Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Security and Trading: Update

 

έλεγε ο φίλος μου ο Φραγκλίνος

''Όποιος θυσιάζει την ελευθερία του για την ασφάλειά του, δεν αξίζει ούτε την ελευθερία ούτε την ασφάλεια''

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Κάτι που έπρεπε να έχει γίνει εδώ και καιρό, ίσως - και κάτι που το GOG το εφαρμόζει εδώ και κάποια χρόνια (δοκιμάζοντας διάφορες προσεγγίσεις).

 

Πλέον, στα bundle πακέτα στο Steam, κάποιος θα πληρώνει μόνο για τα παιχνίδια που δεν έχει από το bundle. 

http://www.pcgamesn.com/steam-dynamic-bundles

 

Ίσως σε κάποια φάση βάλουν και την επιλογή να έχουμε ως gifts όσα παιχνίδια ήδη υπάρχουν στη βιβλιοθήκη μας. Γιατί μετά την παραπάνω αλλαγή, δεν βλέπω το λόγο να μην προχωρήσουν σε αυτό.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή μια παλιότερη κουβέντα για μεταφορές από δίσκο σε δίσκο και backup της steam βιβλιοθήκης, έπεσα πάνω σ'αυτό το πολύ χρήσιμο εργαλειάκι:

 

Στο github υπάρχει όλος ο κώδικας: https://github.com/DjScribbles/GamePipe

και στην greenlight σελίδα έχει κατατοπιστικό video: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=630526624

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν να έχει απαντηθεί αλλά δεν βρήκα κάτι. Πήρα το humble bundle και πήγα να ενεργοποιήσω ένα παιχνίδι που είχα ήδη. Έλαβα ένα μήνυμα λάθους εννοείται. Επειδή θέλω να δώσω σε giveaway τώρα το συγκεκριμένο serial, μπορώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται με απλό cut-paste σε άλλο δίσκο?

Σε γενικές γραμμές ναι, αν μεταφέρεις και το ACF αρχείο. Το συγκεκριμένο εργαλειάκι κάνει κι άλλα πράγματα όπως να πάρεις αντίγραφο μιας εγκατάστασης από άλλο υπολογιστή μεσω τοπικού δικτύου (γλιτώνεις το διπλό download), να κρατήσεις συμπιεσμένο αντίγραφο κάποιων παιχνιδιών σε εξωτερικό NAS, και άλλα. ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια θα ηθελα να αγορασω ενα παιχνιδι που υπαρχει σε προσφορα στο steam και θα ηθελα να χρησιμοποιησω τη eurobank visa του πατερα μου.Δυστυχως ειμαι σκραπας και δεν ξερω τι σκ@τ@ πρεπει να βαλω στα κενα που εχει.

Εξηγουμαι για να μην παρεξηγουμαι!!

 

Στο card number τι βαζω ακριβως ρε παιδια?Στο κυριως μερος της καρτας τα πολλα τα ψηφια που εχει?(το θεμα ειναι οτι οποιος ξερει αυτα τα ψηφια εχει και προσβαση στην καρτα μου?)

 

Νταξει first-last name τα εχει πανω η καρτα οπως και το exp date. 

 

 στο security code τι βαζω?

 

στο billing adress βαζω τι διευθυνση κατοικιας μου την αληθινη?Δεν αναγραφεται πανω στην καρτα πουθενα με λατινικους χαρακτηρες ο τοπος κατοικιας.

 

city + zip postal code παλι τα ιδια δεν υπαρχουν πανω στην καρτα.

 

Phone number βαζω ενα legitimate?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γεια σας παιδια θα ηθελα να αγορασω ενα παιχνιδι που υπαρχει σε προσφορα στο steam και θα ηθελα να χρησιμοποιησω τη eurobank visa του πατερα μου.Δυστυχως ειμαι σκραπας και δεν ξερω τι σκ@τ@ πρεπει να βαλω στα κενα που εχει.

Εξηγουμαι για να μην παρεξηγουμαι!!

 

Στο card number τι βαζω ακριβως ρε παιδια?Στο κυριως μερος της καρτας τα πολλα τα ψηφια που εχει?(το θεμα ειναι οτι οποιος ξερει αυτα τα ψηφια εχει και προσβαση στην καρτα μου?)

 

Νταξει first-last name τα εχει πανω η καρτα οπως και το exp date. 

 

 στο security code τι βαζω?

 

στο billing adress βαζω τι διευθυνση κατοικιας μου την αληθινη?Δεν αναγραφεται πανω στην καρτα πουθενα με λατινικους χαρακτηρες ο τοπος κατοικιας.

 

city + zip postal code παλι τα ιδια δεν υπαρχουν πανω στην καρτα.

 

Phone number βαζω ενα legitimate?

 

Ευχαριστω

Card number, η ακολουθία αριθμών που έχει η κάρτα μπροστά. 

Security code, ο μικρός κωδικός που έχει η κάρτα στο πίσω μέρος. 

Billing address, city, postal code κλπ legitimate, και νομίζω καλό θα είναι να κάνουν match τα στοιχεία που δώσατε όταν βγάλατε την κάρτα. Λατινικοί χαρακτήρες. 

Phone number, επίσης legitimate.

 

PS. Δεν ξέρω αν η visa της Eurobank παίζει με τα cc. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Card number, η ακολουθία αριθμών που έχει η κάρτα μπροστά. 

Security code, ο μικρός κωδικός που έχει η κάρτα στο πίσω μέρος. 

Billing address, city, postal code κλπ legitimate, και νομίζω καλό θα είναι να κάνουν match τα στοιχεία που δώσατε όταν βγάλατε την κάρτα. Λατινικοί χαρακτήρες. 

Phone number, επίσης legitimate.

 

PS. Δεν ξέρω αν η visa της Eurobank παίζει με τα cc. 

Σε ευχαριστω φιλτατε κυριε!Ειμαι 18 εγω πρεπει να σας μιλαω στο πληθυντικο!!!

 

αμα στην απορριψει παντως την πρωτη φορα ξανα καντο σχεδον αμεσως...εμενα ετσι μου το πηρε με τραπεζα πειραως

Ετσι και εγινε φιλε μου,με eurobank visa λοιπον για να βλεπουν και οι συμφορουμιτες με την δευτερη προσπαθεια τα πηρε...

 

Συνολικο ποσο 10,73 ευρω.

 

Σας ευχαριστω θερμα και τους δυο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...