Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλος γίνεσαι με κάποιον,από αποδοχή/αποστολή steam gift αυτόματα.Χωρίς request.

βλέπε αγορές πχ από g2a με τα steam gifts.

δεν υπάρχουν noobαδικες ή χαζές ερωτήσεις.

 

Χρήσιμη πληροφορία αυτό. Προσωπικά δεν το ήξερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλος γίνεσαι με κάποιον,από αποδοχή/αποστολή steam gift αυτόματα.Χωρίς request.

βλέπε αγορές πχ από g2a με τα steam gifts.

 

Thanks, δεν πέρασε από το μυαλό μου! Από g2a θα είναι τότε!   :)

Επεξ/σία από Gilmaru
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα σε ολους εχω το εξης θεματακι...κατεβασα το pes2016 my club και προσπθω να παιξω με το χειρηστηριο αλλα δεν μ το αναγνωριζει..ξερει κανεις γτ?ενω στο πσ το βλεπω κανονικα οταν μπαινω στο παιχνιδι δεν κανει τπτ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να το βρω με τπτ τον φκελο προορισμου..το εχω κατεβασει απο στεαμ και δεν μ δινει την επιλογη απο την συντομευση ωστε να πας κατευθειαν στο φακελο...


βασικα το βρηκα ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την εξξης απορια...μπορω να μεταφερω ολα τα παινιδια μαζι με το στεαμ στον σκληρο που χρησιμοποιω για αποθηκη γτ θελω να κανω φορματ?και γενικα ρε παιδι μ να ειναι παντα εκει χωρις να ειβαρυνω το δισκο τον αλλον που τον χρησιμοποιηω μονο για το λειτουργικο?και πως μπορω να το κανω αυτο?την προηγουμενη φορα που εκανα φορματ αναγκαστηκα να περιμενω να κατεβουν παλι ολα τα παιχνιδια για να μπορω να παιξω..καπου ειδα οτι το μονο που πρεπει να κανω ειναι ενα copy/paste το steamapps μονο στον αλλο δισκο και μολις τελειωσω με το φορματ να κανω εισοδο και να βγω ξανα..να κανω copy/paste ξανα τον φακελο steamapps sto steam και ειαμι κομπλε..ισχυει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μπορω να μεταφερω ολα τα παινιδια μαζι με το στεαμ στον σκληρο που χρησιμοποιω για αποθηκη [...]

Μπορείς να διαβάσεις σχετικά εδώ:

http://www.insomnia.gr/topic/514032-μεταφορά-backup-restore-games-σε-άλλο-δίσκο-ή-partition-steam-origin-uplay-κλπ/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα διαπίστωσα πως ο λογαριασμός μου στο steam έγινε limited με αποτέλεσμα να μη μπορώ να στείλω πουθενά αιτήματα φιλίας. Πως στο καλό έγινε αυτό; Έχω αρκετό καιρό το λογαριασμό ο οποίος όμως ήταν "ανενεργός" και το τελευταίο διάστημα άρχισα να τον χρησιμοποιώ αφού ανακάλυψα το g2a και άρχισα να αντικαθιστώ τα πειρατικά μου games με original. Το θέμα όμως είναι πως έχω 0 φίλους και δεν σπαμάρω κάποιον εκεί στο steam (ένας από τους λόγους που μπορεί να το πάθει αυτό το account). Πως μπορώ να βγω από αυτό τον περιορισμό ειδικά από τη στιγμή που δε μπορώ να βάλω χρήματα στο steam; Επίσης, παρόλο που έχω πλήρες προφίλ, δε μπορούν να με "δουν" άλλοι παίκτες. Εννοείται πως το έχω ρυθμίσει να "φαίνεται" από τις σχετικές ρυθμίσεις. Κατά τα άλλα games κλπ μπορώ να πάρω κανονικά.

Έχετε καμιά ιδέα; Έστειλα ήδη στο support του steam αλλά ακόμα δεν έχω απάντηση.

 

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ και ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω αν δεν βρείς τρόπο να βάλεις τα 5 ευρώ (ή να αγοράσεις κάποιο παιχνίδι), δεν θα γλιτώσεις από τον περιορισμό. :unsure:

 

Πάντως κάποιες χρεωστικές κάρτες περνάνε τον έλεγχο -απ'ευθείας όχι μέσω paypal- και μπορείς να προσθέσεις τα 5ε στο steam wallet σου για να ξεκλειδώσεις. Αρκεί να είναι αυτό το πρόβλημα στην περίπτωσή σου κι όχι κάποιο community ban.

 

Εχει συζητηθεί το θέμα λίγο πιο πίσω, δες εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω αν δεν βρείς τρόπο να βάλεις τα 5 ευρώ (ή να αγοράσεις κάποιο παιχνίδι), δεν θα γλιτώσεις από τον περιορισμό. :unsure:

 

Πάντως κάποιες χρεωστικές κάρτες περνάνε τον έλεγχο -απ'ευθείας όχι μέσω paypal- και μπορείς να προσθέσεις τα 5ε στο steam wallet σου για να ξεκλειδώσεις. Αρκεί να είναι αυτό το πρόβλημα στην περίπτωσή σου κι όχι κάποιο community ban.

 

Εχει συζητηθεί το θέμα λίγο πιο πίσω, δες εδώ.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, το είδα αυτό που λες. Ναι και εγώ είμαι Limited λογαριασμός όπως ο φίλος σε εκείνο το μήνυμα.

Mastercard Εθνικής δεν παίρνει σίγουρα γιατί είχα προσπαθήσει να πάρω το Hacknet και δεν πέρναγε. Υπάρχει άλλος τρόπος με κάποια paysafe; Ή Prepaid Πειραιώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, το είδα αυτό που λες. Ναι και εγώ είμαι Limited λογαριασμός όπως ο φίλος σε εκείνο το μήνυμα.

Mastercard Εθνικής δεν παίρνει σίγουρα γιατί είχα προσπαθήσει να πάρω το Hacknet και δεν πέρναγε. Υπάρχει άλλος τρόπος με κάποια paysafe; Ή Prepaid Πειραιώς;

εαν εχεις πιστωτική περνάει με 2-3 προσπάθεια. το κανω με visa πειραιως 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν εχεις πιστωτική περνάει με 2-3 προσπάθεια. το κανω με visa πειραιως 

όχι visa δεν έχουμε. μόνο mastercard εθνικής (η οποία είναι και debit, δεν ξέρω ν παίζει ρόλο) και μια prepaid Πειραιώς (που και αυτή γράφει πάνω mastercard αλλά όχι debit)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...