει το URL του προφίλ του (μπορεί να το βρει εύκολα αν μπει στο προφίλ του στο Steam, κάνει δεξί κλικ σε κενό χώρο και επιλέξει «Αντιγραφή URL σελίδας») και να τον κάνεις έτσι add,

οκ θα το τσεκαρω και κατι τλευταιο οταν παρω το URL τι διαδικασια χρειαζεται να ακολουθησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εκανα φορματ το pc.ολα τα games τα ειχα αποθηκευμενα στο δευτερο σκληρο καθως τον ssd τον ειχα μονο για το λειτουργικο.φανταστηκα πως το steam εχει cloud χωρο για τις αποθηκευσεις των saves δεν θα εχανα την προοδο μου στα παιχνιδια.μολις εγκατεστησα ενα ειδα πως δεν υπηρχε η προοδος μου.την εχασα εντελως?μηπως επρεπε να χρησιμοποιησω την επιλογη του steam για back up?υπαρχει καποιος τροπος να επαναφερω τα saves?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θα εχει ενα παιχνιδι steam cloud saves η οχι, εξαρταται απο τον developer και σε ορισμενες περιπτωσεις πρεπει να το ενεργοποιησεις και εσυ. Οποτε μαλλον τα εχασες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα εχασες. μονο αν εχει cloud και το εχεις on κραταει global. και backup απο το steam να τα ειχες κανει θα τα εχανες. υπαρχει ενα app που τραβαει τα saves απο τα steam games. δε θυμαμαι πως λεγεται αλλα με ενα google θα το βρεις. να το εχεις υπόψιν για την επόμενη φορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ρε παιδια για να καταλαβω ποια ειναι η σωστη διαδικαδια που πρεπει να κολουθηθει οταν κανουμε φορματ και ξαναπερναμε το steam για να εχουμε τα saves. Αν υπαρχει καποιος οδηγος παρακαλω βαλτε ενα λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα οδηγού.

 

Ή περνάς τα saves στο cloud, αν το υποστηρίζει το παιχνίδι, ή πολύ απλά πηγαίνεις στα folders των παιχνιδιών και τα αντιγράφεις με το χέρι σε έναν εξωτερικό σκληρό ή άλλο δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάστε το http://www.gamesave-manager.com/

 

Εκτός της απλής λειτουργίας ότι μπορεί να κάνει backup & restore τα saves από τα περισσότερα παιχνίδια που δεν έχουν cloud save, μπορείς εύκολα να τα συνδέσεις με ένα δικό σου cloud folder πχ. στο dropbox και να τα συγχρονίζεις εκεί. (Το οποίο γίνεται και με το χέρι χωρίς έξτρα εφαρμογές, κάπως δυσκολότερα, όπως θα δείτε εδώ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...