Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν πλησιάζεις τις 200 καταχωρήσεις σου ζητάει να συμπληρωσεις μια φόρμα με τα στοιχεία σου, τηλέφωνα, διευθύνσεις κτλ. Φακέλωμα κανονικό. Ταυτότητα δεν ζήτησαν, ευτυχώς... :-(
 

Δες εδω:

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=6088-UDXM-7214&l=engish#addldocsemail

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Αυτό με τα 200 sales τον χρόνο, τι ακριβώς ισχύει για τους non-us; Απλώς τους στέλνεις ταυτότητα;

 

Ούτε καν.

 

Είναι μια φόρμα που απευθύνεται προς το αμερικανικό δημόσιο και όπου δηλώνεις ότι δεν πληρώνεις εφορία στις ΗΠΑ. Πολύ ενοχλητικό αλλά κατά τα άλλα ανούσιο. Δε θυμάμαι τι στοιχεία ζητάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα βρήκα μια φόρμα σαν αυτή που σου εμφανίζει:

http://i.imgur.com/AXlgACa.png

 

Θυμάμαι οτι είχε ζητήσει και τηλέφωνο, αλλά μπορεί να κάνω λάθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μπορω να κανω streaming σε android tablet?...Και αν ναι τι πρεπει να κανω!

Όχι με το in-home streaming του steam. Δεν υπάρχει κανονικό steam client για android,

 

Ίσως μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιες από τις εφαρμογές για android που υποστηρίζουν remote desktop connection σε PC ή game streaming από PC. 

Πχ:

Remotr

Splashtop Personal

Moonlight  (θέλει το PC σου να έχει Nvidia κάρτα που υποστηρίζει το gamestream)

Kino Console

edit: Kainy

 

Τα παραπάνω είναι free για LAN ή έχουν free to try εκδόσεις. 

Νομίζω έχω δοκιμάσει μόνο το Remotr πριν αρκετό καιρό. Όχι πολύ καλές εντυπώσεις, αλλά γενικότερα δεν μου αρέσει το gaming με touch screen / tap controls. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον δοκιμασα με το Kinoconsole και ολα καλα!!Μαλιστα συνδεσα και στο tablet το χειρηστηριο του xbox 360 και επαιζα κανονικα !

μπορεις να παιξεις με το χειρηστηριο του 360? και αν πως γινεται η διαδικασια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπεσε στην αντίληψη μου αυτό. Η συγκεκριμένη αλυσίδα καταστημάτων αναφέρει πως έφερε Steam Wallet cards στην Ελλάδα. Δεν γνωρίζω περισσότερα, στο Facebook δεν αναφέρουν περισσότερα και στην επίσημη ιστοσελίδα τους δεν μπόρεσα να βρω κάποια αναφορά ή κάποια καταχώρηση για τα συγκεκριμένα προϊόντα.

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται, ας το ψάξει περαιτέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αναφέρθηκε ήδη κανά δυο φόρες αν κοιτάξεις στην 97 και 96 σελίδα του νήματος, απλά τότε δεν είχε διαθεσιμότητα σε τόσα καταστήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο τα CC που κανουν την ιδια καρτα μια να περναει και μια οχι , το προβλημα μου με το steam ειναι οτι ειναι πολυ ακριβο , δες το Ds3 ποιο φτηνα βγαινει σε κουτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αναφέρθηκε ήδη κανά δυο φόρες αν κοιτάξεις στην 97 και 96 σελίδα του νήματος, απλά τότε δεν είχε διαθεσιμότητα σε τόσα καταστήματα.

 

Έχω ακούσει τόσους πολλούς να ρωτάνε που θα βρουν Steam Wallet Cards που είναι να αναρωτιέσαι, εν μέσω μάλιστα capital controls (και paysafe που δεν δουλεύουν), γιατί περισσότερα μαγαζιά δεν έχουν ψαχτεί να φέρουν. Ίσως έχουν εξαιρετικά χαμηλό ποσοστό κέρδους, αλλά και πάλι, φέρε εσύ, καλό θα σου κάνει.

 

Κυρίως μικρότερες ηλικίες, που δεν έχουν (εύκολη) πρόσβαση σε κάρτες κτλ, είναι σίγουρο πως θα τις τιμήσουν δεόντως. Επιχειρηματικά μυαλά με computer shops στην Ελλάδα, για ψαχτείτε λίγο ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο τα CC που κανουν την ιδια καρτα μια να περναει και μια οχι , το προβλημα μου με το steam ειναι οτι ειναι πολυ ακριβο , δες το Ds3 ποιο φτηνα βγαινει σε κουτι

Οι αρχικές τιμές σίγουρα είναι ακριβές αλλά πολλές φορές τυχαίνει να βγάλει game σε αξιόλογη τιμή και πέρα απ' αυτό μην ξεχνάς και το market της κοινότητας του steam.

 

Έχω ακούσει τόσους πολλούς να ρωτάνε που θα βρουν Steam Wallet Cards που είναι να αναρωτιέσαι, εν μέσω μάλιστα capital controls (και paysafe που δεν δουλεύουν), γιατί περισσότερα μαγαζιά δεν έχουν ψαχτεί να φέρουν. Ίσως έχουν εξαιρετικά χαμηλό ποσοστό κέρδους, αλλά και πάλι, φέρε εσύ, καλό θα σου κάνει.

 

Κυρίως μικρότερες ηλικίες, που δεν έχουν (εύκολη) πρόσβαση σε κάρτες κτλ, είναι σίγουρο πως θα τις τιμήσουν δεόντως. Επιχειρηματικά μυαλά με computer shops στην Ελλάδα, για ψαχτείτε λίγο ;).

Αργά ή γρήγορα θα γεμίσει ο τόπος με τέτοιες κάρτες, και πιστεύω σύντομα θα φτάσουν σε public, media markt και λοιπά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...