Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης είναι ανακριβές το άρθρο. Με τα cc δεν περνάνε όλες οι κάρτες, χρεωστική Εθνικής ας πούμε δεν περνάει. Άρα, δεν υπάρχει τρόπος επίσημα να αγοράσει κάποιος από steam πέρα από λύσεις τύπου g2a

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επίσης είναι ανακριβές το άρθρο. Με τα cc δεν περνάνε όλες οι κάρτες, χρεωστική Εθνικής ας πούμε δεν περνάει. Άρα, δεν υπάρχει τρόπος επίσημα να αγοράσει κάποιος από steam πέρα από λύσεις τύπου g2a

 

Το οτι δεν περναει η χρεωστικη της εθνικης δεν σημαινει οτι δεν μπορει να αγορασει κανενας απο το steam απευθειας. 

 

Απλα με τα cc τωρα ειναι χρησιμες αυτες οι καρτες, γλυτωνεις απο χρονο και μικρο αγχος για το πια καρτα περναει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι δεν περναει η χρεωστικη της εθνικης δεν σημαινει οτι δεν μπορει να αγορασει κανενας απο το steam απευθειας. 

 

Απλα με τα cc τωρα ειναι χρησιμες αυτες οι καρτες, γλυτωνεις απο χρονο και μικρο αγχος για το πια καρτα περναει. 

Ναι αλλά το άρθρο αναφέρει ανεξαιρέτως χρεωστικές κάρτες... τέλος πάντων, λίγη σημασία έχει, στο τυπικό του θέματος στέκομαι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδες,

ηθελα να ρωτησω αν ξερουμε ποτε θα ειναι επιτελους διαθεσιμη η paysafe card στο στεαμ γιατι εχει κουρασει πολυ το πραγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδες,

ηθελα να ρωτησω αν ξερουμε ποτε θα ειναι επιτελους διαθεσιμη η paysafe card στο στεαμ γιατι εχει κουρασει πολυ το πραγμα...

ξεχνα τις paysafe

σήμερα επίσημα εχουν τα sevenspots steam wallet cards. προς το παρων ειναι 3 τα καταστήματα που εχουν αλλα πολυ συντομα θα εχουν ολα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης είναι ανακριβές το άρθρο. Με τα cc δεν περνάνε όλες οι κάρτες, χρεωστική Εθνικής ας πούμε δεν περνάει. Άρα, δεν υπάρχει τρόπος επίσημα να αγοράσει κάποιος από steam πέρα από λύσεις τύπου g2a

Σε πολλές κάρτες δεν περνάει με την πρώτη η συναλλαγή στο steam αλλά με αρκετές προσπάθειες γίνεται η συναλλαγή.

 

 

και κατι άλλο που το λεωφ με αφορμή ενα σχόλιο στο άρθρο του ετερνιτι , οσοι δεν έχουν αυτη την στιγμή κάρτα δεν έχουν και δυνατότητα να βγάλουν κάρτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πολλές κάρτες δεν περνάει με την πρώτη η συναλλαγή στο steam αλλά με αρκετές προσπάθειες γίνεται η συναλλαγή.

 

 

και κατι άλλο που το λεωφ με αφορμή ενα σχόλιο στο άρθρο του ετερνιτι , οσοι δεν έχουν αυτη την στιγμή κάρτα δεν έχουν και δυνατότητα να βγάλουν κάρτα 

 

πιστωτική εννοείς? Τότε γιατί φίλη μου την έχουν πρήξει στα τηλέφωνα από την εθνική να πάει να βγάλει πιστωτική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστωτική εννοείς? Τότε γιατί φίλη μου την έχουν πρήξει στα τηλέφωνα από την εθνική να πάει να βγάλει πιστωτική?

έχεις δίκιο, δεν το διατύπωσα σωστά. Όσοι δεν έχουν λογαριασμό στο όνομα τους δεν μπορούν να ανοίξουν τώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση για τους πιο ειδικούς επί του "αθλήματος":

 

Trading cards και λοιπά αντικείμενα που σου γίνονται trade (ουσιαστικά giveaway, χωρίς εσύ να δώσεις κάτι σε αντάλλαγμα, μιας και βλέπω πως υπάρχει αυτή η δυνατότητα από το σύστημα) μπορείς να τα πουλήσεις στο market από τον λογαριασμό σου; Εννοώ και πρακτικά αλλά και ηθικά/τυπικά (δεν θα σε κυνηγήσει μετά το Steam δηλαδή).

 

Το θέμα έχει ως εξής: ο αδερφός μου έχει μαζέψει διάφορα πραγματάκια από CSGO και H1Z1 τα οποία θέλει να πουλήσει για να πάρει games. Δεν είχε καμία αγορά όμως μέσα στις τελευταίες 30 ημέρες για να μπορεί να κάνει πώληση. Του πήρα ένα DLC για το Rocket League (από τον λογαριασμό του, όχι σαν gift από τον δικό μου) οπότε τώρα περιμένουμε να περάσουν οι 30 ημέρες για να τον αφήσει στο market.

 

Μέχρι τότε, μπορεί να μου κάνει trade τα αντικείμενα και να τα πουλήσω εγώ από τον δικό μου (και με τα λεφτά στο wallet να του πάρω τα gifts που θέλει) ή θα πιαστεί σαν ξέπλυμα/παράνομο/whatever;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρίσκω κάτι παράνομο στην όλη φάση. Είναι σαν να σου χαρίζει τις κάρτες yugioh που σταμάτησε να παίζει και να τις βάζεις σε αγγελία στο insomnia :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρίσκω κάτι παράνομο στην όλη φάση. Είναι σαν να σου χαρίζει τις κάρτες yugioh που σταμάτησε να παίζει και να τις βάζεις σε αγγελία στο insomnia :P

 

Έχω διαβάσει πολλά για τις μιζέριες του Gabe και θέλω να είμαι σίγουρος :P.

EDIT: Υπόψιν επίσης πως είναι για παιχνίδια που εγώ δεν έχω στον λογαριασμό μου (CSGO, H1Z1 και ενδεχομένως κάποια άλλα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδήποτε είναι στο Steam Inventory σου, ανεξαρτήτως του πώς το απέκτησες (ing-game drop, αγορά από market, card drop κλπ) μπορεί κανονικότατα να μπει προς πώληση στο Steam Marketplace. Το Steam θα κρατήσει την προμήθειά του και ο πωλητής θα πάρει ένα ποσό. Ο μόνος περιορισμός είναι χρονικός - να είναι ενεργοποιημένος και με authenticator ο λογαριασμός, να έχει περάσει μια βδομάδα από την απόκτηση του αντικειμένου αν αγοράστηκε μέσω Market κλπ. Κατά τα άλλα δεν υπάρχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδήποτε είναι στο Steam Inventory σου, ανεξαρτήτως του πώς το απέκτησες (ing-game drop, αγορά από market, card drop κλπ) μπορεί κανονικότατα να μπει προς πώληση στο Steam Marketplace. Το Steam θα κρατήσει την προμήθειά του και ο πωλητής θα πάρει ένα ποσό. Ο μόνος περιορισμός είναι χρονικός - να είναι ενεργοποιημένος και με authenticator ο λογαριασμός, να έχει περάσει μια βδομάδα από την απόκτηση του αντικειμένου αν αγοράστηκε μέσω Market κλπ. Κατά τα άλλα δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Ναι, ναι, ο δικός μου λογαριασμός πουλάει και αγοράζει κανονικά, δοκιμασμένα. Έφυγαν διάφορες κάρτες που είχα μαζέψει.

 

Οπότε προχωρώ :).

 

Αυτό με τα 200 sales τον χρόνο, τι ακριβώς ισχύει για τους non-us; Απλώς τους στέλνεις ταυτότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...