Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά είχε κανείς εμπειρία από Steam refund? Ζήτησα να κάνω refund για ένα indie παιχνίδι που αγόρασα και έχει αναγραφόμενο playtime 3 ώρες (ας είναι καλά το IdleMaster) και ήθελα να ρωτήσω 1) αν υπάρχει περίπτωση να μου επιστρέψουν τα χρήματα 2) πόσο καιρό κάνει μέχρι να σου απαντήσουν.

 

Το ποσό είναι 2,5 ευρώ περίπου που το έβγαλα από τις Steam Cards οπότε δεν υπάρχει και τόσο μεγάλο ζήτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είχε κανείς εμπειρία από Steam refund? Ζήτησα να κάνω refund για ένα indie παιχνίδι που αγόρασα και έχει αναγραφόμενο playtime 3 ώρες (ας είναι καλά το IdleMaster) και ήθελα να ρωτήσω 1) αν υπάρχει περίπτωση να μου επιστρέψουν τα χρήματα 2) πόσο καιρό κάνει μέχρι να σου απαντήσουν.

 

Έχω κάνει refund πάνω από 10 games. Μέχρι 4 ώρες played στα κάνουν refund συνήθως. Ανάλογα την δυσκολία της περιπτωσης μπορεί να πάρει και 3-4 μέρες μέχρι να λάβεις απάντηση.

 

Τα λεφτά αφού γινει accept το refund, μπαίνουν στο wallet μέσα σε 7 μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ πολύ, χαίρομαι που το ακούω! Ίδρωσα για να βγάλω αυτά τα 2,5 ευρώ :D

 

http://store.steampowered.com/app/348020/

 

Ήθελα κι εγώ σάπια εντελώς Ρώσικη αντιγραφή του Hotline Miami, καλά να πάθω.

 

EDIT: Τελικά άκυρο, δε θα μου το κάνουν refund επειδή λέει "έχω ξεπεράσει τις 2 ώρες " με 3 ώρες και 3 λεπτά total play time. Θα ξανακάνω αίτηση αύριο, δε σφάξανε :P

Επεξ/σία από Tobajara
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω βοηθεια ειχα κανει το steam να λειτουργει με steam guard για ασφαλεια και για καποιο λογο δεν εχω προσβαση στο steam guard και τωρα δεν μπορω να μπω στο account μου εστειλα μηνυμα στο steam αλλα δεν με βοηθησαν ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς, δεν έχεις πρόσβαση στο email σου ή στο κινητό σου; :huh:

εχω προσβαση στο email που με αυτο εχω το steam αλλα στο κινητο το ειχα αφερεση και δεν εχει αριθμο το steam του κινητου μου και σε steam guard δεν εχω προσβαση γιατι bugare η εφαρμογη και την εκανα reset και τωρα δεν μπορω να μπω ουτε απο το κινητο παλι και εκει ζηταει steam guard και το steam δεν με βοηθαει ουτε στα email

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις τον Recovery Code που σου έδωσε η εφαρμογή όταν την πρωτοεγκατέστησες; Το τονίζει πάρα πολύ να τον κρατήσεις κάπου αυτόν τον κωδικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Αυτό ή αλλιώς έμπλεξες.. Θα πρέπει να περιμένεις να σου απαντήσουν από το support. Να έχεις πρόχειρα κάποια από τα τελευταία κλειδιά που ενεργοποίησες και αν υπάρχουν αποδείξεις αγοράς απο steam store, θα στα ζητήσουν για επιβεβαίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποια πράγματα αργεί πολύ το steam support. Κάνε support acount, κάνε ticket και κάνε υπομονή..

 

 

Άσχετο, να κάνω μια noobιδικη ερώτηση: γίνεται να σε κάνει κάποιος φίλο χωρίς να δεχτείς καν friend request στο steam; Φροντίζω να έχω φίλους στο steam μόνο άτομα που γνωρίζω irl και ελάχιστα άλλα, αλλά τελευταία βρίσκονται άσχετα άτομα στο friendlist χωρίς να έχω ερωτηθεί. Τι παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποια πράγματα αργεί πολύ το steam support. Κάνε support acount, κάνε ticket και κάνε υπομονή..

 

 

Άσχετο, θέλω να κάνω μια noobιδικη ερώτηση: γίνεται να σε κάνει κάποιος φίλο χωρίς να δεχτείς friend request στο steam; Φροντίζω να έχω φίλους στο steam μόνο άτομα που γνωρίζω irl και ελάχιστα άλλα, αλλά τελευταία βρίσκονται άσχετα άτομα στο friendlist χωρίς να έχω ερωτηθεί. Τι παίζει;

πρώτη φορά ακούω να συμβαίνει αυτο στα 9 χρόνια που εχω λογαριασμό. μήπως ειναι απο κανα groupaki? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτη φορά ακούω να συμβαίνει αυτο στα 9 χρόνια που εχω λογαριασμό. μήπως ειναι απο κανα groupaki? 

 

Αν είναι από groupaki γίνεται; Γιατί αν είναι έτσι δεν είναι καθόλου απίθανο, μιας που με είχε πιάσει σε κάποια φάση κάτι και γράφτηκα σε δεκάδες gifting groups για το steamgifts. :P

 

edit: lol, μίλησα σε έναν άσχετο που βρέθηκε στο friendlist και τον ρώτησα από που τον ξέρω κλπ και μου είπε ότι εγώ τον έκανα add (!!!) εχθές, ενώ δεν είχα κάνει κανέναν add..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι από groupaki γίνεται; Γιατί αν είναι έτσι δεν είναι καθόλου απίθανο, μιας που με είχε πιάσει σε κάποια φάση κάτι και γράφτηκα σε δεκάδες gifting groups για το steamgifts. :P

 

edit: lol, μίλησα σε έναν άσχετο που βρέθηκε στο friendlist και τον ρώτησα από που τον ξέρω κλπ και μου είπε ότι εγώ τον έκανα add (!!!) εχθές, ενώ δεν είχα κάνει κανέναν add..

 

Πιθανόν κάποιος να έχει σκοπό να σου γνωρίσει άτομα που τα χνότα ταιριάζουν ή μπορεί να έκρινε ότι δεν έχει αρκετούς φίλους και έτσι σου έκανε random add ( ''Ένα θα σου πω ζούνε ανάμεσα σας! '' )    :mrgreen:

 

Βέβαια το πιθανότερο είναι να το κάνει κάποιος άλλος γνωστό σου! που μπορεί να έχει πρόσβαση στον λογαριασμό  :rolleyes:

 

Από group μέχρι τώρα δεν έχω κανέναν και έχω μπει στην σάρα την μάρα και το κακό συναπάντημα ( άρα ούτε από αυτό παίζει να είναι ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος γίνεσαι με κάποιον,από αποδοχή/αποστολή steam gift αυτόματα.Χωρίς request.

βλέπε αγορές πχ από g2a με τα steam gifts.


 

 

 

Άσχετο, να κάνω μια noobιδικη ερώτηση: γίνεται να σε κάνει κάποιος φίλο χωρίς να δεχτείς καν friend request στο steam; Φροντίζω να έχω φίλους στο steam μόνο άτομα που γνωρίζω irl και ελάχιστα άλλα, αλλά τελευταία βρίσκονται άσχετα άτομα στο friendlist χωρίς να έχω ερωτηθεί. Τι παίζει;
 

δεν υπάρχουν noobαδικες ή χαζές ερωτήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...